Środki na mszyce

Z pewnością większość osób, które zajmują się pielęgnacją ogrodów miało kiedyś do czynienia z atakiem mszyc. Są to niewielkie owady, które przylegają do pędów rośliny i w krótkim czasie rozmnażają się. Odżywiają się sokami z pędów rośliny, stopniowo ją osłabiając i doprowadzając do jej zniszczenia.

czytaj całość »
Krocionogi - zwalczanie

Mimo że w większości przypadków nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt, to jednak bardzo szybko się rozmnażają i osiedlają nowe kryjówki. Mowa tu o krocionogach. Są to niewielkie insekty z grupy stawonogów o podłużnym ciele, pokrytym czarnym lub brunatnoczarnym pancerzem.

czytaj całość »
Zwalczanie i odstraszanie kretów

Jeśli jesteś zapalonym miłośnikiem zieleni i nie wyobrażasz sobie wypoczynku bez własnego, starannie pielęgnowanego ogródka, z pewnością wiesz, jak wiele złego może zrobić kret. Nie jest on co prawda uznawany za szkodnika, jednak podczas przemieszczania się pod ziemią może uszkodzić korzenie roślin, a także zjadać dżdżownice, które spulchniają glebę.

czytaj całość »
Pluskwa domowa - zwalczanie

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności w naszym domu. Zauważamy na swojej skórze dziwne zmiany, jednak przerzucamy to na alergię. Często obecność pluskiew domowych zauważamy, kiedy na dobre zadomowią się w naszych łóżkach czy materacach.

czytaj całość »
Szkodniki drewna - zwalczanie

O ile pozbycie się szkodników z domów, pomieszczeń gospodarczych czy magazynów jest dość jasne i stosunkowo proste do przeprowadzenia, o tyle w przypadku drewna może wydawać się to nieco bardziej skomplikowane. Należy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, zajmujących się zwalczaniem drewnojadów, bądź zaopatrzyć się w skuteczny preparat.

czytaj całość »
Trojszyk ulec (Tribolium confusum) - jak pozbyć się szkodnika

Z pewnością wielu rolników mogło kiedyś spotkać się z tzw. szkodnikami magazynowymi. Są to najczęściej owady biegające, które wyczuwając żer w zbożu czy innych tego typu produktach, zasiedlają się w nich, co z kolei powoduje wzrost ich populacji. Jednym z tego typu insektów jest trojszyk ulec (Tribolium confusum).

czytaj całość »
Pleśniakowiec lśniący - jak pozbyć się szkodnika

Jednym z niezwykle popularnych pasożytów, jakie możemy spotkać w kurnikach, jest pleśniakowiec lśniący. Ze względu na najczęstsze miejsca przebywania nazywany jest także chrząszczem ściółkowym. Stanowi on realne zagrożenie dla drobiu, przenosi bowiem niebezpieczne mikroorganizmy – wirusy białaczki drobiu, choroby Mareka, Samonellę czy paciorkowce.

czytaj całość »
Ptaszyniec kurzy - skuteczne zwalczanie

Nie ulega wątpliwości, że jednym z niezwykle poważnych zagrożeń w hodowli drobiu jest atak bardzo niebezpiecznego i uciążliwego pasożyta, jakim jest ptaszyniec kurzy. Ten niewielki gatunek roztocza powoduje wiele poważnych chorób drobiu (cholerę, białaczkę czy toksoplazmozę), które w niektórych przypadkach mogą przejść na człowieka poprzez kontakt z zakażonym mięsem.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl