Krocionogi: Zwalcz plagę stawonogów!

Krocionogi to stawonogi z rodziny wijów, które na ogół nie przekraczają 5 cm długości. Zwierzęta te posiadają długie, walcowate ciało charakteryzujące się licznymi odnóżami. Krocionogi często przybierają barwę brunatną lub czarną i zamieszkują wierzchnie warstwy gleby. Lubią wilgotne środowisko i często można je spotkać przy zbiornikach wodnych i na podmokłych terenach. Ukrywają się pod kamieniami, konarami lub liśćmi. Swoje kryjówki mają również w deskach, skrzyniach i doniczkach. Większość gatunków krocionogów jest roślinożerna. Żywią się na ogół pędami roślin, kiełkami nasion i szczątkami organicznymi z gnijących liści. Przeciętnie żyją od 3 do 5 lat. Krocionogi to wyjątkowo płodny gatunek a samica składa kilkaset jajeczek w swoim gnieździe. Krocionogi gdy czują się zagrożone, potrafią się zwijać i udawać martwe osobniki. Co więcej, wydzielają substancję o nieprzyjemnym zapachu, mającą na celu odstraszenie przeciwnika.

Krocionogi mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Przenoszą bakterie, które mogą powodować różne choroby i problemy gastryczne. Dodatkowo, kontakt ze stawonogami może skutkować podrażnieniem skóry, gdyż wydzielają substancję będącą połączeniem kwasu solnego i cyjanowodoru. Jeśli krocionogi pojawią się w otoczeniu człowieka, można zastosować insektycydy. W ofercie posiadamy szeroki wybór preparatów biobójczych w formie sprayu, aerozolu lub płynu. Są to produkty o działaniu kontaktowym i żołądkowym, które przeznaczone są do zwalczania krocionogów, wijów oraz owadów biegających.

KROCIONOGI

Dlaczego warto ograniczać liczebność krocionogów i wijów ?

  • Zapobieganie infekcjom - Krocionogi mogą przenosić bakterie i stanowić ryzyko infekcji i odczynów alergicznych, szczególnie w miejscach, gdzie występują w dużych ilościach.

  • Unikanie nieprzyjemnego zapachu - Krocionogi wydzielają nieprzyjemny zapach, który jest źródłem dyskomfortu dla człowieka. Skuteczna i szybka likwidacja tych osobników zakończy problem z fetorem i przykrymi zapachami.

  • Ograniczenie uszkodzeń strukturalnych - Krocionogi mogą niszczyć konstrukcje i elementy drewniane takie jak pale i fundamenty, pomosty, skrzynie, pergole ogrodowe i altanki. Osobniki te często gnieżdżą się w drewnianych słupach, filarach i podłogach oraz w pomieszczeniach z konstrukcji drewnianych takie jak szopy, drewutnie, budki i baraki.

  • Estetyka ogrodu - Kontrola populacji krocionogów może przyczynić się do zachowania estetyki ogrodu. Dzięki temu unikniesz uszkodzonych roślin, podgryzionych liści, co sprzyja ich zdrowszemu wzrostowi i lepszemu wyglądowi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium