Oprysk na komary. Jaki wybrać, aby był skuteczny?

Ocieplający się klimat wcale nie sprawia, że komarów jest mniej. Przeplatające się ze sobą okresy suszy i zintensyfikowanych deszczy powodują, że komary są stale obecne i uprzykrzają życie. Dotyczy to zwłaszcza terenów położonych przy obszarach mokrych i podmokłych, a także tych, na których doszło do podtopień czy zalań w wyniku powodzi. To właśnie tam ludzie często przeżywają z komarami dramaty.

Ale komary potrafią się dać we znaki także mieszkańcom miast. Zwabione wydychanym przez nas tlenkiem węgla i zapalonym światłem wlatują wieczorem do mieszkań, kłują, zostawiają czerwone i mocno swędzące bąble. Dlatego warto wiedzieć, które opryski na komary są skuteczne!

Skuteczny oprysk na komary, czyli jaki?

Na rynku istnieje mnóstwo preparatów na komary, które różnią się wieloma czynnikami. Wiele z nich jest godnych polecenia. My jednak chcemy zwrócić Państwa uwagę na sprawdzone środki, które są chwalone przez mnóstwo klientów.

KOMARON i KOMARON FORTE

 Komaron forte

Komaron i Komaron Forte to dwa świetnie działające środki, które skutecznie zwalczają komary. Mają wiele zalet: można je wykorzystać zarówno w oprysku, jak i zamgławianiu, są wydajne, mają długi okres działania i - co najważniejsze - błyskawicznie likwidują komary.

Obydwa preparaty mogą być stosowane zarówno na zewnątrz (np. na działkach rekreacyjnych), jak i wewnątrz (w mieszkaniach, biurach, w pomieszczeniach inwentarskich). Efekty ich działania są widoczne bardzo szybko (w przypadku Komaronu Forte już po 2-3 minutach!)

Warto podkreślić, że obydwa środki działają również na inne uciążliwe owady. A więc przy jednym oprysku zlikwidujemy w danym miejscu także muchy, mrówki, rybiki, prusaki czy karaluchy.

PERMETRYNA

Permetryna to z kolei jeden z najsilniej działających środków dostępnych na rynku. Swoją moc i skuteczność zawdzięcza połączeniu dwóch substancji aktywnych w składzie (permetryny oraz cypermetryny) oraz ogólnemu bardzo wysokiemu stężeniu substancji czynnej. Oprócz tego jest bardzo wydajny i można go stosować używając zarówno w oprysku, jak i w zamgławianiu termicznym lub ULV.

Permetryna oprócz komarów likwiduje także muchy, prusaki, mrówki, pluskwy, a nawet pleśniakowca lśniącego. Środek może być stosowany we wszelkich pomieszczeniach: od mieszkalnych i użyteczności publicznej po inwentarskie oraz przemysłowe.

Warto pamiętać, że w przypadku oprysków wykonywanych na zewnątrz można zastosować środek, który sprawi, że oprysk nie zostanie zmyty przez deszcz. W tym celu polecamy Ekofog - nośnik, który wspomaga opryski na komary. Nie tylko zwiększa skuteczność zastosowanych środków, ale przede wszystkim poprawia ich przyczepność - środek "przykleja" się do podłoża i znacznie wydłuża czas działania środka. Dzięki zastosowaniu takiego nośnika oprysk na komary utrzymuje swoje działanie nawet do 8 tygodni!

Czym się kierować przy wyborze skutecznego oprysku na komary?

Wybierając środek warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • badania potwierdzające jego skuteczność,
  • czas działania środka,
  • możliwość zastosowania wewnątrz pomieszczeń/ na zewnątrz - w zależności od potrzeb,
  • poziom bezpieczeństwa (warto sprawdzić, czy środek może być używany w obecności np. zwierząt gospodarskich),
  • konieczne przygotowania do zabiegu (czy i w jakim stopniu trzeba schować lub zabezpieczyć rzeczy codziennego użytku etc.),
  • opinie osób, które już go wypróbowały.

My z pełnym przekonaniem polecamy Państwu środki Komaron, Komaron Forte i Permetrynę jako skuteczne, łatwe w użyciu, wydaje i bardzo chwalone przez naszych Klientów opryski na komary.

Jak rozmnażają się komary?

Rozwój komarów przebiega bardzo szybko i przy sprzyjających warunkach już po kilkunastu dniach od wylęgnięcia z jaja komar może przyjąć postać dorosłą i być zdolny do kopulacji. Kluczową rolę w procesie rozmnażania komarów odgrywa krew. Jest ona potrzebna samicom do tego, aby wyhodować jaja. Po jej uzyskaniu samica przez kilka dni wytwarza jaja i jest gotowa do kopulacji. Tuż po niej samce komarów giną, a samica złoży jaja w środowisku wodnym.

Komary - rozwój

To nie przypadek, że największy problem z komarami występuje właśnie na terenach podmokłych. Ma to ścisły związek z warunkami koniecznymi do ich wylęgu. Samica komara składa jaja w wodach stojących (w stawach, jeziorach, na podmokłych łąkach, ale także w słoiku z deszczówką pozostawionym przed domem, w kałużach i wszystkich innych miejscach, w którym zalega woda) - często na roślinach wodnych lub bezpośrednio do wody.

Wbrew pozorom larwy komarów, mimo że bytują pod wodą, oddychają tlenem. Jak to możliwe? Samica komara umieszcza jaja zawsze tuż pod powierzchnią wody, a do oddychania larwom służy specjalna rurka, którą wysuwają i umieszczają ponad powierzchnią wody, pobierając tlen.

Są to owady, których rozwój przebiega bardzo szybko. W rozwoju wyróżnić można cztery etapy: jajo, larwę i poczwarkę, a także postać dorosłą. Trzy pierwsze stadia ściśle związane są z wodą stojącą, ostatni natomiast ze środowiskiem lądowym.

Każdy z etapów pośrednich potrzebuje średnio 10 dni, by się przeobrazić w następny (czas ten jest jednak uśredniony i zależy od gatunku i warunków środowiska. W okresie chłodów komary wpadają w diapauzę, podczas której rozwój mocno spowalnia. Ważne jest zdobycie krwi przez samicę - to warunek konieczny, aby z jaj w ogóle wylęgły larwy.

Co przyciąga do nas komary, czyli jak samica komara znajduje krew?

Natura wyposażyła komary w możliwość wyczuwania tego, co oznacza, że w pobliżu znajduje się ofiara. Swoimi receptorami odbierają więc ciepło, dwutlenek węgla, a także kwas mlekowy (który znajduje się np. w pocie). Badania dowodzą, że są w stanie wyczuć również zapach ofiary.

Trudno więc tak naprawdę wyeliminować komary stosując preparaty kupione w sklepie, bo przyciągamy je jako ludzie poniekąd naturalnie. Każdy z nas wydycha dwutlenek węgla, pocimy się i mamy zapach, na który komary są wyczulone. Dlatego warto korzystać z profesjonalnych oprysków, bo tylko one są w stanie wyeliminować komary z otoczenia na dłużej!

 

Zapraszamy serdecznie do naszego sklepu! Znajdą w nim Państwo mnóstwo produktów, które dają ulgę od komarów. Oprócz polecanych środków zwracamy Państwa uwagę również na elektrofumigatory, moskitiery, płytki na komary i wiele innych! Jak zwykle służymy Państwu radą i pomocą w przypadku wątpliwości :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium