Pluskwy nie mają szans! Sprawdź najnowsze opryski na pluskwy, preparaty, środki na pluskwy, odstraszacze pluskiew i parownice!

Pluskwa domowa: Jak ją rozpoznać?

Pluskwa domowa (z łac. cimex lectularius) to niewielki owad żywiący się krwią ludzi, którego obecność stanowi poważny problem dla mieszkańców domu. Ugryzienia pluskiew wywołują podrażnienia, są swędzące i mogą powodować alergie. Objawy te mogą wywoływać zaczerwienienia, a w niektórych przypadkach nawet wysypkę. Pluskwa domowa jest małym owadem, którego długość ciała wynosi około 5-8 mm. Owad posiada brązowe lub czerwonawe ubarwienie i jest dosyć płaski. Pluskwy aktywnie żerują nocą, kiedy to przedostają się do żywiciela i wysysają jego krew.

Gdzie szukać pluskiew ?

Pluskwy domowe najczęściej gromadzą się w pobliżu łóżka, w materacach, poduszkach i kołdrach, a także w szczelinach i zakamarkach mebli. Mogą również występować w bagażach, plecakach i innych przedmiotach, które znajdowały się w pomieszczeniach zarażonych pluskwami. Pluskwy domowe chętnie gromadzą się w przedmiotach dekoracyjnych takich jak ozdoby, ramy od obrazów, stare zegary, rzeźby i ramki do zdjęć.

 
Poniżej krótki film o tym jak pozbyć się pluskiew z domu.

jak się pozbyć pluskiew z domu?

 

PLUSKWY

Jakie są sposoby zwalczania pluskwy domowej ?

Istnieje wiele sposobów do zwalczania pluskiew domowych. Najskuteczniejszymi metodami są:

  • Parowanie - Zabiegi z zastosowaniem gorącej pary to bardzo skuteczny sposób na zwalczanie pluskiew domowych. Temperatura powyżej 50 stopni celsjusza zabija zarówno dorosłe osobniki, jak i ich jaja. Do zwalczania pluskiew gorącą parą należy wykorzystać specjalną parownicę.

  • Wymrażanie - Wymrażanie pluskiew skuteczną metodą prowadzącą do definitywnej likwidacji tych uciążliwych owadów. Polega ona na podaniu niskotemperaturowego strumienia gazu, najczęściej dwutlenku węgla, który zamraża pluskwy i ich jaja. Podczas zabiegu dezynsekcyjnego należy zaaplikować strumień zimnego gazu do wszystkich miejsc, w których mogą przebywać pluskwy, w tym do materacy, łóżek, szuflad i szaf.

  • Zastosowanie śródków owadobójczych - Do zwalczania pluskiew stosuje się różne rodzaje środków owadobójczych, takie jak: opryski, preparaty zamgławiające, aerozole, oraz pasty i żele. Opryski są najpopularniejszą formą środków owadobójczych na pluskwy. Stosuje się je bezpośrednio na powierzchnie, na których mogą gromadzić się pluskwy, takich jak podłogi, meble, materace i pościel.

    Preparaty zamgławiające (tzw. bomby, foggery) uwalniają substancję czynną w postaci gazu lub dymu. Stosuje się je do odkażania pomieszczeń, w których występują duże infestacje pluskiew. Aerozole są łatwe w użyciu i pozwalają na precyzyjną aplikację preparatu i stosuje się je do opryskiwania trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny i zakamarki. Pasty i żele są przeznaczone do rozprowadzania na powierzchniach, na których mogą przebywać pluskwy.

  • Elektryczne pułapki na pluskwy – Są to ekologiczne urządzenia służące do monitorowania i zwalczania pluskiew domowych. Pułapka składa się z elementu grzewczego (odpowiednia temperatura wytwarzana przez urządzenie przywabia te uciążliwe insekty) oraz z pułapki klejowej ze specjalną substancją, która chwyta i przytrzymuje pluskwy domowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium