Co odstrasza prusaki?

Czasami nawet dokładne i regularne sprzątanie mieszkania nie ustrzeże nas przed inwazją owadów. Do najczęściej spotykanych należą rzecz jasna prusaki – te niewielkie owady nie maja problemu ze wspinaniem się po pionowych powierzchniach, a spłaszczony kształt ciała ułatwia im przedostawanie się nawet przez bardzo wąskie szczeliny.

czytaj całość »
Oprysk na komary. Jaki wybrać, aby był skuteczny?

Komary - koszmar wiosny i lata, zwłaszcza jeśli nie brakuje w nich okresów nasilonych deszczy. Na szczęście mamy rozwiązanie tego problemu. Opryski na komary są naprawdę skuteczne i potrafią dać ulgę od tych pasożytów. W tym wpisie wyjaśniamy, jaki oprysk na komary wybrać!

czytaj całość »
Jak rozpoznać prusaki, jak się ich pozbyć?

Prusaki bardzo często niesłusznie bywają mylone z karaluchami i chociaż żadnego z nich nie chcielibyśmy gościć w domu, są to dwa zupełnie różne gatunki owada. Oba posiadają trzy pary odnóży wyposażonych w haczyki – to właśnie dzięki nim insekty są w stanie wspinać się po pionowych i śliskich powierzchniach.

czytaj całość »
Skąd się biorą prusaki?

Chociaż z pewnością nikt nie wspomina miło tego wydarzenia, nie ma chyba osoby, która nie spotkałaby w swoim życiu prusaka. Ten gatunek karaczana o żółto-brunatnym ubarwieniu powszechnie spotykany jest na całym świecie. Należą one do owadów synantropijnych, czyli takich które przystosowały się do życia w środowisku przetworzonym przez człowieka i w jego sąsiedztwie poszukują pożywienia, wody oraz ciepła.

czytaj całość »
Koronawirus - Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19
Koronawirus - Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19

Najważniejsze informację o COVID-19

W większości przypadków zakażenie przebiega bezobjawowo lub choroba ma łagodny przebieg. U około 20% osób zakażonych występują nasilone objawy kliniczne, które mogą prowadzić do zgonu. Objawy rozwijają się najczęściej w czasie od 2 do 14 dni od ekspozycji, u większości pacjentów w ciągu 5-6 dni.

czytaj całość »
Jak skutecznie pozbyć się mrówek?

Chociaż owady te stanowią ważną część ekosystemu i uważane są za pożyteczne, kiedy pojawiają się w naszych kuchniach i spiżarniach, raczej nie stanowią powodu do radości. Ukąszenia niektórych gatunków mogą być bolesne i wywoływać na skórze swędzące podrażnienia, na ogół jednak inwazja mrówek to po prostu uciążliwy problem – stworzenia te doskonale wyczuwają pożywienie i błyskawicznie mogą dostać się do niezabezpieczonych produktów spożywczych.

czytaj całość »
Jak działa oprysk na pluskwy? Skuteczne sposoby

Jednym z najbardziej niepożądanych "gości", na których możemy natknąć się w naszych domach, jest pluskwa domowa. Owad ten szczególnie upodobał sobie trudno dostępne zakamarki, takie jak szczeliny łóżek, szpary za listwami podłogowymi lub pod tapetami. Pluskwy są pasożytami i żywią się głównie krwią - osoby, które przebywają w zapluskwionych pomieszczeniach mogą zaobserwować na skórze swędzące ślady po ugryzieniach.

czytaj całość »
Jak użyć bombę na pluskwy?

Kilka razy na naszym blogu pisaliśmy już o tym, czym są i jak wyglądają pluskwy, a także jak rozpoznać ich obecność w naszym domu. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy pójść dalej tą drogą i zaproponować nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Wam szybko i skutecznie uporać się z problemem pluskiew w swoim domu.

czytaj całość »
Jak rozpoznać obecność pluskiew w domu?

Zazwyczaj obecność różnych insektów w domu jesteśmy w stanie łatwo rozpoznać – karaluchy czy mrówki biegają po pomieszczeniach i jest łatwo je zobaczyć. Istnieją jednak szkodniki, których nie widać na pierwszy rzut oka – mogą mieszkać w naszych mieszkaniach przez wiele miesięcy, a my nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności.

czytaj całość »
Jak odstraszyć myszy i szczury z domu?
Jak odstraszyć myszy i szczury z domu?

Kiedy kończy się lato i powoli zaczynamy czuć to specyficzne, jesienne powietrze, można zauważyć większą ilość myszy i szczurów w naszych domach, na działkach i innych pomieszczeniach. Niestety, to tylko mit, że gryzonie te pojawiają się tylko na wsiach – coraz częściej spotykamy je w blokowiskach, a co za tym idzie – prywatnych mieszkaniach.

czytaj całość »
Skuteczne sposoby na pchły

Jeżeli Twój pupil często gryzie się i drapie w okolicach nóg, brzucha lub ogona, najprawdopodobniej padł ofiarą inwazji pcheł. Na całym świecie żyje ponad dwa tysiące gatunków tych kosmopolitycznych owadów.

czytaj całość »
Jak usunąć gniazdo os lub szerszeni?
Jak bezpiecznie usunąć gniazdo os lub szerszeni?

Rozpoczynające się lato z pewnością każdemu kojarzy się z urlopami, wypoczynkiem oraz relaksem. Jednak, jak zwykle, każdy medal ma dwie strony. Tą negatywną w przypadku lata bez wątpienia są owady. O ile muchy czy komary powodują irytację i ewentualnie czasem krótkotrwały świąd, o tyle osy i szerszenie stwarzają realne niebezpieczeństwo. Wystarczy bowiem rozsierdzić te owady, a możemy zostać użądleni.

czytaj całość »
Skulica pospolita, stonoga murowa i prosionek szorstki

Jeśli posiadasz domek z ogródkiem czy działkę być może spotkałeś się z plagą niewielkich insektów, które na długi czas stały się uciążliwym problemem. Istnieją niektóre gatunki, które mogą nam uprzykrzyć życia. Jednak pozbycie się ich jest stosunkowo proste, jeśli zastosuje się odpowiednie środki.

czytaj całość »
Metody ochrony przed kleszczami
Metody ochrony przed kleszczami

Co roku już wczesną wiosną możemy usłyszeć pierwsze ostrzeżenia przed budzącymi się do życia kleszczami. Kiedy wybieramy się do lasu czy na łąkę, dobrze jest zabezpieczyć się przed atakiem tego stawonoga – oprócz samego problemu wszczepionego w skórę szkodnika możemy obawiać się także wielu chorób, które są przez nie przenoszone.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium