Dezynfekcja: Zniszcz drobnoustroje i zachowaj czystą przestrzeń!

Dezynfekcja to zabieg polegający na niszczeniu drobnoustrojów, takich jak wirusy, bakterie czy grzyby. Dezynfekcję stosuje się zazwyczaj w takich miejscach jak placówki medyczne, lokale gastronomiczne, domy opieki społecznej oraz zakłady pracy. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór preparatów do dezynfekcji, które spełniają potrzeby związane z higieną sanitarną. Oferujemy preparaty do jednoczesnego mycia i dezynfekcji powierzchni, ale także preparaty do szamb i oczyszczalni ścieków, środki do dezynfekcji miejsc przebywania zwierząt, profesjonalne neutralizatory zapachów oraz generatory ozonu.

Najpopularniejsze metody dezynfekcji akcesoriów, urządzeń i pomieszczeń

  • Dezynfekcja chemiczna - Polega na wykonaniu zabiegów z użyciem preparatów chemicznych, które likwidują drobnoustroje. Preparaty chemiczne zazwyczaj zawierają substancje bakteriobójcze, wirusobójcze, grzybobójcze lub owadobójcze. Metoda chemiczna często stosowana do dezynfekcji powierzchni w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich i pozostałych placówkach medycznych.

  • Metoda termiczna – Polega na zastosowaniu generatorów pary, które emitują wysoką temperaturę, co skutecznie i błyskawicznie niszczy drobnoustroje. Metoda termiczna może być stosowana do dezynfekcji powierzchni, przedmiotów lub urządzeń i narzędzi sanitarnych. Tę metodę można stosować do dezynfekcji naczyń i sprzętu kuchennego. Metodę termiczną stosuje się również do dezynfekcji produktów spożywczych, gdzie jest stosowana pasteryzacja, która polega na podgrzaniu produktów do temperatury 70-75°C przez 15-30 minut.

  • Metodyczna fizyczna – Polega na zastosowaniu czynników fizycznych, które niszczą drobnoustroje. Do metod fizycznych należy dezynfekcja promieniami UV, dezynfekcja z wykorzystaniem ozonowania oraz dezynfekcja ciśnieniowa.

DEZYNFEKCJA

Skuteczne preparaty i akcesoria dezynfekcyjne

W ofercie naszego sklepu znajdują się skuteczne środki do dezynfekcji takie jak: MEDISEPT QUATRODES® Extra. Jest to wysokiej jakości płynny koncentrat do dezynfekcji powierzchni w obszarze medycznym (łóżka i fotele zabiegowe, stoły operacyjne, aparatura medyczna, podłogi, ściany). Można go również stosować w gastronomii, siłowniach, salonach fitness i SPA, salonach fryzjerskich, kosmetycznych i solariach oraz gabinetach masażu i tatuażu. Preparat można stosować na wszelkie powierzchnie podłogowe i ponad podłogowe (drzwi, blaty, szafki, stoły) oraz do dezynfekcji akcesoriów fryzjerskich. Oto prezentacja skutecznych rodzajów preparatów i akcesoriów służących do zabiegów dezynfekcyjnych:

  • Preparaty na bazie alkoholu – Płyny dezynfekcyjne na bazie alkoholu takie jak etanol lub izopropanol, niszczą drobnoustroje poprzez odwodnienie ich komórek.

  • Preparaty na bazie chlorku - Tego typu środki dezynfekcyjne są skuteczne wobec bakterii, grzybów i wirusów. Działanie chlorku polega na utlenianiu białek i innych związków organicznych w komórkach drobnoustrojów.

  • Preparaty na bazie żywych kultur bakterii - Preparaty takie jak np. BIOSANIT zawierające wyselekcjonowane szczepy bakterii są stosowane do oczyszczania szamb i niwelowania przykrych zapachów.

  • Akcesoria dezynfekcyjne - Akcesoria do dezynfekcji to przedmioty, które ułatwiają i usprawniają proces dezynfekcji takie jak maseczki, okulary, chusteczki dezynfekcyjne i płyny do mycia rąk. Wszystkie one służą do ochrony przed drobnoustrojami.

  • Ozonatory do dezynfekcji pomieszczeń - Urządzenia tego typu wytwarzają gaz zwany ozonem, który posiada silne właściwości utleniające. Ozon niszczy drobnoustroje, w tym bakterie, grzyby i wirusy.

  • Urządzenia ultrafioletowe (UV) - Tego typu urządzenia wykorzystują promieniowanie UV do sterylizacji powietrza i powierzchni. Promieniowanie ultrafioletowe niszczy DNA drobnoustrojów, powodując ich definitywną eliminację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium