Jak działa oprysk na pluskwy?

Jednym z najbardziej niepożądanych "gości", na których możemy natknąć się w naszych domach, jest pluskwa domowa. Owad ten szczególnie upodobał sobie trudno dostępne zakamarki, takie jak szczeliny łóżek, szpary za listwami podłogowymi lub pod tapetami. Pluskwy są pasożytami i żywią się głównie krwią - osoby, które przebywają w zapluskwionych pomieszczeniach mogą zaobserwować na skórze swędzące ślady po ugryzieniach.

czytaj całość »
Jak użyć bombę na pluskwy?

Kilka razy na naszym blogu pisaliśmy już o tym, czym są i jak wyglądają pluskwy, a także jak rozpoznać ich obecność w naszym domu. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy pójść dalej tą drogą i zaproponować nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Wam szybko i skutecznie uporać się z problemem pluskiew w swoim domu.

czytaj całość »
Jak rozpoznać obecność pluskiew w domu?

Zazwyczaj obecność różnych insektów w domu jesteśmy w stanie łatwo rozpoznać – karaluchy czy mrówki biegają po pomieszczeniach i jest łatwo je zobaczyć. Istnieją jednak szkodniki, których nie widać na pierwszy rzut oka – mogą mieszkać w naszych mieszkaniach przez wiele miesięcy, a my nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności.

czytaj całość »
Jak odstraszyć myszy i szczury z domu?
Jak odstraszyć myszy i szczury z domu?

Kiedy kończy się lato i powoli zaczynamy czuć to specyficzne, jesienne powietrze, można zauważyć większą ilość myszy i szczurów w naszych domach, na działkach i innych pomieszczeniach. Niestety, to tylko mit, że gryzonie te pojawiają się tylko na wsiach – coraz częściej spotykamy je w blokowiskach, a co za tym idzie – prywatnych mieszkaniach.

czytaj całość »
Skuteczne sposoby na pchły

Jeżeli Twój pupil często gryzie się i drapie w okolicach nóg, brzucha lub ogona, najprawdopodobniej padł ofiarą inwazji pcheł. Na całym świecie żyje ponad dwa tysiące gatunków tych kosmopolitycznych owadów.

czytaj całość »
Jak usunąć gniazdo os lub szerszeni?
Jak bezpiecznie usunąć gniazdo os lub szerszeni?

Rozpoczynające się lato z pewnością każdemu kojarzy się z urlopami, wypoczynkiem oraz relaksem. Jednak, jak zwykle, każdy medal ma dwie strony. Tą negatywną w przypadku lata bez wątpienia są owady. O ile muchy czy komary powodują irytację i ewentualnie czasem krótkotrwały świąd, o tyle osy i szerszenie stwarzają realne niebezpieczeństwo. Wystarczy bowiem rozsierdzić te owady, a możemy zostać użądleni.

czytaj całość »
Skulica pospolita, stonoga murowa i prosionek szorstki

Jeśli posiadasz domek z ogródkiem czy działkę być może spotkałeś się z plagą niewielkich insektów, które na długi czas stały się uciążliwym problemem. Istnieją niektóre gatunki, które mogą nam uprzykrzyć życia. Jednak pozbycie się ich jest stosunkowo proste, jeśli zastosuje się odpowiednie środki.

czytaj całość »
Metody ochrony przed kleszczami

Co roku już wczesną wiosną możemy usłyszeć pierwsze ostrzeżenia przed budzącymi się do życia kleszczami. Kiedy wybieramy się do lasu czy na łąkę, dobrze jest zabezpieczyć się przed atakiem tego stawonoga – oprócz samego problemu wszczepionego w skórę szkodnika możemy obawiać się także wielu chorób, które są przez nie przenoszone.

czytaj całość »
Środki i opryski na komary

Z pewnością każdy z nas kojarzy to uciążliwe brzęczenie, a także swędzenie po ukąszeniu komara. Te natrętne owady spędzają sen z powiek wielu, kiedy uda im się dostać do domu w nocy. Dlatego też warto zainwestować w skuteczne środki i opryski na komary, które pozwolą zwalczyć te szkodniki z zamieszkałych obszarów.

czytaj całość »
Środki na mszyce

Z pewnością większość osób, które zajmują się pielęgnacją ogrodów miało kiedyś do czynienia z atakiem mszyc. Są to niewielkie owady, które przylegają do pędów rośliny i w krótkim czasie rozmnażają się. Odżywiają się sokami z pędów rośliny, stopniowo ją osłabiając i doprowadzając do jej zniszczenia.

czytaj całość »
Środki na kleszcze i preparaty przeciw kleszczom - jaki wybrać?

Jak skutecznie zabezpieczyć siebie, swoje dzieci i zwierzęta przez ugryzieniami kleszczy? 

- Sprawdzone porady i skuteczne środki do zwalczania. 

Sezon kleszczowy otwarty jest praktycznie cały rok! Przez ostatnie ciepłe i krótkie zimy populacja tych maleńkich pajęczaków rośnie jak na drożdżach. Kleszcze są szczególnie niebezpieczne podczas wędrówek przez las, łąki, niekoszone trawy, ale niestety równie dużo kleszcze spotkamy na własnej działce. 

 

czytaj całość »
Krocionogi - zwalczanie

Mimo że w większości przypadków nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt, to jednak bardzo szybko się rozmnażają i osiedlają nowe kryjówki. Mowa tu o krocionogach. Są to niewielkie insekty z grupy stawonogów o podłużnym ciele, pokrytym czarnym lub brunatnoczarnym pancerzem.

czytaj całość »
Zwalczanie i odstraszanie kretów

Jeśli jesteś zapalonym miłośnikiem zieleni i nie wyobrażasz sobie wypoczynku bez własnego, starannie pielęgnowanego ogródka, z pewnością wiesz, jak wiele złego może zrobić kret. Nie jest on co prawda uznawany za szkodnika, jednak podczas przemieszczania się pod ziemią może uszkodzić korzenie roślin, a także zjadać dżdżownice, które spulchniają glebę.

czytaj całość »
Pluskwa domowa - zwalczanie

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności w naszym domu. Zauważamy na swojej skórze dziwne zmiany, jednak przerzucamy to na alergię. Często obecność pluskiew domowych zauważamy, kiedy na dobre zadomowią się w naszych łóżkach czy materacach.

czytaj całość »
Szkodniki drewna - zwalczanie

O ile pozbycie się szkodników z domów, pomieszczeń gospodarczych czy magazynów jest dość jasne i stosunkowo proste do przeprowadzenia, o tyle w przypadku drewna może wydawać się to nieco bardziej skomplikowane. Należy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, zajmujących się zwalczaniem drewnojadów, bądź zaopatrzyć się w skuteczny preparat.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium