Bariera przed pasożytami: Środek na ptaszyńca, preparat na pasożyty, oprysk na ptaszyńca, diatomit do kurnika, ziemia okrzemkowa

Ptaszyniec kurzy: Zwalcz pasożyta i chroń zdrowie ptaków!

Ptaszyniec kurzy (z łac. dermanyssus gallinae) jest powszechnie określany za jednego z najniebezpieczniejszych pasożytów zewnętrznych zarówno wśród ptaków domowych, jak i dzikich. Warto przyjrzeć się bliżej temu szkodnikowi, by zrozumieć, dlaczego zwalczanie tego pasożyta jest tak ważne. Ptaszyniec kurzy to bardzo mały pajęczak, który nie przekracza 1 mm długości. To sprawia, że jest praktycznie niewidoczny dla ludzkiego oka. Pasożyty kurze posiadają szczękoczułki, które pozwalają im nakłuwać skórę żywiciela i wysysać krew.

Ptaszyniec kurzy atakuje ptaki głównie w godzinach wieczornych i nocnych. Podczas nakłuwania skóry wprowadza ślinę do organizmu żywiciela i wywołuje różne negatywne skutki, takie jak niedokrwistość, świąd i niepokój u ptaków. Ptaszyniec kurzy, przez większość czasu ukrywa się w najmniejszych zakamarkach. Ulubionym miejscem przebywania pasożytów są drobne szpary i szczeliny ścian i podłóg, gniazda niosek. Pasożyty uwielbiają  nagrzane promieniami słonecznymi szpary w parapetach, szczeliny w murach. Licznie występują w gniazdach gołębi, jaskółek oraz wróbli.

PTASZYNIEC KURZY

Metody walki z pasożytem: Zastosuj BIOPOWDER, EKTOBIRD 200 lub STRONG na ptaszyńca kurzego!

W obliczu tak poważnych zagrożeń, skuteczne zwalczanie ptaszyńca kurzego jest koniecznycm wymogiem dla zachowania zdrowia i produktywności ptaków hodowlanych. Najskuteczniejszymi metodami walki z pasożytami jest zastosowanie środków roztoczobójczych, zwane również akarycydami. Troska o zdrowie ptaków i likwidacja ptaszyńca kurzego ma kluczowe znaczenie dla gospodarstw, które prowadzą hodowlę drobiu.

Na rynku dostępne są skuteczne preparaty na ptaszyńca kurzego, takie jak BIOPOWDER, EKTOBIRD 200 czy STRONG NA PTASZYŃCA KURZEGO. Co ważne, te środki są bezpieczne zarówno dla ludzi jak i ptaków hodowlanych. BIOPOWDER to wysokiej jakości ekologiczny środek w formie pyłu zawierający naturalny dwutlenek krzemu. Środek zawiera ekologiczne składniki na bazie ziemi okrzemkowej. Preparat posiada właściwości wysuszające odchody ptasie, co przekłada się na zwiększenie higieny w hodowli. Pomaga to w ochronie przed pasożytami, które często wykorzystują odchody jako siedlisko.

EKTOBIRD 200 to niezawodny preparat marki STRONG, który uznawany jest za lidera w zwalczaniu ptaszyńca kurzego. Jest to środek w postaci płynnego koncentratu do rozcieńczania z wodą. EKTOBIRD 200 zawiera substancję czynną sodium bentonite, która wykazuje silne działanie biobójcze w stosunku do różnych pasożytów takich jak roztocza, wszoły czy piórojady.

STRONG NA PTASZYŃCA KURZEGO to preparat o działaniu kontaktowym i żołądkowym, który służy do profesjonalnego zwalczania owadów i pasożytów. Środek szybko likwiduje osobniki w każdym stadium rozwojowym, powodując u nich brak koordynacji ruchowej, po której następuje śmierć w wyniku paraliżu. Preparat zawiera silną substancję czynną jaką jest cypermetryna i stosuje się go w rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1:100 (100 ml preparatu na 10 litrów wody).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium