Trojszyk ulec (Tribolium confusum) - jak pozbyć się szkodnika

Z pewnością wielu rolników mogło kiedyś spotkać się z tzw. szkodnikami magazynowymi. Są to najczęściej owady biegające, które wyczuwając żer w zbożu czy innych tego typu produktach, zasiedlają się w nich, co z kolei powoduje wzrost ich populacji. Jednym z tego typu insektów jest trojszyk ulec (Tribolium confusum).

czytaj całość »
Pleśniakowiec lśniący - jak pozbyć się szkodnika

Jednym z niezwykle popularnych pasożytów, jakie możemy spotkać w kurnikach, jest pleśniakowiec lśniący. Ze względu na najczęstsze miejsca przebywania nazywany jest także chrząszczem ściółkowym. Stanowi on realne zagrożenie dla drobiu, przenosi bowiem niebezpieczne mikroorganizmy – wirusy białaczki drobiu, choroby Mareka, Samonellę czy paciorkowce.

czytaj całość »
Ptaszyniec kurzy - skuteczne zwalczanie

Nie ulega wątpliwości, że jednym z niezwykle poważnych zagrożeń w hodowli drobiu jest atak bardzo niebezpiecznego i uciążliwego pasożyta, jakim jest ptaszyniec kurzy. Ten niewielki gatunek roztocza powoduje wiele poważnych chorób drobiu (cholerę, białaczkę czy toksoplazmozę), które w niektórych przypadkach mogą przejść na człowieka poprzez kontakt z zakażonym mięsem.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl