Jaki oprysk na kleszcze w ogrodzie?

Coraz częściej pamiętamy, by odpowiednio zabezpieczyć się przed tymi intruzami, wybierając się do lasu. Jednak kleszcze to pajęczaki często występujące również w przydomowych ogródkach. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Jaki oprysk zastosować na kleszcze w ogrodzie, kiedy zauważamy ich niepokojącą ilość?

czytaj całość »
Deratyzacja a bezpieczeństwo zwierząt domowych

Kiedy Twoje domostwo atakują gryzonie, nie masz zazwyczaj wyboru i musisz przeprowadzić wszelkie zabiegi, dzięki którym się ich pozbędziesz. Co jednak w wypadku, gdy w domu mieszkają zwierzaki i boisz się o ich zdrowie? Czy istnieją metody, które jednocześnie wytępią szczury i myszy, a nie będą groźne dla czworonogów? Czy istnieje deratyzacja bezpieczna dla zwierząt domowych?

czytaj całość »
Co się dzieje po zjedzeniu trutki na myszy?

Kiedy w naszym sąsiedztwie pojawiają się gryzonie, nie należy zwlekać, tylko od razu podjąć działania, które pomogą nam pozbyć się nieproszonych gości. Zwierzęta te są bowiem w stanie nie tylko bardzo szybko się rozmnażać, ale również przenoszą niebezpieczne choroby i potrafią wyrządzić spore szkody, uszkadzając mienie i zanieczyszczając zapasy żywności.

czytaj całość »
Jak się pozbyć korników? Skuteczne sposoby na szkodniki drewna

Jak się pozbyć korników? To jedno z pytań, które w naszej pracy słyszymy bardzo często. W dzisiejszym wpisie przekonamy Was, że skuteczne sposoby na korniki istnieją, a rozwiązanie Waszego problemu jest na wyciągnięcie ręki. Szkodniki drewna naprawdę można zwalczyć!

czytaj całość »
Skuteczne sposoby na muchy

Muchy u wielu osób wywołują odrazę. Nic dziwnego, nie tylko są wszędobylskie, ale również przenoszą drobnoustroje chorobotwórcze. My jednak znamy skuteczne sposoby na muchy, które zostały przetestowane w tysiącach przypadków i przynoszą konkretne efekty. Zwalczanie much może być efektywne!

czytaj całość »
Jak zachowują się karaluchy?

Kiedy w naszym mieszkaniu pojawiają się owady, staramy się za wszelką cenę pozbyć nieproszonych gości. Warto pamiętać, że na wyeliminowanie insektów nie ma jednego uniwersalnego sposobu. Metody, które dobrze skutkują na jeden gatunek, wobec innego mogą okazać się zupełnie nieefektywne, dlatego konieczne jest dokładne rozpoznanie, z jakim intruzem mamy do czynienia.

czytaj całość »
Czy karaluchy są groźne?

Widok panoszących się w mieszkaniu insektów z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, mimo to wiele osób bagatelizuje ten problem i nie zwraca uwagi na owadzich intruzów. Warto zdać sobie sprawę, że pojawienie się karaluchów nie tylko świadczy o niskim poziomie dbałości gospodarzy i może doprowadzić do zniszczenia niektórych sprzętów, ale również niesie ze sobą poważne zagrożenia zdrowotne. Zamiast lekceważyć owady i liczyć, że same się wyniosą, należy podjąć skuteczne działania.

czytaj całość »
Co odstrasza prusaki?

Czasami nawet dokładne i regularne sprzątanie mieszkania nie ustrzeże nas przed inwazją owadów. Do najczęściej spotykanych należą rzecz jasna prusaki – te niewielkie owady nie maja problemu ze wspinaniem się po pionowych powierzchniach, a spłaszczony kształt ciała ułatwia im przedostawanie się nawet przez bardzo wąskie szczeliny.

czytaj całość »
Oprysk na komary. Jaki wybrać, aby był skuteczny?

Komary - koszmar wiosny i lata, zwłaszcza jeśli nie brakuje w nich okresów nasilonych deszczy. Na szczęście mamy rozwiązanie tego problemu. Opryski na komary są naprawdę skuteczne i potrafią dać ulgę od tych pasożytów. W tym wpisie wyjaśniamy, jaki oprysk na komary wybrać!

czytaj całość »
Jak rozpoznać prusaki, jak się ich pozbyć?

Prusaki bardzo często niesłusznie bywają mylone z karaluchami i chociaż żadnego z nich nie chcielibyśmy gościć w domu, są to dwa zupełnie różne gatunki owada. Oba posiadają trzy pary odnóży wyposażonych w haczyki – to właśnie dzięki nim insekty są w stanie wspinać się po pionowych i śliskich powierzchniach.

czytaj całość »
Skąd się biorą prusaki?

Chociaż z pewnością nikt nie wspomina miło tego wydarzenia, nie ma chyba osoby, która nie spotkałaby w swoim życiu prusaka. Ten gatunek karaczana o żółto-brunatnym ubarwieniu powszechnie spotykany jest na całym świecie. Należą one do owadów synantropijnych, czyli takich które przystosowały się do życia w środowisku przetworzonym przez człowieka i w jego sąsiedztwie poszukują pożywienia, wody oraz ciepła.

czytaj całość »
Koronawirus - Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19
Koronawirus - Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19

Najważniejsze informację o COVID-19

W większości przypadków zakażenie przebiega bezobjawowo lub choroba ma łagodny przebieg. U około 20% osób zakażonych występują nasilone objawy kliniczne, które mogą prowadzić do zgonu. Objawy rozwijają się najczęściej w czasie od 2 do 14 dni od ekspozycji, u większości pacjentów w ciągu 5-6 dni.

czytaj całość »
Jak skutecznie pozbyć się mrówek?

Chociaż owady te stanowią ważną część ekosystemu i uważane są za pożyteczne, kiedy pojawiają się w naszych kuchniach i spiżarniach, raczej nie stanowią powodu do radości. Ukąszenia niektórych gatunków mogą być bolesne i wywoływać na skórze swędzące podrażnienia, na ogół jednak inwazja mrówek to po prostu uciążliwy problem – stworzenia te doskonale wyczuwają pożywienie i błyskawicznie mogą dostać się do niezabezpieczonych produktów spożywczych.

czytaj całość »
Jak działa oprysk na pluskwy? Skuteczne sposoby

Jednym z najbardziej niepożądanych "gości", na których możemy natknąć się w naszych domach, jest pluskwa domowa. Owad ten szczególnie upodobał sobie trudno dostępne zakamarki, takie jak szczeliny łóżek, szpary za listwami podłogowymi lub pod tapetami. Pluskwy są pasożytami i żywią się głównie krwią - osoby, które przebywają w zapluskwionych pomieszczeniach mogą zaobserwować na skórze swędzące ślady po ugryzieniach.

czytaj całość »
Jak użyć bombę na pluskwy?

Kilka razy na naszym blogu pisaliśmy już o tym, czym są i jak wyglądają pluskwy, a także jak rozpoznać ich obecność w naszym domu. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy pójść dalej tą drogą i zaproponować nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Wam szybko i skutecznie uporać się z problemem pluskiew w swoim domu.

czytaj całość »
Jak rozpoznać obecność pluskiew w domu?

Zazwyczaj obecność różnych insektów w domu jesteśmy w stanie łatwo rozpoznać – karaluchy czy mrówki biegają po pomieszczeniach i jest łatwo je zobaczyć. Istnieją jednak szkodniki, których nie widać na pierwszy rzut oka – mogą mieszkać w naszych mieszkaniach przez wiele miesięcy, a my nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium