STOP chorobom odkleszczowym: Produkty przeciw kleszczom, obroże na kleszcze, obroże na pchły, ochrona przeciw kleszczom, obroże dla psów

Obroża na kleszcze: Chroń psa przed pasożytami!

Obroża na kleszcze to niezwykle ważny element dbania o zdrowie psa, zwłaszcza w regionach, gdzie kleszcze są powszechne. Kleszcze stanowią duże zagrożenie zdrowotne dla naszych czworonogów, a skuteczna ochrona przed nimi jest priorytetem dla właścicieli psów. Pasożyty znane są z umiejętności przyczepiania się do ciała psa, gdzie odżywiają się jego krwią i mogą przenosić patogeny oraz wywoływać groźne infekcje. Kleszcze znane są z roznoszenia różnych chorób, takich jak anaplazmoza, borelioza czy babeszjoza.

Pasożyty te są przyczyną drapania, a u psów często występują takie objawy takie jak świąd, zaczerwienienie skóry czy obrzęk. W przypadku dużego ataku kleszczy, zwłaszcza u szczeniąt, może wystąpić anemia spowodowana wielokrotnymi ukąszeniami. Kleszcze żyją głównie w wilgotnych obszarach trawiastych, zaroślach, lasach i na łąkach oraz krzewach. Największa aktywność pasożytów pojawia się w cieplejszych miesiącach roku, ale w umiarkowanym klimacie mogą występować przez większą część roku. Szczególnie podczas spacerów, gdy pies przechodzi przez zainfekowane kleszczami tereny, pasożyty przedostają się do jego futra lub skóry, gdzie poszukują miejsc do przyssania się do żywiciela.

Obroża na kleszcze

Obroża przeciw kleszczom: Jak działa obroża dla psa?

Obroża antykleszczowa dla psa to specjalnie zaprojektowany produkt, który pomaga chronić zwierzę przed atakami pasożytów takich jak kleszcze i pchły. Działa w wyniku uwalniania substancji czynnych lub naturalnych składników odstraszających kleszcze, które skutecznie zapobiegają przywieraniu i ssaniu krwi przez pasożyty. Skuteczne obroże na kleszcze na ogół zawierają wyselekcjonowane substancje aktywne takie jak permetryna, imidachlopryd czy geraniolObroże na kleszcze i pchły zawierają tak dobrane stężenie związków chemicznych, które jest bezpieczne dla zwierząt domowych, a jednocześnie wykazuje właściwości zwalczające pasożyty.

Obroża antykleszczowa może skutecznie chronić czworonoga przez kilka tygodni do kilku miesięcy, w zależności od marki i składników chemicznych użytych do jej wyprodukowania. Niektóre obroże mogą być impregnowane substancjami odstraszającymi, które uwalniają się stopniowo w czasie i osiadają na skórze i sierści zwierzęcia. Skuteczność obroży może utrzymywać się przez pewien czas, nawet po tym, jak obroża zostanie zdjęta z szyi psa. Ważne jest również dostosowanie obroży do odpowiedniej wielkości zwierzęcia. Obroże przeciw kleszczom są dostępne w różnych wymiarach, takich jak 25 cm, 50 cm czy 75 cm. Należy dobrać odpowiedni rozmiar produktu, aby zapewnić komfort zwierzęciu i uniknąć zbyt luźnego lub ciasnego dopasowania.

Jak długo pies powinien nosić obroże na kleszcze?

Czas, przez jaki pies powinien nosić obrożę na kleszcze, zależy od jej rodzaju i zaleceń producenta. Standardowo większość obroży przeciwkleszczowych działa od 3 do 6 miesięcy, ale różni się to w zależności od zastosowanych technologii i substancji.

Jeśli Twój pies często pływa, skuteczność obroży przeciwkleszczowej może się skrócić. W takim przypadku ważne jest, żeby się upewnić, czy materiał, z którego wykonana jest obroża dla psa, ma właściwości wodoodporne.

W sporadycznych przypadkach u niektórych psów może wystąpić reakcja uczuleniowa na obrożę. Wówczas należy skonsultować się z weterynarzem i rozważyć alternatywne środki ochronne, takie jak tabletki lub krople antykleszczowe.

Czy obrożę na kleszcze dla psa należy zdejmować na noc?

Nie ma konieczności zdejmowania na noc obroży na kleszcze i pchły. Obroże zostały tak zaprojektowane, żeby mogły działać całą dobę i uwalniać substancje czynne. Częste zdejmowanie obroży, nawet na kilka godzin, może narazić psa na kontakt z kleszczami oraz pchłami.

Nowoczesne obroże na pchły i kleszcze są lekkie, wygodne i nie powinny stwarzać większego dyskomfortu dla Twojego pupila. Pies może nosić je bez przerwy, niezależnie od tego, czy śpi, czy jest aktywny.

Na zdjęciu widzimy psa noszącego obrożę antykleszczową, zapewniającą ochronę przed pasożytami.

Czy obroża na kleszcze działa na inne pasożyty, takie jak pchły?

Obroże na kleszcze są często reklamowane jako produkty wielofunkcyjne, które chronią nie tylko przed kleszczami, ale także przed innymi pasożytami, takimi jak. Kluczowym aspektem ich skuteczności jest skład substancji aktywnych. Wśród popularnych związków stosowanych w obrożach przeciwko pasożytom szczególne miejsce zajmuje permetryna.

Permetryna jest syntetycznym insektycydem i repelentem należącym do grupy pyretroidów. Działa na układ nerwowy pasożytów, powodując ich paraliż i likwidację. W przypadku obroży na kleszcze, jej działanie polega zarówno na odstraszaniu, jak i zabijaniu insektów, które mają kontakt z sierścią zwierzęcia.

Dlaczego obroża na kleszcze i pchły z permetryną nie jest odpowiednia dla kotów?

Chociaż obroże dla psa zawierające permetrynę są bardzo skuteczne w zwalczaniu kleszczy i pcheł, należy pamiętać, że substancja ta jest silnie toksyczna dla kotów. Wynika to z braku odpowiednich enzymów w ich organizmach, które mogłyby rozkładać tę substancję.

U kotów kontakt z permetryną może prowadzić do poważnych reakcji, takich jak drgawki, wymioty, a nawet zagrożenie utraty życia. Dlatego obroże z permetryną są przeznaczone wyłącznie dla psów.

Obroże na kleszcze a kąpiele psa – jak dbać o ich skuteczność?

Nie wszystkie obroże przeciw kleszczom są wodoodporne, ale większość nowoczesnych modeli została zaprojektowana z myślą o tym, by działały nawet w wilgotnych warunkach. Wodoodporne obroże dla psa są bardziej praktyczne, szczególnie dla czworonogów uwielbiających się kąpać, pływać i taplać w błocie.

Zwykle kąpiel nie wpływa negatywnie na ich działanie, a substancje czynne są zamknięte w strukturze obroży, gdzie są stopniowo uwalniane na skórę oraz sierść zwierzęcia. Częsty kontakt z wodą może jednak zmniejszyć skuteczność obroży, wypłukując zawarte w niej substancje czynne.

Dlaczego nie należy przypinać smyczy do obroży przeciw kleszczom?

Obroże przeciwkleszczowe są zaprojektowane przede wszystkim jako środek ochrony przed pasożytami, a nie jako klasyczne obroże do przypinania smyczy. Obroże owadobójcze są wykonane z materiałów, które uwalniają substancje aktywne, takie jak permetryna, flumetryna czy imidaklopryd, w sposób równomierny przez cały okres ich użytkowania.

Nie są one zaprojektowane, aby wytrzymywać obciążenie mechaniczne, jakie występuje podczas ciągnięcia smyczy przez psa. Przypinanie smyczy do takiej obroży może prowadzić do jej zerwania i zniszczenia.

Daj swojemu pupilowi najlepszą ochronę! Wybierz wodoodporną obrożę przeciw kleszczom STRONG!

Obroża przeciw kleszczom i pchłom STRONG stanowi niezastąpioną ochronę dla naszych pupili, stworzona z myślą o ich bezpieczeństwie i komforcie. Seria obroży dla psów została wyprodukowana w trzech rozmiarach S (dł. 35 cm), M (dł. 50 cm) i L (dł. 75 cm). Produkty zostały wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego w kolorze szarym i zawierają wyselekcjonowane substancje czynne, które odstraszają i zwalczają uciążliwe pasożyty zwierzęce.

Systematyczne stosowanie obroży u psów, pozwoli zapewnić im pełną ochronę przed ukąszeniami kleszczy i pcheł, co zapobiega takimi chorobami jak borelioza, tularemia czy anaplazmoza. Pierwsze efekty działania obroży są widoczne po około 48 godzinach od założenia. Należy pamiętać, że pełna skuteczność obroży na kleszcze i pchły utrzymuje się przez okres do 3 miesięcy.


Czy Twój pies ma problem z pchłami? Nie wiesz jak pozbyć się pcheł z otoczenia psa? Oto skuteczne rozwiązania!

W naszym artykule blogowym: Jak skutecznie zwalczać pchły w otoczeniu psa? Porady dla właścicieli czworonogów znajdziesz przydatne wskazówki i sposoby, które pomogą Ci skutecznie pozbyć się pasożytów zwierzęcych z otoczenia w którym żyje Twój pies.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium