Jak rozpoznać obecność pluskiew w domu?

Zazwyczaj obecność różnych insektów w domu jesteśmy w stanie łatwo rozpoznać – karaluchy czy mrówki biegają po pomieszczeniach i jest łatwo je zobaczyć. Istnieją jednak szkodniki, których nie widać na pierwszy rzut oka – mogą mieszkać w naszych mieszkaniach przez wiele miesięcy, a my nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności.

Mowa tu o niewielkich , czerwono-brązowych owadach – pluskwach. Mimo że mogą one osiągać nawet do 7 mm długości, możemy nie dostrzegać ich obecności w naszych domach. W dzień bowiem chowają się one w obiciach tapicerskich i niewielkich szczelinach. Żerują najczęściej w nocy, przez co możemy ich nie widzieć. Wiele osób uświadamia sobie ich obecność dopiero wtedy, kiedy dostrzeże rano na pościeli zgniecione insekty – dopiero wtedy zaczyna szukać się ich kryjówek.

Jak więc rozpoznać obecność pluskiew w domu? Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy dowiedzieć się, czy w naszych domach przebywają niechciani goście.

Przede wszystkim warto sprawdzić miejsca, w których istnieje największe prawdopodobieństwo przebywania insektów. Wspomnieliśmy już o obiciach mebli – jest to niezwykle popularne miejsce, które pluskwy obierają jako miejsce do osiedlenia. Najczęściej są to kanapy, materace czy łóżka. Zwróć uwagę na jaja pluskiew (przypominają nieco ziarenka ryżu), a także osobniki młode (w kolorze miodowym) oraz dorosłe (znacznie większe, w kolorze czerwono-brązowym).

Jednym z widocznych oznak obecności pluskiew w domu są ugryzienia. Czasem jest to jedyny znak przebywania tych insektów w domu. Ugryzienia pluskiew to małe zgrupowane czerwone plamki na skórze. Ugryzienia mogą być bardzo swędzące, ale są również osoby które nie będą miały żadnej reakcji alergicznej a ślady po ukąszeniach znikają bardzo szybko.

Jeśli zauważyłeś w swoim domu pluskwy, jak najszybciej zacznij działać i staraj się ich pozbyć. Najlepiej, abyś po prostu wyrzucił meble, w których się znajdują, a także zastosowanie konkretnych środków chemicznych w celu usunięcia problemu. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy – proponujemy wyłącznie sprawdzone i niezawodne rozwiązania, które w krótkim czasie pozwolą pozbyć się uciążliwego problemu pluskiew w domu. W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu, a pomożemy w dobraniu najlepszego rozwiązania.

pluskwy i jaja pluskiew w łóżku, plaga pluskiew

fot. Plaga pluskiew w łóżku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium