FOCUS POWER Bombex®FARUMY środek na PLUSKWY, KARALUCHY, MRÓWKI, MUCHY, PLEŚNIAKOWCE 200 ML

Dostępność: brak towaru
Cena: 159,00 zł 159.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.66667
Kod produktu: 1694

Opis

FOCUS POWER Bombex®FARUMY
ŚRODEK OWADOBÓJCZY
NA PLUSKWY, PCHŁY, MRÓWKI, PLEŚNIAKOWCE,
KARALUCHY, MUCHY, OSY I INNE 200 ML


ŚRODEK DO PROFESJONALNEGO ZASTOSOWANIA
W ZWALCZANIU OWADÓW BIEGAJĄCYCH I LATAJĄCYCH

 

  • bardzo mocne działanie - 2 substancje czynne,
  • bardzo wydajny - nawet na 1000 m³ zamgławianej kubatury,
  • długotrwałe działanie biobójcze - nawet do 90 dni,
  • polecany do zwalczania owadów biegających i latających,
  • polecany dla profesjonalnych ekip dezynsekcyjnych.

 


OPIS PRODUKTU

Focus Power Bombex®FARUMY to środek owadobójczy do zwalczania mrówek (Lasius niger), pluskiew domowych (Cimex lectularius), much (Musca domestica, Calliphoridae, Haematobia irritans, Stomoxys calcitrans), pleśniakowca lśniącego i jego larw (Alphitobius diaperinus), komarów (Aedes aegypti, Culex pipiens, Aedes albopictus, Anopheles gambiae), roztoczy (Dermanyssus Gallinae), karaczanów-prusaków (Blatta orientalis, Blattella Germanica), os i szerszeni (Vespula vulgaris, Vespa Velutina). Produkt ma postać zawiesiny do sporządzania roztworu.

ZASTOSOWANIE

Środek stosuje się w budynkach użyteczności publicznej,  biurowej, w budynkach przemysłowych, w zabudowaniach gospodarskich (stajniach kurnikach, chlewach, oborach) oraz w okolicach terenów przydomowych. Można go również stosować w pomieszczeniach gdzie produkowana lub przechowywana jest żywność (masarnie, sklepy, opróżnione spichlerze i magazyny gospodarcze) oraz w środkach transportu.
Focus Power Bombex®FARUMY jest skuteczny w zwalczaniu owadów latających oraz biegających. Efekt biobójczy utrzymuje się do 90 dni w zależności od warunków środowiskowych i typu powierzchni, na której wykonano opryskiwanie.

SPOSÓB UŻYCIA

DAWKOWANIE: 100 ml preparatu zmieszać z 5 L wody - stosować 50 ml roztworu na m² powierzchni.

Zwalczanie owadów latających i biegających w pomieszczeniach użytkowych:

W miejscach, gdzie istnieje prawdopodobieństwo, że ludzie lub zwierzęta mogą mieć kontakt z cieczą użytkową, opryskiwanie ograniczyć tylko i wyłącznie do pęknięć oraz szczelin powierzchni lub na terenach wokół budynków tworzących barierę chroniąca przed owadami.

Przed wykonaniem opryskiwania zamknąć okna oraz drzwi. Otworzyć je po upłynięciu co najmniej 30 minut od zastosowania produktu.

Przed wejściem do pomieszczenia, w którym wykonano opryskiwanie, należy upewnić się, że powierzchnie są suche. Dobrze wywietrzyć pomieszczenie.

Zwalczanie gniazd os i szerszeni – działanie po 24h od zastosowania produktu:

Opryskiwanie wykonać w miejscach, w których zwykle gromadzą się owady latające: ramy okienne, drzwiowe, jasne ściany, sufity, kolumny, rurociągi itp.

W przypadku zwalczania os i szerszeni, obficie rozpylić ciecz użytkową bezpośrednio do wnętrza gniazda lub jego otworów wejściowych aż do  nasycenia gniazda płynem. Zabiegi wykonywać tylko o zmierzchu lub w czasie kiedy aktywność owadów wokół gniazda jest najmniejsza.

Zabieg wykonać za pomocą odpowiedniego opryskiwacza zaopatrzonego w długą lancę. Nosić odpowiednie ubranie/sprzęt ochronny, aby zapobiec ewentualnym urazom (całkowite zabezpieczenie twarzy oraz dróg oddechowych, odzież ochronna, skórzane rękawice i buty). Gniazdo po zabiegu usunąć. Opryskiwanie wykonać z dala od ludzi i zwierząt.

Zwalczanie gniazd mrówek:

Po kontakcie z cieczą użytkową, mrówki przenoszą na swoim ciele wiele mikrokapsułek zawierających insektycyd. W ten sposób preparat dostaje się do wnętrza gniazda, gdzie mikrokapsułki uwalniają substancję czynną, która stopniowo powoduje wymieranie mrówek, ich poczwarek, królowej i całego gniazda.

Opryskiwanie wykonać na powierzchni 1 m2 wokół wejścia do gniazda i na szerokości 10 cm na ścieżce uczęszczanej przez owady w kierunku gniazda.

Zastosowanie cieczy użytkowej  w pomieszczeniach rolniczych (stajnie, obory, chlewy, kurniki), zabudowaniach gospodarskich i mleczarniach:

Focus Power Bombex®FARUMY można stosować w obecności zwierząt, jednak nie stosować bezpośrednio na zwierzęta.

W przypadku zastosowania formulacji w kurnikach, zgodnie z zasadami dobrej praktyki rolniczej, zaleca się usunięcie jaj przed wykonaniem opryskiwania.

Wykonywać opryskiwanie czystych i suchych powierzchni, dokładnie pokrywając roztworem pęknięcia i szczeliny powierzchni. Zwrócić szczególną uwagę na miejsca gromadzenia się owadów. Podczas zabiegu, nie dopuszczać do spływania nadmiaru cieczy użytkowej.

Zastosowanie cieczy użytkowej w pomieszczeniach - zamgławianie „na zimno” lub „na gorąco”:

Zamgławianie wykonać za pomocą urządzenia generującego aerozol o ultra niskiej objętości (ULV), zwracając szczególną uwagę na miejsca, gdzie najchętniej przebywają owady. Podczas wykonywania zabiegu, elektryczność w pomieszczeniu zamgławianym oraz wentylacja powinny być wyłączone. Okna oraz drzwi pomieszczenia trzymać zamknięte przez 1 godzinę po zastosowaniu produktu. Zamgławianie należy wykonywać z dala od zwierząt i ludzi. Zabieg wykonać w czasie gdy owady docelowe wykazują największą aktywność.

Zamgławianie "na zimno": 100ml preparatu zmieszać z 5 l wody na kubaturę 500 m³.

Zamgławianie "na gorąco": 100ml preparatu na kubaturę 500 m³.

Wymagana ilość wody może się zmieniać w zależności od stanu powierzchni i użytego urządzenia.

Okres wyłączenia obiektu, lub terenu w przypadku wykonania zabiegu za pomocą opryskiwania wynosi 30 min, natomiast przy zamgławianiu: 1 h. Niezbędny czas wentylacji pomieszczeń w przypadku zamgławiania wynosi 4 h.

 

skład: cyfenotryna 100 g/ l; praletryna 10 g/ l
numer pozwolenia: URPB 6982/17

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium