AFIK oprysk interwencyjny o natychmiastowym działaniu 30 ml MSZYCE, ROZTOCZA

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.75
Producent: BEST-PEST
Kod produktu: 991

Opis

AFIK
OPRYSK INTERWENCYJNY
O NATYCHMIASTOWYM DZIAŁANIU 30 ML


MSZYCE, ROZTOCZA
OCHRONA ROŚLIN ROLNICZYCH, SADOWNICZYCH I OZDOBNYCH

 

  • bardzo wydajny - nawet na 750 m2,
  • skuteczny na mszyce i roztocza,
  • natychmiastowe działanie,
  • zawiera naturalne polisacharydy.

 


OPIS PRODUKTU

Preparat AFIK to koncentrat do sporządzania wodnego roztworu do oprysku. Działa w sposób mechaniczny (dzięki klejącym właściwościom składników) poprzez utworzenie błony okrywającej i unieruchamiającej szkodniki roślin. Jednocześnie preparat nie zakłóca procesów fizjologicznych roślin, jest więc dla nich w pełni bezpieczny. W swoim składzie zawiera naturalne polisacharydy (wielocukry lub cukry złożone) zdyspergowane (rozdrobnione z większych cząstek na mniejsze) w substancji powierzchniowo-czynnej. Działa natychmiast i skutecznie likwiduje problem szkodników.

Parę słów na temat mszyc:

Mszyce od wielu lat zaliczane są do bardzo uciążliwych szkodników zasiedlających sady jabłoniowe. Najczęściej i najliczniej występującymi gatunkami są mszyca jabłoniowa i mszyca jabłoniowo-babkowa. Obecność tych owadów w sadach notuje się od rozpoczęcia sezonu wegetacyjnego aż do jesieni. Liście uszkodzone przez mszycę jabłoniową skręcają się, pędy są zahamowane we wzroście, a ich wierzchołki zasychają. Zwalczanie tej grupy szkodników z preparatem AFIK, który nie jest środkiem ochrony roślin, jest zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki niemu, na powierzchni opryskanej rośliny tworzy się cienka warstwa kleju, który powoduje unieruchomienie szkodnika, a w konsekwencji jego śmierć.

ZASTOSOWANIE

Środek AFIK służy do kontroli mszyc i roztoczy na roślinach rolniczych, sadowniczych oraz ozdobnych.

SPOSÓB UŻYCIA

Oprysk stosować po wystąpieniu pierwszych szkodników. Przed sporządzeniem wodnego roztworu preparat dokładnie wymieszać.

Rośliny rolnicze:

Zalecane stężenie: 0,2% (200 ml środka w 100 l wody). Zalecana ilość wody: 200 l/ha.

Rośliny sadownicze i ozdobne:

Zalecane stężenie: 0,3% (300 ml środka w 100 l wody). Zalecana ilość wody: 500-1000 l/ha (do pełnego zwilżenia roślin, w zależności od ich wielkości).

Przed zastosowaniem preparatu na rośliny na każdej uprawie wykonać próbny zabieg w celu sprawdzenia, czy w ciągu 7 dni nie wystąpiły objawy uszkodzenia rośliny. Preparat działa wyłącznie mechanicznie w kontakcie ze szkodnikami, dlatego wymagane jest całkowite pokrycie powierzchni liści, także od spodu. Zaleca się powtórzyć zabieg po 5-7 dniach, w przypadku zauważenia żywych poruszających się szkodników.

  • karencja: nie dotyczy,
  • prewencja: nie dotyczy.


skład: dioktylosulfonobursztynian sodu

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium