W 100% ekologiczny: Nawóz koński, obornik pod warzywa, obornik naturalny, suszony obornik koński, obornik do upraw rolniczych

Obornik koński: Naturalna moc dla Twoich upraw!

Obornik koński jest naturalnym nawozem organicznym, który powstaje z odchodów koni i może być mieszany z resztkami ściółki, takimi jak słoma czy trociny. Ze względu na swój charakterystyczny skład chemiczny i strukturę, naturalny obornik koński jest bogaty w substancje organiczne takie jak azot, fosfor czy potas. Zawiera także mikroelementy niezbędne dla wzrostu roślin. Dodawanie obornika końskiego znacznie poprawia strukturę gleby, zwiększa jej przewiewność i zdolność do zatrzymywania wody, co sprzyja zdrowemu wzrostowi korzeni.

Obornik koński można stosować jako mulcz wokół roślin. Warstwa mulczu z obornika chroni glebę przed wysychaniem, skutecznie ogranicza rozwój chwastów i stopniowo uwalnia do gleby wartościowe składniki pokarmowe. W naszym sklepie dostępny jest OBORNIK KOŃSKI, który jest w 100% naturalnym nawozem pochodzący z hodowli koni bez antybiotyków i pasz modyfikowanych. Jest to ekologiczny nawóz częściowo zmineralizowany i kompostowany pod przykryciem i idealnie nadaje się do przydomowych ogródków, rabatek, roślin ozdobnych, warzyw i owoców.

OBORNIK KOŃSKI

Naturalny nawóz o niezwykłej mocy - poznaj zalety obornika końskiego!

Obornik koński od wieków znany jest jako jeden z najlepszych naturalnych nawozów organicznych. Jest ceniony przez ogrodników i rolników za bogactwo składników odżywczych i wszechstronne działanie. Nawóz koński od lat jest popularnym wyborem wśród osób pragnących pielęgnować swoje ogrody i uprawy w sposób przyjazny dla środowiska. Naturalny obornik koński, a także obornik bydlęcy może być idealny do zasilania warzyw o dużych wymaganiach pokarmowych, takich jak pomidory, papryka, cukinia czy dynia.

Obornik zwierzęcy można stosować bezpośrednio na glebę lub kompostować przed użyciem. Świeży obornik koński jest jednym z najlepszych materiałów do zabiegów tzw. mulczowania. Nawóz koński bogaty w składniki odżywcze i próchnicę, doskonale poprawia strukturę gleby i stymuluje wzrost roślin. Dodatkowo, jego ciemna barwa pochłania promienie słoneczne, ograniczając nagrzewanie się gleby i parowanie wody, co pozwala magazynować wodę w podłożu. Świeży, jak i suszony obornik koński znakomicie stymuluje rozwój pożytecznych mikroorganizmów, co korzystnie wpływa na żyzność gleby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium