Jak odstraszyć dzika?

Jak odstraszyć dzika?

Dzik jest dziki, dzik jest zły! To wiedzą już nawet przedszkolaki. Oczywiście, nie należy generalizować i mówić tak o każdym osobniku. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, w których obecność tego zwierzęcia na naszym podwórku czy polu niesie za sobą spore szkody i zniszczenia. Na szczęście istnieje kilka sposobów na skuteczne odstraszanie tych leśnych mieszkańców. Kilka z nich postaramy się Ci przedstawić w poniższym wpisie. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak odstraszyć dzika, to koniecznie czytaj go dalej!

Kiedy najczęściej można spotkać dzika?

Ci leśni mieszkańcy zdecydowanie nie przepadają za kontaktem z człowiekiem. Niestety zdarza się tak, że głodny dzik nie ma wyboru i jest na tyle zdesperowany, że zbliża się do ludzkich zabudowań i upraw. Najczęściej dzieje się to jednak po zmroku - zwierzęta te boją się bowiem światła (na przykład ognia), a także hałasu. To właśnie późnym wieczorem i nocą najczęściej można je spotkać blisko człowieka. Oczywiście, bardzo głodne zwierzęta mogą udać się na wyprawę w poszukiwaniu pożywienia również w środku dnia, coraz częściej słyszymy bowiem o całych rodzinach z młodymi spacerującymi wiejskimi oraz miejskimi ulicami.

Strong na dzikie zwierzęta 2 KG

Odstraszanie dzików - jak?

Masz problem z tymi zwierzętami niszczącymi Twoje uprawy rolne bądź ogródek działkowy? Już spieszymy z pomocą! Wspomnieliśmy wcześniej, że dziki boją się błysków i hałasu. Dodajmy do tego jeszcze odpowiedni zapach i Twoja posesja będzie bezpieczna! To właśnie w zmysły wzroku, słuchu i powonienia należy uderzyć w bezkontaktowym odstraszaniu dzików. Warto więc postawić na wszelkiego typu armatki hukowe, a także urządzenia emitujące światło. Działania te możesz także wzbogacić o środki chemiczne, które wydzielą zapach nieatrakcyjny dla dzika. Takim preparatem jest, chociażby Hukinol imitujący woń ludzkiego potu. Pamiętaj jednak, że bardzo zdesperowane, wygłodniałe zwierzę jest w stanie zaatakować i „uszkodzić” człowieka. Działania te przeprowadzaj więc gdy na dworze jest jeszcze jasno, a w przypadku kontaktu twarzą w twarz ze szkodnikiem zachowaj spokój i postaraj się nie zachęcić go do szarży w Twoim kierunku swoimi gwałtownymi ruchami!

Jeżeli zależy ci na środowisku jak i swoich uprawach najlepszym rozwiązaniem będzie odstraszacz zapachowy STRONG.

ODSTRASZA DZIKI, SARNY, JELENIE
ZMNIEJSZA SZKODY WYRZĄDZANE PRZEZ ZWIERZĘTA, DZIAŁA DO 5 TYGODNI, W PEŁNI BIODEGRADOWALNY I BEZPIECZNY

Już 2 kg wystarcza na 100m²! Zapraszamy do naszych aukcji:

Strong na dzikie zwierzęta 2 KG

Strong na dzikie zwierzęta 10 KG

Strong na dzikie zwierzęta 20 KG

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium