Czyste parapety, bezpieczne balkony: Siatki przeciw ptakom, siatki na ptactwo, siatki balkonowe, siatki na gołębie

Siatka na ptaki: Zabezpiecz balkon i okna!

 

Siatki przeciw ptakom stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących skutecznych środków zabezpieczających przestrzenie takie jak balkony, okna czy wnęki przed niechcianym dostępem różnych gatunków ptaków. Siatki ochronne pełnią dodatkową funkcję zabezpieczenia przed ewentualnym wypadaniem zwierząt domowych, zwłaszcza kotów. Siatki na ptaki ECOPIC zostały specjalnie zaprojektowane tak, żeby skutecznie blokować dostęp ptaków do przestrzeni takich jak balkony, okna, tarasy czy werandy. Ograniczają w ten sposób nie tylko nadmierny hałas, ale ograniczają uszkodzenia czy zanieczyszczenia powierzchni. ECOPIC to zestaw, który pozwala zabezpieczyć przestrzeń o maksymalnym rozmiarze 6x3 m lub kilka mniejszych.

Siatka na ptaki została wyposażona w zaczepy, które należy przyklejać do wewnętrznej krawędzi balkonu, zaczynając od ich górnych krawędzi. Odległość pomiędzy zaczepami powinna wynosić co najmniej 20 cm, tak by siatka ochronna była zaczepiona co czwarte oczko. Miejsca, do których przyklejana będzie siatka trzeba oczyścić ze wszystkich zabrudzeń. Dolną krawędź siatki ochronnej można zamontować do poręczy balkonowych lub do posadzki balkonu. Po założeniu siatki powinna być ona delikatnie napięta.

Bariera przed ptakami. Jakie ptaki atakują nasze balkony?

W miastach można spotkać wiele gatunków ptaków, które stają się utrapieniem dla mieszkańców, zwłaszcza w aspekcie zasiedlania balkonów. Gołębie znane są z zanieczyszczania balkonów, okien i parapetów odchodami, co zwykle wywołuje uciążliwy zapach i może powodować problemy zdrowotne. Gołębie mogą również stać się agresywne w obronie swoich gniazd lub piskląt. Mewy są szczególnym utrapieniem w miastach nadmorskich, mogą zasiedlać balkony w poszukiwaniu pożywienia. Czasami bywają agresywne i hałaśliwe, a odczyn ich odchodów może powodować uszkodzenia powierzchni lakierowanych i korozję elementów metalowych.

Gawrony i kawki często poszukują resztek pożywienia wyrzucanych przez ludzi i mogą zasiedlać oraz zanieczyszczać balkony i tarasy. Obecność tych ptaków może prowadzić do szeregu nieprzyjemnych konsekwencji. Ptasie odchody brudzą barierki, parapety i chodniki, a gdy ptaki gromadzą się na drzewach czy dachach, mogą również zanieczyszczać samochody oraz elewacje budynków mieszkalnych i zabytkowych. Siatki na ptaki zapewniają bezpieczeństwo i czystość, pozwalając jednocześnie na harmonijne współistnienie ludzi i ptaków w środowisku zurbanizowanym. Zastosowanie siatek przeciwko ptakom przyczynia się do ochrony komfortu mieszkańców, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ skrzydlatych osobników na otoczenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium