Pozbądź się srebrzyków: Preparaty na rybiki cukrowe, środki owadobójcze, żele na rybiki, spraye owadobójcze, opryski na rybiki, bomba owadobójcza, lepy na rybiki

Rybik cukrowy: Dowiedz się jak je eliminować!

Rybiki cukrowe, srebrzyki (Lepisma saccharina), to srebrzyste owady uchodzące w otoczeniu człowieka za szkodniki. Owady są małe i osiągają długość od 6 do 12 mm. Cechą charakterystyczną rybików są długie, cienkie szczecinki i łuskowaty pancerz o srebrzystym lub białym wybarwieniu. Nie atakują ludzi, ale ich obecność w domu lub ogrodzie może być uciążliwa, ponieważ lubią żerować na różnych materiałach organicznych, takich jak papier, tapety oraz żywność np. cukier, produkty mączne przy okazji zanieczyszczając je odchodami. Owady są aktywne w nocy a przy tym płochliwe, więc gdy wejdziemy do pomieszczenia i zapalimy światło, niemal w mgnieniu oka rzucą się do ucieczki.

RYBIKI

Skuteczne środki na rybiki

Rybiki cukrowe gnieżdżą się w wilgotnych i ciemnych miejscach, toteż chętnie przebywają w piwnicach, łazienkach, kuchniach, a także w kompostownikach. Mogą ukrywać się w szczelinach i zakamarkach między murami fundamentów a podłogą, za listwami przypodłogowymi, w fugach, pod meblami i tapetami. Rybik cukrowy jak jeszcze kilka innych owadów jest zmorą w bibliotekach, w archiwach, muzeach, gdyż skutecznie i nieodwracalnie niszczy cenne książki, akta i inne artefakty również ze skóry.  Jeśli masz problem jak pozbyć się rybików cukrowych to poniżej prezentujemy wybrane środki i sposoby do ich zwalczania:

  • Preparat w sprayu STRONG na rybiki i mrówki - Jest to dość łatwy w użyciu spray, który zawiera substancje czynne, takie jak cypermetryna i geraniol. Środek ten skutecznie zwalcza rybiki cukrowe i mrówki. Dzięki butelce z atomizerem można precyzyjnie rozpylić substancję zarówno na wybrane powierzchnie jak i bezpośrednio na owady. Pozwala szybko wytępić rybiki, gdyż substancje biobójcze silnie działają na insekty w sposób pokarmowy i kontaktowy.

  • Aerozol STRONG 4INSECT BOMB - Jest to znakomity środek na rybiki w formie aerozolu samowyładowczego (fogger - bomba), który jest przeznaczony do zwalczania również innych owadów biegających, takich jak pchły, pluskwy, karaczany, pająki czy mrówki. Pozwala na skuteczną dezynsekcję pomieszczeń. Preparat jest wyjątkowo łatwy w użyciu, gdyż po naciśnięciu zawleczki posiada samoczynnie opróżniający się pojemnikPierwsze efekty w przypadku owadów biegających uzyskujemy po około 30 minutach od zastosowania. Skuteczność produktu utrzymuje się przez minimum 24 godziny.

  • Żel na rybiki cukrowe i piekarnicze -  Najważniejszą cechą tego produktu jest wyjątkowa łatwość aplikacji i bezpieczeństwo. Środek na rybiki ma postać gęstego żelu (pasty), którą wyciska się bezpośrednio ze strzykawki małymi kropelkami w miejscach, gdzie można spotkać srebrzyki. Atrakcyjny smak żelu działa jak przynęta, która jest chętnie pobierana, co wywołuje u owadów śmierć. Jest to skuteczny preparat do zwalczania zarówno rybików cukrowych jak również rybików piekarniczych Thermobia domestica, oraz innych owadów biegających. Substancja jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych, więc można ją z powodzeniem używać zarówno w domach, mieszkaniach jak i w budynkach użyteczności publicznej. Jest bezwonna i przeznaczona do powszechnego stosowania. Po zastosowaniu nie ma potrzeby opuszczania pomieszczenia, wietrzenia, ani innych uciążliwych czynności.

  • Lepy na rybiki - Pułapki klejące są niezwykle skuteczne w zwalczaniu rybików cukrowych, a także karaluchów, prusaków, stonóg i innych owadów biegających i pełzających. Nie zawierają insektycydów ani innych toksycznych substancji chemicznych, co sprawia, że są wyjątkowo bezpieczne w stosowaniu. Dzięki silnej substancji klejącej są skuteczne nawet przez dwa miesiące. Ich charakterystyczną cechą są mocne atraktanty, które intensywnie przyciągają rybiki do wkroczenia na powierzchnię pułapki, z której już nie mogą się odkleić. Atraktanty w pułapce klejowej są wytwarzane tylko z naturalnych składników, więc lepy mogą być z powodzeniem stosowane w kuchniach, w gastronomii i przemyśle spożywczym. Po zapełnieniu pułapki owadami, wystarczy ją wyrzucić do kosza na śmieci, wymieniając na nową. Lep na rybiki ma również poza działaniem likwidującym ich kolonię, inną dość istotną cechę, gdyż służy jako doskonały sygnalizator monitorujący ich aktywność i wielkość populacji.

Pozbądź się insektów: Sprawdź zalety produktów zwalczających rybiki cukrowe!

  • Ochrona produktów - Rybiki cukrowe mogą zepsuć zapasy produktów spożywczych zawierających cukier. Ponadto żywią się skrobią i celulozą i mają tendencję do niszczenia takich produktów i rzeczy jak papier, kartony, tapety czy książki. Skuteczne zwalczanie rybików cukrowych eliminuje te problemy.

  • Zapobieganie dalszej reprodukcji - Rybiki cukrowe to owady, które rozmnażają się szybko, więc ich likwidacja pomaga zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się populacji.

  • Ochrona pomieszczeń - Rybiki cukrowe uwielbiają przebywać w zawilgoconych pomieszczeniach takich jak pralnie, łazienki czy piwnice i kotłownie. Tępienie tych insektów pozwala na utrzymanie czystości i higieny w pomieszczeniach.

  • Zapobieganie szkodom strukturalnym - Niektóre gatunki rybików cukrowych mogą uszkadzać struktury budynków, wnikając do szczelin w ścianach i posadzkach oraz w gnijące drewno. W wilgotnych szparach i zakamarkach chętnie składają larwy. Likwidacja rybików cukrowych pomaga w utrzymaniu integralności budynków i zapobieganiu kosztownym renowacjom.


Masz problem z rybikami cukrowymi? Oto skuteczne rozwiązania!

W naszym artykule blogowym: Jak pozbyć się rybika cukrowego (Lepisma saccharina)? Zagrożenia i skuteczne metody jego zwalczania znajdziesz przydatne wskazówki i sposoby, które pomogą Ci skutecznie pozbyć się niechcianych gości.

Zapoznaj się także z innymi opisami kategorii o zwalczaniu rybików cukrowych, takimi jak Żel na rybiki, Środek na rybiki i Oprysk na rybiki, aby uzyskać więcej informacji na temat konkretnych metod i produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium