Jak się pozbyć gołębi z balkonu i parapetu?
Jak się pozbyć gołębi z balkonu i parapetu?

Obecność tych ptaków na szczególnie wiosną kończy się ubrudzeniem całego balkonu i parapetów. Nie jest to pożądany widok, a czyszczenie pozostawionego po nich bałaganu wzbudza wręcz niesmak i odrazę. Nic dziwnego, że każdy mieszkaniec posiadający balkon szuka sposobu, aby skutecznie się ich pozbyć. Jeśli zauważysz na swoim balkonie lub parapecie ich gniazdo, należy szybko je usunąć zdezynfekować ubrudzoną powierzchnię, tak aby zapach nie wabił kolejnych ptaków. Należy jednak uważać kiedy odnajdziemy w gnieździe jaja z których wykluły się młode osobniki -  niszczenie takich gniazd jest zabronione i najlepiej jest zgłosić to do odpowiednich służb.

czytaj całość »
Jak się pozbyć kuny z samochodu?

Kuny domowe grożą nie tylko mieszkańców domów, które umieszczone są w okolicach zalesień. Okazuje się bowiem, że te małe szkodniki bardzo upodobały sobie także i nasze samochody. W takiej sytuacji liczy się szybka i zdecydowana reakcja, ponieważ szkody wyrządzone przez kunę mogą być naprawdę niebezpieczne dla poprawnego funkcjonowania naszego auta.

czytaj całość »
Jak odstraszyć dzika?
Jak odstraszyć dzika?

Dzik jest dziki, dzik jest zły! To wiedzą już nawet przedszkolaki. Oczywiście, nie należy generalizować i mówić tak o każdym osobniku. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, w których obecność tego zwierzęcia na naszym podwórku czy polu niesie za sobą spore szkody i zniszczenia.

Mamy na to rozwiązanie!

czytaj całość »
Kuna domowa - w jaki sposób można pozbyć się kuny?
Kuna domowa - w jaki sposób można pozbyć się kuny?

Uroczo wyglądające zwierzątko, którym jest kuna, potrafi wyrządzić spore szkody. Ten mały futrzak upodobał sobie przebywanie w okolicach ludzkich zabudowań i gospodarstw domowych, przez co najczęściej to właśnie nasz dobytek ulega uszkodzeniom po wizycie kuny. Do najczęstszych szkód należą oczywiście przegryzione przewody samochodowe, a nawet uszkodzenia w pokryciu dachowym. Kuna domowa nie cieszy się więc dużą sympatią wśród właścicieli domów i samochodów. Po czym poznać jej obecność na podwórku i jak się jej pozbyć? Koniecznie czytaj dalej!

czytaj całość »
Jak pozbyć się moli?
Jak pozbyć się moli?

Czas wiosennych porządków może momentami nas niemile zaskoczyć. W szczególności wtedy, gdy przypadkiem natrafimy na nieproszonych gości. A Ci potrafią dokonać niemałych zniszczeń. Wspominając w tym kontekście nieproszonych gości mamy na myśli żółtobrązowe ćmy, czyli mole, a wymienione zniszczenia to dziury w odzieży, wełnianych dywanach czy też tapicerowanych obiciach.

czytaj całość »
Pokarm dla ptaków na zimę
Pokarm dla ptaków na zimę

GDY NA ZEWNĄTRZ SPADA TEMPERATURA WARTO ZAOPIEKOWAĆ SIĘ SKRZYDLATYMI PRZYJACIÓŁMI!

Jak prawidłowo dokarmiać ptaki zimową porą ?

Dokarmianie ptaków jest bardzo ważne, szczególnie zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera.

 

czytaj całość »
Jak zachowują się karaluchy?
Jak zachowują się karaluchy?

Wiele osób po dostrzeżeniu w swoim mieszkaniu insekta o brązowym zabarwieniu oraz spłaszczonym ciele i czułkach w pierwszej kolejności myśli o karaluchach. Są to owady, które okryte są stosunkowo złą sławą, a w  dodatku na ich niekorzyść działa również „sława medialna”, gdyż bardzo często wspomina się o ich w różnego rodzaju programach lub produkcjach filmowych.

czytaj całość »
Szczypawice
Szczypawice

Mają charakterystyczny wygląd, przez który mimo swych stosunkowo niewielkich rozmiarów budzą strach i przerażenie u wielu osób. Ma to związek z jedną z ich nazw (zauszniki), gdyż istnieje legenda, która mówi o wchodzeniu do uszu przez te owady, choć nie ma to dużo związanego z prawdą.

czytaj całość »
Latające kleszcze

Bolesne ślady po ukąszeniu utrzymujące się nawet do kilku miesięcy. To znak rozpoznawczy strzyżaków sarnich, które określane są jednak przez wiele osób jako latające kleszcze. Owady te potrafią zaatakować człowieka całą chmarą.

czytaj całość »
Krocionogi
Krocionogi

Owady te potrafią być prawdziwą plagą. Pojawiają się w szczególności w miesiącach jesiennych, kiedy panuje większa wilgotność niż zwykle. W związku z tym wychodzą ze swoich siedlisk i kryjówek w poszukiwaniu suchych miejsc.

czytaj całość »
Termity

Choć opisywane owady zamieszkują tereny o tropikalnym klimacie m.in. Afrykę, Australię czy też Amerykę Południową, to mogą przybyć do naszego kraju wraz z drzewem cedrowym lub sosnowym. Z tego względu warto wiedzieć, jak wyglądają termity i jak należy je zwalczać.

czytaj całość »
Korniki, spuszczel, kołatek czy miazgowiec? jak się ich pozbyć?
Korniki i inne szkodniki drewna

Popularność drewna jako surowca budulcowego nie słabnie mimo upływających lat. Wciąż materiał ten jest wykorzystywany nie tylko do budowy domów, ale też tworzenia elementów konstrukcyjnych, takich jak stropy oraz więźba dachowa czy też dekoracyjnych. Jednak piękna drewniana stolarka ma również swoje wady w postaci nękających ją szkodników. Spuszczel pospolity, kołatek domowy czy też miazgowiec parkietowy to tylko najpopularniejsze z nich. Jak one wyglądają, w jaki sposób szkodzą i jakich środków należy użyć, by je zwalczyć?

czytaj całość »
Kiedy stosować oprysk na komary i kleszcze?

Wspólny wypad nad jezioro, grill w ogródku ze znajomymi, weekendowy wypad na malowniczy szlak biegnący przez las – lato oferuje dziesiątki możliwości ciekawego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Jednak piękna, słoneczna pogoda oraz coraz dłuższe dni to tylko jedna strona medalu. Tą drugą są dokuczliwe owady takie jak komary oraz kleszcze, które potrafią dać się we znaki podczas niejednego wyjazdu. Nieprzyjemne, swędzące krosty potrafią skutecznie popsuć humor na przynajmniej kilka dni. Do tego jeszcze trzeba liczyć się z tym, że niektóre kleszcze mogą przenosić choroby, które nieleczone mogą okazać się wyjątkowo groźne.

czytaj całość »
Co zawiera trutka na myszy i szczury?

Podejmowanie środki zapobiegawcze czasami nie są w stanie powstrzymać pojawienia się myszy i szczurów w naszej okolicy. Na terenach miejskich szczególnie upodobały sobie okolice śmietników oraz piwnice blokowe, gdzie mogą liczyć zarówno na schron jak i na źródło pożywienia w postaci różnych resztek pozostawianych przez okolicznych mieszkańców. W przypadku zagnieżdżenia się stada, konieczne jest zastosowanie profesjonalnych trutek na myszy i szczury.

czytaj całość »
Trutki na myszy i szczury a psy

Przeprowadzenie regularnej i dokładnej deratyzacji jest obowiązkiem zarówno właścicieli budynków mieszkalnych jak i osób prowadzących określone rodzaje działalności – tyczy się to między innymi placówek gastronomicznych, sklepów spożywczych czy terenów zieleni miejskiej. Walka ze szczurami obejmuje między innymi utrzymanie właściwej higieny otoczenia, aby nie stworzyć atrakcyjnych warunków bytowania dla szkodników. Czasami jednak konieczne jest zastosowanie specjalnych trutek na szczury, które skutecznie wytępią stado i zniechęcą do dalszego żerowania w naszej okolicy. Co jednak, jeśli nasz pies lub kot zjadł trutkę przeznaczoną dla gryzoni?

czytaj całość »
Zwalczanie ślimaków w ogrodzie

Zazwyczaj ślimaki, zwłaszcza te w skorupkach, nie budzą w nas negatywnych skojarzeń. Dla osób mieszkających przeważnie w mieście to zwykłe, nieszkodliwe stworzonko. Jednak wielu ogrodników doskonale wie, ile zniszczeń taki szkodnik potrafi wyrządzić. Jego przysmakiem są liście roślin, a także ich korzenie i owoce. Inwazja wielu osobników może przez to zaprzepaścić wiele tygodni pielęgnacji naszej rabatki.

czytaj całość »
Odstraszanie gołębi i wróbli
Odstraszanie gołębi i wróbli

Ptaki są z reguły bardzo mile widzianymi gośćmi w naszym otoczeniu. W lesie nasłuchujemy ich śpiewu, zaś w ogrodzie z radością witamy nadejście przedstawicieli tych gatunków, które żywią się między innymi szkodnikami grasującymi wśród naszych grządek i sadzonek. W realiach blokowych sprawa przedstawia się inaczej. Gołębie i wróble mogą być dość przykrymi intruzami ze względu na nieczystości, jakie za sobą zostawiają, nie mówiąc już o potencjalnych chorobach, jakie mogą do nas przynieść.

czytaj całość »
Czy karaluchy są groźne?

Inwazja karaluchów w domu jest z pewnością jedną z najbardziej odstręczających rzeczy, jakie można sobie wyobrazić. Oprócz tego, że budzi w nas zrozumiały wstręt, pociąga za sobą liczne zagrożenia dla naszego zdrowia, a także całkowicie rujnuje komfort i poczucie bezpieczeństwa, które powinniśmy odczuwać we własnym domu.

czytaj całość »
Jakie są sposoby na pozbycie się kuny?

Działka czy domek jednorodzinny położony blisko lasu brzmi jak spełnienie marzeń wielu osób. Wiele osób miało jednak okazję się przekonać, że także kuna domowa lubi ogrzać się w ciepłym budynku, najlepiej gdzieś na strychu. Mimo że zwierzęta te wyglądają bardzo uroczo, potrafią wyrządzić bardzo dużo szkód – ich ofiarą mogą paść zwłaszcza kable (także w samochodach). Stanowią one także naturalne zagrożenie dla wielu naszych zwierząt hodowlanych. Na szczęście na rynku są dostępne środki pozwalające przepłoszyć zwierzę lub schwytać je, nie wyrządzając zarazem żadnej krzywdy.

czytaj całość »
Jakie są sposoby na pozbycie się kreta?
Jakie są sposoby na pozbycie się kreta?

Praca w ogrodzie to ciężka, lecz zarazem może być bardzo satysfakcjonująca . Długie miesiące spędzone na pieleniu, podlewaniu i odchwaszczaniu w końcu przynoszą rezultat, a my cieszymy się pięknym ogrodem, który ozdabia nasz dom lub działkę, na której spędzamy czas latem. Sielankę burzy nadejście różnej maści szkodników, z którymi jednak zazwyczaj jesteśmy w stanie się uporać przy użyciu odpowiednich środków.

czytaj całość »
Jaki oprysk na kleszcze w ogrodzie?

Coraz częściej pamiętamy, by odpowiednio zabezpieczyć się przed tymi intruzami, wybierając się do lasu. Jednak kleszcze to pajęczaki często występujące również w przydomowych ogródkach. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Jaki oprysk zastosować na kleszcze w ogrodzie, kiedy zauważamy ich niepokojącą ilość?

czytaj całość »
Deratyzacja a bezpieczeństwo zwierząt domowych

Kiedy Twoje domostwo atakują gryzonie, nie masz zazwyczaj wyboru i musisz przeprowadzić wszelkie zabiegi, dzięki którym się ich pozbędziesz. Co jednak w wypadku, gdy w domu mieszkają zwierzaki i boisz się o ich zdrowie? Czy istnieją metody, które jednocześnie wytępią szczury i myszy, a nie będą groźne dla czworonogów? Czy istnieje deratyzacja bezpieczna dla zwierząt domowych?

czytaj całość »
Co się dzieje po zjedzeniu trutki na myszy?

Kiedy w naszym sąsiedztwie pojawiają się gryzonie, nie należy zwlekać, tylko od razu podjąć działania, które pomogą nam pozbyć się nieproszonych gości. Zwierzęta te są bowiem w stanie nie tylko bardzo szybko się rozmnażać, ale również przenoszą niebezpieczne choroby i potrafią wyrządzić spore szkody, uszkadzając mienie i zanieczyszczając zapasy żywności.

czytaj całość »
Jak się pozbyć korników? Skuteczne sposoby na szkodniki drewna

Jak się pozbyć korników? To jedno z pytań, które w naszej pracy słyszymy bardzo często. W dzisiejszym wpisie przekonamy Was, że skuteczne sposoby na korniki istnieją, a rozwiązanie Waszego problemu jest na wyciągnięcie ręki. Szkodniki drewna naprawdę można zwalczyć!

czytaj całość »
Skuteczne sposoby na muchy

Muchy u wielu osób wywołują odrazę. Nic dziwnego, nie tylko są wszędobylskie, ale również przenoszą drobnoustroje chorobotwórcze. My jednak znamy skuteczne sposoby na muchy, które zostały przetestowane w tysiącach przypadków i przynoszą konkretne efekty. Zwalczanie much może być efektywne!

czytaj całość »
Jak zachowują się karaluchy?

Kiedy w naszym mieszkaniu pojawiają się owady, staramy się za wszelką cenę pozbyć nieproszonych gości. Warto pamiętać, że na wyeliminowanie insektów nie ma jednego uniwersalnego sposobu. Metody, które dobrze skutkują na jeden gatunek, wobec innego mogą okazać się zupełnie nieefektywne, dlatego konieczne jest dokładne rozpoznanie, z jakim intruzem mamy do czynienia.

czytaj całość »
Czy karaluchy są groźne?

Widok panoszących się w mieszkaniu insektów z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, mimo to wiele osób bagatelizuje ten problem i nie zwraca uwagi na owadzich intruzów. Warto zdać sobie sprawę, że pojawienie się karaluchów nie tylko świadczy o niskim poziomie dbałości gospodarzy i może doprowadzić do zniszczenia niektórych sprzętów, ale również niesie ze sobą poważne zagrożenia zdrowotne. Zamiast lekceważyć owady i liczyć, że same się wyniosą, należy podjąć skuteczne działania.

czytaj całość »
Co odstrasza prusaki?

Czasami nawet dokładne i regularne sprzątanie mieszkania nie ustrzeże nas przed inwazją owadów. Do najczęściej spotykanych należą rzecz jasna prusaki – te niewielkie owady nie maja problemu ze wspinaniem się po pionowych powierzchniach, a spłaszczony kształt ciała ułatwia im przedostawanie się nawet przez bardzo wąskie szczeliny.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium