Czy karaluchy są groźne?

Inwazja karaluchów w domu jest z pewnością jedną z najbardziej odstręczających rzeczy, jakie można sobie wyobrazić. Oprócz tego, że budzi w nas zrozumiały wstręt, pociąga za sobą liczne zagrożenia dla naszego zdrowia, a także całkowicie rujnuje komfort i poczucie bezpieczeństwa, które powinniśmy odczuwać we własnym domu.

czytaj całość »
Jakie są sposoby na pozbycie się kuny?

Działka czy domek jednorodzinny położony blisko lasu brzmi jak spełnienie marzeń wielu osób. Wiele osób miało jednak okazję się przekonać, że także kuna domowa lubi ogrzać się w ciepłym budynku, najlepiej gdzieś na strychu. Mimo że zwierzęta te wyglądają bardzo uroczo, potrafią wyrządzić bardzo dużo szkód – ich ofiarą mogą paść zwłaszcza kable (także w samochodach). Stanowią one także naturalne zagrożenie dla wielu naszych zwierząt hodowlanych. Na szczęście na rynku są dostępne środki pozwalające przepłoszyć zwierzę lub schwytać je, nie wyrządzając zarazem żadnej krzywdy.

czytaj całość »
Jakie są sposoby na pozbycie się kreta?
Jakie są sposoby na pozbycie się kreta?

Praca w ogrodzie to ciężka, lecz zarazem może być bardzo satysfakcjonująca . Długie miesiące spędzone na pieleniu, podlewaniu i odchwaszczaniu w końcu przynoszą rezultat, a my cieszymy się pięknym ogrodem, który ozdabia nasz dom lub działkę, na której spędzamy czas latem. Sielankę burzy nadejście różnej maści szkodników, z którymi jednak zazwyczaj jesteśmy w stanie się uporać przy użyciu odpowiednich środków.

czytaj całość »
Jaki oprysk na kleszcze w ogrodzie?

Coraz częściej pamiętamy, by odpowiednio zabezpieczyć się przed tymi intruzami, wybierając się do lasu. Jednak kleszcze to pajęczaki często występujące również w przydomowych ogródkach. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Jaki oprysk zastosować na kleszcze w ogrodzie, kiedy zauważamy ich niepokojącą ilość?

czytaj całość »
Deratyzacja a bezpieczeństwo zwierząt domowych

Kiedy Twoje domostwo atakują gryzonie, nie masz zazwyczaj wyboru i musisz przeprowadzić wszelkie zabiegi, dzięki którym się ich pozbędziesz. Co jednak w wypadku, gdy w domu mieszkają zwierzaki i boisz się o ich zdrowie? Czy istnieją metody, które jednocześnie wytępią szczury i myszy, a nie będą groźne dla czworonogów? Czy istnieje deratyzacja bezpieczna dla zwierząt domowych?

czytaj całość »
Co się dzieje po zjedzeniu trutki na myszy?

Kiedy w naszym sąsiedztwie pojawiają się gryzonie, nie należy zwlekać, tylko od razu podjąć działania, które pomogą nam pozbyć się nieproszonych gości. Zwierzęta te są bowiem w stanie nie tylko bardzo szybko się rozmnażać, ale również przenoszą niebezpieczne choroby i potrafią wyrządzić spore szkody, uszkadzając mienie i zanieczyszczając zapasy żywności.

czytaj całość »
Jak się pozbyć korników? Skuteczne sposoby na szkodniki drewna

Jak się pozbyć korników? To jedno z pytań, które w naszej pracy słyszymy bardzo często. W dzisiejszym wpisie przekonamy Was, że skuteczne sposoby na korniki istnieją, a rozwiązanie Waszego problemu jest na wyciągnięcie ręki. Szkodniki drewna naprawdę można zwalczyć!

czytaj całość »
Skuteczne sposoby na muchy

Muchy u wielu osób wywołują odrazę. Nic dziwnego, nie tylko są wszędobylskie, ale również przenoszą drobnoustroje chorobotwórcze. My jednak znamy skuteczne sposoby na muchy, które zostały przetestowane w tysiącach przypadków i przynoszą konkretne efekty. Zwalczanie much może być efektywne!

czytaj całość »
Jak zachowują się karaluchy?

Kiedy w naszym mieszkaniu pojawiają się owady, staramy się za wszelką cenę pozbyć nieproszonych gości. Warto pamiętać, że na wyeliminowanie insektów nie ma jednego uniwersalnego sposobu. Metody, które dobrze skutkują na jeden gatunek, wobec innego mogą okazać się zupełnie nieefektywne, dlatego konieczne jest dokładne rozpoznanie, z jakim intruzem mamy do czynienia.

czytaj całość »
Czy karaluchy są groźne?

Widok panoszących się w mieszkaniu insektów z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, mimo to wiele osób bagatelizuje ten problem i nie zwraca uwagi na owadzich intruzów. Warto zdać sobie sprawę, że pojawienie się karaluchów nie tylko świadczy o niskim poziomie dbałości gospodarzy i może doprowadzić do zniszczenia niektórych sprzętów, ale również niesie ze sobą poważne zagrożenia zdrowotne. Zamiast lekceważyć owady i liczyć, że same się wyniosą, należy podjąć skuteczne działania.

czytaj całość »
Co odstrasza prusaki?

Czasami nawet dokładne i regularne sprzątanie mieszkania nie ustrzeże nas przed inwazją owadów. Do najczęściej spotykanych należą rzecz jasna prusaki – te niewielkie owady nie maja problemu ze wspinaniem się po pionowych powierzchniach, a spłaszczony kształt ciała ułatwia im przedostawanie się nawet przez bardzo wąskie szczeliny.

czytaj całość »
Oprysk na komary. Jaki wybrać, aby był skuteczny?

Komary - koszmar wiosny i lata, zwłaszcza jeśli nie brakuje w nich okresów nasilonych deszczy. Na szczęście mamy rozwiązanie tego problemu. Opryski na komary są naprawdę skuteczne i potrafią dać ulgę od tych pasożytów. W tym wpisie wyjaśniamy, jaki oprysk na komary wybrać!

czytaj całość »
Jak rozpoznać prusaki, jak się ich pozbyć?

Prusaki bardzo często niesłusznie bywają mylone z karaluchami i chociaż żadnego z nich nie chcielibyśmy gościć w domu, są to dwa zupełnie różne gatunki owada. Oba posiadają trzy pary odnóży wyposażonych w haczyki – to właśnie dzięki nim insekty są w stanie wspinać się po pionowych i śliskich powierzchniach.

czytaj całość »
Skąd się biorą prusaki?

Chociaż z pewnością nikt nie wspomina miło tego wydarzenia, nie ma chyba osoby, która nie spotkałaby w swoim życiu prusaka. Ten gatunek karaczana o żółto-brunatnym ubarwieniu powszechnie spotykany jest na całym świecie. Należą one do owadów synantropijnych, czyli takich które przystosowały się do życia w środowisku przetworzonym przez człowieka i w jego sąsiedztwie poszukują pożywienia, wody oraz ciepła.

czytaj całość »
Koronawirus - Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19
Koronawirus - Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19

Najważniejsze informację o COVID-19

W większości przypadków zakażenie przebiega bezobjawowo lub choroba ma łagodny przebieg. U około 20% osób zakażonych występują nasilone objawy kliniczne, które mogą prowadzić do zgonu. Objawy rozwijają się najczęściej w czasie od 2 do 14 dni od ekspozycji, u większości pacjentów w ciągu 5-6 dni.

czytaj całość »
Jak skutecznie pozbyć się mrówek?

Chociaż owady te stanowią ważną część ekosystemu i uważane są za pożyteczne, kiedy pojawiają się w naszych kuchniach i spiżarniach, raczej nie stanowią powodu do radości. Ukąszenia niektórych gatunków mogą być bolesne i wywoływać na skórze swędzące podrażnienia, na ogół jednak inwazja mrówek to po prostu uciążliwy problem – stworzenia te doskonale wyczuwają pożywienie i błyskawicznie mogą dostać się do niezabezpieczonych produktów spożywczych.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium