Odstraszacz nietoperzy: Odpędź ssaka sygnałem akustycznym!

Nietoperz to ssak zdolny do aktywnego latania, który występuje na całym świecie w liczbie około 1 400 gatunków, różniących się wielkością i zwyczajami. Nietoperze są objęte ścisłą ochroną i nie wolno im w żaden sposób robić krzywdy. Nie wolno ingerować w ich naturalne kryjówki, które znajdują się w jaskiniach i grotach lub w otworach drzew. Zwierzęta te posiadają zdolność do echolokacji, czyli wykorzystywania sygnałów akustycznych do nawigacji i łowienia zdobyczy, co uznawane jest za jedno z najbardziej niezwykłych osiągnięć ewolucyjnych w świecie zwierząt.

Nietoperze mogą stwarzać problemy, szczególnie na prywatnych posesjach, miejscach zabaw dzieci oraz wtedy gdy wtargną do domu lub budynku użyteczności publicznej. Nietoperze wydzielają intensywne odchody, co może prowadzić do problemów sanitarnych i zdrowotnych. Niektóre gatunki potrafią zasiedlić budynki mieszkalne, co może być uciążliwe dla bezpieczeństwa mieszkańców. W takich okolicznościach pojawia się potrzeba skutecznego i humanitarnego odstraszania nietoperzy.

Jeśli zmagasz się z dylematem jak odstraszyć nietoperza, to w ofercie naszego sklepu znajdziesz odpowiednie i etyczne rozwiązania. Posiadamy innowacyjne odstraszacze dźwiękowo-świetlne emitujące sygnały wzrokowe i akustyczne, które powodują natychmiastową ucieczkę nietoperzy oraz ptactwa i dzikich zwierząt. Urządzenia te imitują odgłosy drapieżnych ptaków, które są naturalnym sygnałem niebezpieczeństwa dla nietoperzy i dzikiego ptactwa oraz gryzoni. Odstraszacze te można zamontować na fasadach, płotach czy budynkach. Urządzenie posiada tryb odstraszający, który emituje głośny sygnał naśladujący myszołowa i jednocześnie uruchamia silną lampę LED w formie stroboskopu.

Posiadamy również inny skuteczny odstraszacz na nietoperze, jakim jest Duo Pro-Pestrepeller. Urządzenie wyposażone jest w technologię ultradźwiękową, która działa na pozostałe szkodniki, takie jak myszy, szczury, kuny, karaluchy, pająki czy mrówki. Badania laboratoryjne wykazały, że fale ultradźwiękowe drażnią układ nerwowy gryzoni i wszelkiego robactwa, co skutkuje ich ucieczką z terenu.

Ochrona bioróżnorodności: Pamiętaj, nietoperze są pod ochroną!

Nietoperze pełnią istotną rolę w ekosystemach, kontrolując populacje owadów i szkodników. Poprzez pozostawienie ich w naturalnym środowisku, pomagamy w utrzymaniu równowagi biologicznej i ochronie bioróżnorodności. Należy również pamiętać, że nietoperze są najlepszym, bardzo skutecznym i naturalnym sposobem na owady, zwłaszcza te szkodliwe dla płodów rolnych, sadów, plantacji oraz uciążliwe dla człowieka takie jak - chrabąszcze, guniaki, komary czy ćmy.

ODSTRASZACZ NIETOPERZY

Wykorzystaj dźwięk i echo! Jakie są zalety humanitarnego odstraszania nietoperzy ?

Ultradźwiękowe odstraszacze nietoperzy zakłócają system echolokacji tych ssaków. Tego typu sygnały akustyczne są dla nietoperzy nieszkodliwe, ale wywołują u nich dyskomfort, co powoduje, że uciekają z terenów emisji ultradźwięków. Oto prezentacja głównych korzyści jakie przynosi odstraszanie dźwiękiem:

  • Zapobieganie chorobom zakaźnym - Niektóre gatunki nietoperzy mogą stanowić źródło wirusów i chorób zoonotycznych, które mogą być przeniesione na ludzi i inne zwierzęta. Skuteczne odstraszanie tych ssaków ogranicza ryzyko powstawania chorób zakaźnych.

  • Humanitarne rozwiązanie - Nietoperze to ssaki znajdujące się pod ochroną i nie można ich zwalczać agresywnymi metodami. Humanitarne metody odstraszania pozwalają na ochronę tych ssaków, zachowując ich życie i integralność fizyczną.

  • Ochrona mienia i struktury budynków - Nietoperze chętnie zagnieżdżają się na strychach, poddaszach i mogą uszkadzać i zanieczyszczać struktury budynków, co prowadzi do kosztownych remontów lub napraw. Odstraszanie tych ssaków skutecznie zapobiega takim problemom.

  • Redukcja stresu i lęku - Obecność nietoperzy może wywoływać lęk i dyskomfort u niektórych mieszkańców. Odstraszanie ssaków redukuje stres i poprawia komfort życia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium