Sposób na muszki owocówki
Sposób na muszki owocówki

Drosophila, czyli popularnie nazywane muszki owocowe są niewielkimi owadami, które dla wielu z nas stają się prawdziwą zmorą. Mogą się pojawić w kuchni, a także w ogrodzie „przyciągnąć” te insekty można oczywiście z pomocą dojrzałych owoców i roztoczy wokół nich. To z kolei może skutecznie pozbawić nas pysznych plonów i zepsucia ich. Nie jest to jednak sytuacja zupełnie bez wyjścia, co postaramy Ci się pokazać w poniższym wpisie. Muszki owocówki możesz bowiem zlikwidować ze swojej przestrzeni, chociażby z pomocą pułapek wyłapujących. Koniecznie czytaj więc dalej!

czytaj całość »
Jak się pozbyć Kuny ze strychu?
Jak się pozbyć Kuny z domu na poddaszu?

Kuna to mały gryzoń, który naprawdę potrafi napsuć krwi. Jeśli zadomowi się w okolicach naszego domu, stanowi to niemały problem. Niestety bardzo często kuny postanawiają zamieszkać razem z nami – na przykład na poddaszu. Nie jest to jednak sytuacja zupełnie bez wyjścia. Jak więc pozbyć się kuny z domu, a konkretniej z poddasza? W tym wpisie postaramy się udzielić Ci w tej kwestii kilku, być może przydatnych wskazówek. Koniecznie czytaj dalej!

czytaj całość »
Jak się pozbyć komarów z działki?
Jak się pozbyć komarów z działki?

Wraz z cieplejszymi chwilami, spędzamy coraz więcej czasu na zewnątrz. Grille, pikniki oraz inne aktywności na dworze mogą być naprawdę przyjemne. No, chyba że zaczynają nam doskwierać komary. Te małe owady potrafią zepsuć najlepsze chwile na działce.

czytaj całość »
Mrówki w domu. Jak się pozbyć mrówek z domu?
Mrówki w domu. Jak się pozbyć mrówek z domu?

Jak się pozbyć mrówek z domu?

Mrówki w domu pojawiają się w poszukiwaniu pożywienia, pojawiają się najczęściej w początkiem wiosny. Mrówki potrafią być bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli polują w kuchni na nasze owoce. Często przyciąga je też łazienkowa wilgoć, resztki jedzenie oraz oczywiście słodkości. Jak pozbyć się mrówek z domu?

czytaj całość »
Jakie pułapki na Kreta w ogrodzie?
Jakie pułapki na Kreta w ogrodzie?

Piękny słoneczny dzień, idealnie przystrzyżony trawnik i...mnóstwo kopców wykopanych przez krety. Niestety wraz z przyjściem wiosny taki widok to realia wielu posiadaczy działek. W sieci możemy znaleźć całą masę rozwiązań, które mają nam pomóc pozbyć się kretów — niestety większość z nich jest zazwyczaj zupełnie nieskuteczna, przez co frustracja związana z nieestetycznymi pozostałościami po obecności tych zwierząt w nas narasta.!

czytaj całość »
Jak pozbyć się kleszczy na działce? Skuteczne środki i sposoby
Jak pozbyć się kleszczy na działce? Skuteczne środki i sposoby

Przygotowując się do sezonu wiosennego oraz letniego dużą uwagę zazwyczaj zwracamy na zabezpieczenie naszego podwórka, oraz domu przed komarami, muchami czy pająkami. Powinniśmy jednak myśleć o innych owadach – na przykład o kleszczach. Już od wielu lat mówi się bowiem o tym, że sezon na nie praktycznie się nie kończy, a spotkać je można już nie tylko w lasach czy na łąkach, ale i na naszych posesjach właśnie.

kleszcz

czytaj całość »
Jak się pozbyć muszek owocówek z kuchni?
Jak się pozbyć muszek owocówek z kuchni?

Muszki owocówki są to maleńkie stworzenia, żyją dość krótko, ale potrafią uprzykrzyć codzienne czynności w kuchni, szczególnie że rozmnażają się w bardzo szybkim tempie. Nagle nie wiadomo skąd w kuchni widzimy całe chmary małych muszek owocówek. Muszki owocowe są przede wszystkim szkodnikami, powodują skażenia żywności bakteriami i innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi.

czytaj całość »
Jak się pozbyć kotów? Spray odstraszający koty
Jak się pozbyć kotów? Spray odstraszający koty

Koty to ciekawskie zwierzęta, które chodzą swoimi drogami. Zdarza się, że koty szczególnie te bezpańskie zaglądają do naszych ogródków. Niestety, nie zawsze są dla nas pożądanymi gośćmi. Kot potrafi zostawić brzydko pachnącą niespodziankę w naszym ogródku czy piaskownicy naszych dzieci. Trawnik, rabaty kwiatowe, sadzonki warzyw są również na to narażone. Jak skutecznie odstraszyć koty z naszego ogrodu?

czytaj całość »
Jak się pozbyć gołębi z balkonu i parapetu?
Jak się pozbyć gołębi z balkonu i parapetu?

Obecność tych ptaków na szczególnie wiosną kończy się ubrudzeniem całego balkonu i parapetów. Nie jest to pożądany widok, a czyszczenie pozostawionego po nich bałaganu wzbudza wręcz niesmak i odrazę. Nic dziwnego, że każdy mieszkaniec posiadający balkon szuka sposobu, aby skutecznie się ich pozbyć. Jeśli zauważysz na swoim balkonie lub parapecie ich gniazdo, należy szybko je usunąć zdezynfekować ubrudzoną powierzchnię, tak aby zapach nie wabił kolejnych ptaków. Należy jednak uważać kiedy odnajdziemy w gnieździe jaja z których wykluły się młode osobniki -  niszczenie takich gniazd jest zabronione i najlepiej jest zgłosić to do odpowiednich służb.

czytaj całość »
Jak się pozbyć kuny z samochodu?
Jak się pozbyć kuny z samochodu?

Kuny domowe grożą nie tylko mieszkańców domów, które umieszczone są w okolicach zalesień. Okazuje się bowiem, że te małe szkodniki bardzo upodobały sobie także i nasze samochody. W takiej sytuacji liczy się szybka i zdecydowana reakcja, ponieważ szkody wyrządzone przez kunę mogą być naprawdę niebezpieczne dla poprawnego funkcjonowania naszego auta.

czytaj całość »
Jak odstraszyć dzika?
Jak odstraszyć dzika?

Dzik jest dziki, dzik jest zły! To wiedzą już nawet przedszkolaki. Oczywiście, nie należy generalizować i mówić tak o każdym osobniku. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, w których obecność tego zwierzęcia na naszym podwórku czy polu niesie za sobą spore szkody i zniszczenia.

Mamy na to rozwiązanie!

czytaj całość »
Kuna domowa - w jaki sposób można pozbyć się kuny?
Kuna domowa - w jaki sposób można pozbyć się kuny?

Uroczo wyglądające zwierzątko, którym jest kuna, potrafi wyrządzić spore szkody. Ten mały futrzak upodobał sobie przebywanie w okolicach ludzkich zabudowań i gospodarstw domowych, przez co najczęściej to właśnie nasz dobytek ulega uszkodzeniom po wizycie kuny. Do najczęstszych szkód należą oczywiście przegryzione przewody samochodowe, a nawet uszkodzenia w pokryciu dachowym. Kuna domowa nie cieszy się więc dużą sympatią wśród właścicieli domów i samochodów. Po czym poznać jej obecność na podwórku i jak się jej pozbyć? Koniecznie czytaj dalej!

czytaj całość »
Jak pozbyć się moli spożywczych i odzieżowych?
Jak pozbyć się moli spożywczych i odzieżowych?

Czas wiosennych porządków może momentami nas niemile zaskoczyć. W szczególności wtedy, gdy przypadkiem natrafimy na nieproszonych gości. A Ci potrafią dokonać niemałych zniszczeń. Wspominając w tym kontekście nieproszonych gości mamy na myśli żółtobrązowe ćmy, czyli mole, a wymienione zniszczenia to dziury w odzieży, wełnianych dywanach czy też tapicerowanych obiciach.

czytaj całość »
Pokarm dla ptaków na zimę
Pokarm dla ptaków na zimę

GDY NA ZEWNĄTRZ SPADA TEMPERATURA WARTO ZAOPIEKOWAĆ SIĘ SKRZYDLATYMI PRZYJACIÓŁMI!

Jak prawidłowo dokarmiać ptaki zimową porą ?

Dokarmianie ptaków jest bardzo ważne, szczególnie zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera.

 

czytaj całość »
Jak zachowują się karaluchy?
Jak zachowują się karaluchy?

Wiele osób po dostrzeżeniu w swoim mieszkaniu insekta o brązowym zabarwieniu oraz spłaszczonym ciele i czułkach w pierwszej kolejności myśli o karaluchach. Są to owady, które okryte są stosunkowo złą sławą, a w  dodatku na ich niekorzyść działa również „sława medialna”, gdyż bardzo często wspomina się o ich w różnego rodzaju programach lub produkcjach filmowych.

czytaj całość »
Szczypawice
Szczypawice

Mają charakterystyczny wygląd, przez który mimo swych stosunkowo niewielkich rozmiarów budzą strach i przerażenie u wielu osób. Ma to związek z jedną z ich nazw (zauszniki), gdyż istnieje legenda, która mówi o wchodzeniu do uszu przez te owady, choć nie ma to dużo związanego z prawdą.

czytaj całość »
Krocionogi
Krocionogi

Owady te potrafią być prawdziwą plagą. Pojawiają się w szczególności w miesiącach jesiennych, kiedy panuje większa wilgotność niż zwykle. W związku z tym wychodzą ze swoich siedlisk i kryjówek w poszukiwaniu suchych miejsc.

czytaj całość »
Termity

Choć opisywane owady zamieszkują tereny o tropikalnym klimacie m.in. Afrykę, Australię czy też Amerykę Południową, to mogą przybyć do naszego kraju wraz z drzewem cedrowym lub sosnowym. Z tego względu warto wiedzieć, jak wyglądają termity i jak należy je zwalczać.

czytaj całość »
Korniki, spuszczel, kołatek czy miazgowiec? jak się ich pozbyć?
Korniki i inne szkodniki drewna

Popularność drewna jako surowca budulcowego nie słabnie mimo upływających lat. Wciąż materiał ten jest wykorzystywany nie tylko do budowy domów, ale też tworzenia elementów konstrukcyjnych, takich jak stropy oraz więźba dachowa czy też dekoracyjnych. Jednak piękna drewniana stolarka ma również swoje wady w postaci nękających ją szkodników. Spuszczel pospolity, kołatek domowy czy też miazgowiec parkietowy to tylko najpopularniejsze z nich. Jak one wyglądają, w jaki sposób szkodzą i jakich środków należy użyć, by je zwalczyć?

czytaj całość »
Kiedy stosować oprysk na komary i kleszcze?
Kiedy stosować oprysk na komary i kleszcze?

Wspólny wypad nad jezioro, grill w ogródku ze znajomymi, weekendowy wypad na malowniczy szlak biegnący przez las – lato oferuje dziesiątki możliwości ciekawego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Jednak piękna, słoneczna pogoda oraz coraz dłuższe dni to tylko jedna strona medalu. Tą drugą są dokuczliwe owady takie jak komary oraz kleszcze, które potrafią dać się we znaki podczas niejednego wyjazdu. Nieprzyjemne, swędzące krosty potrafią skutecznie popsuć humor na przynajmniej kilka dni. Do tego jeszcze trzeba liczyć się z tym, że niektóre kleszcze mogą przenosić choroby, które nieleczone mogą okazać się wyjątkowo groźne.

czytaj całość »
Co zawiera trutka na myszy i szczury?
Co zawiera trutka na myszy i szczury?

Podejmowanie środki zapobiegawcze czasami nie są w stanie powstrzymać pojawienia się myszy i szczurów w naszej okolicy. Na terenach miejskich szczególnie upodobały sobie okolice śmietników oraz piwnice blokowe, gdzie mogą liczyć zarówno na schron jak i na źródło pożywienia w postaci różnych resztek pozostawianych przez okolicznych mieszkańców. W przypadku zagnieżdżenia się stada, konieczne jest zastosowanie profesjonalnych trutek na myszy i szczury.

czytaj całość »
Trutki na myszy i szczury a psy
Trutki na myszy i szczury a psy

Przeprowadzenie regularnej i dokładnej deratyzacji jest obowiązkiem zarówno właścicieli budynków mieszkalnych jak i osób prowadzących określone rodzaje działalności – tyczy się to między innymi placówek gastronomicznych, sklepów spożywczych czy terenów zieleni miejskiej. Walka ze szczurami obejmuje między innymi utrzymanie właściwej higieny otoczenia, aby nie stworzyć atrakcyjnych warunków bytowania dla szkodników. Czasami jednak konieczne jest zastosowanie specjalnych trutek na szczury, które skutecznie wytępią stado i zniechęcą do dalszego żerowania w naszej okolicy. Co jednak, jeśli nasz pies lub kot zjadł trutkę przeznaczoną dla gryzoni?

czytaj całość »
Zwalczanie ślimaków w ogrodzie
Zwalczanie ślimaków w ogrodzie

Zazwyczaj ślimaki, zwłaszcza te w skorupkach, nie budzą w nas negatywnych skojarzeń. Dla osób mieszkających przeważnie w mieście to zwykłe, nieszkodliwe stworzonko. Jednak wielu ogrodników doskonale wie, ile zniszczeń taki szkodnik potrafi wyrządzić. Jego przysmakiem są liście roślin, a także ich korzenie i owoce. Inwazja wielu osobników może przez to zaprzepaścić wiele tygodni pielęgnacji naszej rabatki.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium