Kwas borowy: Skutecznie tępi owady oraz impregnuje i konserwuje drewno!

Kwas borowy to związek chemiczny zawierający bor, tlen i wodór, który występuje pod postacią bezwonnego, białego proszku lub przezroczystych kryształków. Jest to nieorganiczna substancja będąca słabym kwasem występującym w przyrodzie jako minerał o nazwie sassolin. Kwas borowy to popularny środek stosowany w wielu preparatach owadobójczych. Związek ten ma właściwości zwalczające owady takie jak karaluchy, pluskwy, pchły, karaczany czy rybiki. Kwas borowy intensywnie działa na układ trawienny owadów i skutecznie je zabija. Jest to związek stosunkowo niskotoksyczny dla ludzi i zwierząt domowych, co sprawia, że jest popularnym środkiem zwalczania owadów w różnych środowiskach, w tym w domach i magazynach.

Kwas borowy jest substancją higroskopijną, co oznacza, że ma zdolność wchłaniania wilgoci z otoczenia. W ofercie naszego sklepu posiadamy preparat o nazwie STRONG KWAS BOROWY. Środek posiada skuteczne właściwości owadobójcze, a także jest znakomitym konserwantem i środkiem do impregnacji drewna, co może być wykorzystane do profilaktycznego zwalczania korników i drewnojadów. Kwas borowy należy używać do opylania miejsc gromadzenia się owadów szczególnie w szczelinach i pęknięciach w podłodze i na ścianach oraz w narożnikach, za listwami, progami, meblami czy lodówkami.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kwas borowy: Bezpieczna alternatywa w impregnacji i ochronie przed szkodnikami!

Kwas borowy wyróżnia się jako substancja o niezwykłych właściwościach takich jak niski poziom toksyczności dla ludzi. Jest to dosyć bezpieczny i mało inwazyjny środek, który nie wiąże się z ryzykiem dla zdrowia ludzi. Oto kilka zalet wynikających z uniwersalnych właściwości kwasu borowego:

  • Szerokie spektrum działania - Kwas borowy skutecznie zwalcza różne gatunki owadów, szkodników i patogenów, takie jak mrówki, karaczany, karaluchy, korniki, drewnojady oraz roztocza, pasożyty czy pleśnie.

  • Skuteczność zastosowania - Kwas borowy ma silne właściwości biobójcze wobec licznej grupy insektów i zapewnia niezawodną ochronę przed szkodnikami na długi czas.

  • Ochrona drewna - Kwas borowy znakomicie impregnuje drewno i zapobiega jego gniciu, rozkładowi i atakom owadów, co znacząco zwiększa trwałość materiału.

  • Ograniczenie konieczności konserwacji - Stosowanie kwasu borowego zmniejsza potrzebę regularnej konserwacji i renowacji powierzchni drewnianych.

  • Odporność na grzyby i pleśń - Kwas borowy chroni drewno przed infekcjami grzybów oraz pleśni i może być z powodzeniem używany w pomieszczeniach wilgotnych i słabo ogrzewanych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium