

Jak się pozbyć ślimaków z ogrodu? Sprawdzone sposoby
Drosophila, czyli popularnie nazywane muszki owocowe są niewielkimi owadami, które dla wielu z nas stają się prawdziwą zmorą. Mogą się pojawić w kuchni, a także w ogrodzie „przyciągnąć” te insekty można oczywiście z pomocą dojrzałych owoców i roztoczy wokół nich. To z kolei może skutecznie pozbawić nas pysznych plonów i zepsucia ich. Nie jest to jednak sytuacja zupełnie bez wyjścia, co postaramy Ci się pokazać w poniższym wpisie. Muszki owocówki możesz bowiem zlikwidować ze swojej przestrzeni, chociażby z pomocą pułapek wyłapujących. Koniecznie czytaj więc dalej!
Kuna to mały gryzoń, który naprawdę potrafi napsuć krwi. Jeśli zadomowi się w okolicach naszego domu, stanowi to niemały problem. Niestety bardzo często kuny postanawiają zamieszkać razem z nami – na przykład na poddaszu. Nie jest to jednak sytuacja zupełnie bez wyjścia. Jak więc pozbyć się kuny z domu, a konkretniej z poddasza? W tym wpisie postaramy się udzielić Ci w tej kwestii kilku, być może przydatnych wskazówek. Koniecznie czytaj dalej!
Wraz z cieplejszymi chwilami, spędzamy coraz więcej czasu na zewnątrz. Grille, pikniki oraz inne aktywności na dworze mogą być naprawdę przyjemne. No, chyba że zaczynają nam doskwierać komary. Te małe owady potrafią zepsuć najlepsze chwile na działce.
Mrówki w domu pojawiają się w poszukiwaniu pożywienia, pojawiają się najczęściej w początkiem wiosny. Mrówki potrafią być bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli polują w kuchni na nasze owoce. Często przyciąga je też łazienkowa wilgoć, resztki jedzenie oraz oczywiście słodkości. Jak pozbyć się mrówek z domu?
Ćmianki to małe muszki, które zamieszkują wilgotne pomieszczenia, dlatego spotkamy je w naszej łazience. Czy ćmianki są szkodliwe ? Jak się pozbyć ćmianek z domu?
Biedronka azjatycka - jak się jej pozbyć? Bolesne ugryzienia przez biedronkę.
Piękny słoneczny dzień, idealnie przystrzyżony trawnik i...mnóstwo kopców wykopanych przez krety. Niestety wraz z przyjściem wiosny taki widok to realia wielu posiadaczy działek. W sieci możemy znaleźć całą masę rozwiązań, które mają nam pomóc pozbyć się kretów — niestety większość z nich jest zazwyczaj zupełnie nieskuteczna, przez co frustracja związana z nieestetycznymi pozostałościami po obecności tych zwierząt w nas narasta.!
Przygotowując się do sezonu wiosennego oraz letniego dużą uwagę zazwyczaj zwracamy na zabezpieczenie naszego podwórka, oraz domu przed komarami, muchami czy pająkami. Powinniśmy jednak myśleć o innych owadach – na przykład o kleszczach. Już od wielu lat mówi się bowiem o tym, że sezon na nie praktycznie się nie kończy, a spotkać je można już nie tylko w lasach czy na łąkach, ale i na naszych posesjach właśnie.
Muszki owocówki są to maleńkie stworzenia, żyją dość krótko, ale potrafią uprzykrzyć codzienne czynności w kuchni, szczególnie że rozmnażają się w bardzo szybkim tempie. Nagle nie wiadomo skąd w kuchni widzimy całe chmary małych muszek owocówek. Muszki owocowe są przede wszystkim szkodnikami, powodują skażenia żywności bakteriami i innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi.
Koty to ciekawskie zwierzęta, które chodzą swoimi drogami. Zdarza się, że koty szczególnie te bezpańskie zaglądają do naszych ogródków. Niestety, nie zawsze są dla nas pożądanymi gośćmi. Kot potrafi zostawić brzydko pachnącą niespodziankę w naszym ogródku czy piaskownicy naszych dzieci. Trawnik, rabaty kwiatowe, sadzonki warzyw są również na to narażone. Jak skutecznie odstraszyć koty z naszego ogrodu?
Obecność tych ptaków na szczególnie wiosną kończy się ubrudzeniem całego balkonu i parapetów. Nie jest to pożądany widok, a czyszczenie pozostawionego po nich bałaganu wzbudza wręcz niesmak i odrazę. Nic dziwnego, że każdy mieszkaniec posiadający balkon szuka sposobu, aby skutecznie się ich pozbyć. Jeśli zauważysz na swoim balkonie lub parapecie ich gniazdo, należy szybko je usunąć zdezynfekować ubrudzoną powierzchnię, tak aby zapach nie wabił kolejnych ptaków. Należy jednak uważać kiedy odnajdziemy w gnieździe jaja z których wykluły się młode osobniki - niszczenie takich gniazd jest zabronione i najlepiej jest zgłosić to do odpowiednich służb.
Kuny domowe grożą nie tylko mieszkańców domów, które umieszczone są w okolicach zalesień. Okazuje się bowiem, że te małe szkodniki bardzo upodobały sobie także i nasze samochody. W takiej sytuacji liczy się szybka i zdecydowana reakcja, ponieważ szkody wyrządzone przez kunę mogą być naprawdę niebezpieczne dla poprawnego funkcjonowania naszego auta.
Dzik jest dziki, dzik jest zły! To wiedzą już nawet przedszkolaki. Oczywiście, nie należy generalizować i mówić tak o każdym osobniku. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, w których obecność tego zwierzęcia na naszym podwórku czy polu niesie za sobą spore szkody i zniszczenia.
Mamy na to rozwiązanie!
Uroczo wyglądające zwierzątko, którym jest kuna, potrafi wyrządzić spore szkody. Ten mały futrzak upodobał sobie przebywanie w okolicach ludzkich zabudowań i gospodarstw domowych, przez co najczęściej to właśnie nasz dobytek ulega uszkodzeniom po wizycie kuny. Do najczęstszych szkód należą oczywiście przegryzione przewody samochodowe, a nawet uszkodzenia w pokryciu dachowym. Kuna domowa nie cieszy się więc dużą sympatią wśród właścicieli domów i samochodów. Po czym poznać jej obecność na podwórku i jak się jej pozbyć? Koniecznie czytaj dalej!
Czas wiosennych porządków może momentami nas niemile zaskoczyć. W szczególności wtedy, gdy przypadkiem natrafimy na nieproszonych gości. A Ci potrafią dokonać niemałych zniszczeń. Wspominając w tym kontekście nieproszonych gości mamy na myśli żółtobrązowe ćmy, czyli mole, a wymienione zniszczenia to dziury w odzieży, wełnianych dywanach czy też tapicerowanych obiciach.
GDY NA ZEWNĄTRZ SPADA TEMPERATURA WARTO ZAOPIEKOWAĆ SIĘ SKRZYDLATYMI PRZYJACIÓŁMI!
Jak prawidłowo dokarmiać ptaki zimową porą ?
Dokarmianie ptaków jest bardzo ważne, szczególnie zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera.
Wiele osób po dostrzeżeniu w swoim mieszkaniu insekta o brązowym zabarwieniu oraz spłaszczonym ciele i czułkach w pierwszej kolejności myśli o karaluchach. Są to owady, które okryte są stosunkowo złą sławą, a w dodatku na ich niekorzyść działa również „sława medialna”, gdyż bardzo często wspomina się o ich w różnego rodzaju programach lub produkcjach filmowych.
Mają charakterystyczny wygląd, przez który mimo swych stosunkowo niewielkich rozmiarów budzą strach i przerażenie u wielu osób. Ma to związek z jedną z ich nazw (zauszniki), gdyż istnieje legenda, która mówi o wchodzeniu do uszu przez te owady, choć nie ma to dużo związanego z prawdą.
Bolesne ślady po ukąszeniu utrzymujące się nawet do kilku miesięcy. To znak rozpoznawczy strzyżaków sarnich, które określane są jednak przez wiele osób jako latające kleszcze. Owady te potrafią zaatakować człowieka całą chmarą.
Owady te potrafią być prawdziwą plagą. Pojawiają się w szczególności w miesiącach jesiennych, kiedy panuje większa wilgotność niż zwykle. W związku z tym wychodzą ze swoich siedlisk i kryjówek w poszukiwaniu suchych miejsc.
Choć opisywane owady zamieszkują tereny o tropikalnym klimacie m.in. Afrykę, Australię czy też Amerykę Południową, to mogą przybyć do naszego kraju wraz z drzewem cedrowym lub sosnowym. Z tego względu warto wiedzieć, jak wyglądają termity i jak należy je zwalczać.
Popularność drewna jako surowca budulcowego nie słabnie mimo upływających lat. Wciąż materiał ten jest wykorzystywany nie tylko do budowy domów, ale też tworzenia elementów konstrukcyjnych, takich jak stropy oraz więźba dachowa czy też dekoracyjnych. Jednak piękna drewniana stolarka ma również swoje wady w postaci nękających ją szkodników. Spuszczel pospolity, kołatek domowy czy też miazgowiec parkietowy to tylko najpopularniejsze z nich. Jak one wyglądają, w jaki sposób szkodzą i jakich środków należy użyć, by je zwalczyć?
Wspólny wypad nad jezioro, grill w ogródku ze znajomymi, weekendowy wypad na malowniczy szlak biegnący przez las – lato oferuje dziesiątki możliwości ciekawego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Jednak piękna, słoneczna pogoda oraz coraz dłuższe dni to tylko jedna strona medalu. Tą drugą są dokuczliwe owady takie jak komary oraz kleszcze, które potrafią dać się we znaki podczas niejednego wyjazdu. Nieprzyjemne, swędzące krosty potrafią skutecznie popsuć humor na przynajmniej kilka dni. Do tego jeszcze trzeba liczyć się z tym, że niektóre kleszcze mogą przenosić choroby, które nieleczone mogą okazać się wyjątkowo groźne.
Podejmowanie środki zapobiegawcze czasami nie są w stanie powstrzymać pojawienia się myszy i szczurów w naszej okolicy. Na terenach miejskich szczególnie upodobały sobie okolice śmietników oraz piwnice blokowe, gdzie mogą liczyć zarówno na schron jak i na źródło pożywienia w postaci różnych resztek pozostawianych przez okolicznych mieszkańców. W przypadku zagnieżdżenia się stada, konieczne jest zastosowanie profesjonalnych trutek na myszy i szczury.
Przeprowadzenie regularnej i dokładnej deratyzacji jest obowiązkiem zarówno właścicieli budynków mieszkalnych jak i osób prowadzących określone rodzaje działalności – tyczy się to między innymi placówek gastronomicznych, sklepów spożywczych czy terenów zieleni miejskiej. Walka ze szczurami obejmuje między innymi utrzymanie właściwej higieny otoczenia, aby nie stworzyć atrakcyjnych warunków bytowania dla szkodników. Czasami jednak konieczne jest zastosowanie specjalnych trutek na szczury, które skutecznie wytępią stado i zniechęcą do dalszego żerowania w naszej okolicy. Co jednak, jeśli nasz pies lub kot zjadł trutkę przeznaczoną dla gryzoni?
Zazwyczaj ślimaki, zwłaszcza te w skorupkach, nie budzą w nas negatywnych skojarzeń. Dla osób mieszkających przeważnie w mieście to zwykłe, nieszkodliwe stworzonko. Jednak wielu ogrodników doskonale wie, ile zniszczeń taki szkodnik potrafi wyrządzić. Jego przysmakiem są liście roślin, a także ich korzenie i owoce. Inwazja wielu osobników może przez to zaprzepaścić wiele tygodni pielęgnacji naszej rabatki.