AFIK oprysk na MSZYCE, PRZĘDZIORKI, MĄCZLIKI, WCIORNASTKI, MISECZNIKI, TARCZNIKI 30 ml

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 18,99 zł 18.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.30462
Producent: BEST-PEST
Kod produktu: 991

Opis

AFIK
OPRYSK INTERWENCYJNY
O NATYCHMIASTOWYM DZIAŁANIU 30 ML


MSZYCE, ROZTOCZA, MĄCZLIKI, WCIORNASTKI, MISECZNIKI, TARCZNIKI
OCHRONA ROŚLIN ROLNICZYCH, SADOWNICZYCH I OZDOBNYCH

 

  • bardzo wydajny - nawet na 750 m²
  • skuteczny na mszyce, roztocza i inne szkodniki
  • natychmiastowe działanie
  • zawiera naturalne polisacharydy

 


OPIS PRODUKTU

Preparat AFIK to koncentrat do sporządzania wodnego roztworu do oprysku. Działa w sposób mechaniczny (dzięki klejącym właściwościom składników) poprzez utworzenie błony okrywającej i unieruchamiającej szkodniki roślin. Jednocześnie preparat nie zakłóca procesów fizjologicznych roślin, jest więc dla nich w pełni bezpieczny. W swoim składzie zawiera naturalne polisacharydy (wielocukry lub cukry złożone) zdyspergowane (rozdrobnione z większych cząstek na mniejsze) w substancji powierzchniowo-czynnej. Działa natychmiast i skutecznie likwiduje problem szkodników.

Parę słów na temat mszyc:

Mszyce od wielu lat zaliczane są do bardzo uciążliwych szkodników zasiedlających sady jabłoniowe. Najczęściej i najliczniej występującymi gatunkami są mszyca jabłoniowa i mszyca jabłoniowo-babkowa. Obecność tych owadów w sadach notuje się od rozpoczęcia sezonu wegetacyjnego aż do jesieni. Liście uszkodzone przez mszycę jabłoniową skręcają się, pędy są zahamowane we wzroście, a ich wierzchołki zasychają. Zwalczanie tej grupy szkodników preparatem AFIK, który nie jest środkiem ochrony roślin, jest zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki niemu, na powierzchni opryskanej rośliny tworzy się cienka warstwa kleju, który powoduje unieruchomienie szkodnika, a w konsekwencji jego śmierć.

ZASTOSOWANIE

Środek AFIK służy do kontroli mszyc i roztoczy (przędziorków), mączlików, wciornastków, miseczników i tarczników na roślinach rolniczych, sadowniczych oraz ozdobnych.

SPOSÓB UŻYCIA

Oprysk stosować po wystąpieniu pierwszych szkodników. Przed sporządzeniem wodnego roztworu preparat dokładnie wymieszać.

Rośliny rolnicze:

Zalecane stężenie: 0,2% (200 ml środka w 100 l wody). Zalecana ilość wody: 200 l/ha.

Rośliny sadownicze i ozdobne:

Zalecane stężenie: 0,3% (300 ml środka w 100 l wody). Zalecana ilość wody: 500-1000 l/ha (do pełnego zwilżenia roślin, w zależności od ich wielkości).

Przed zastosowaniem preparatu na rośliny na każdej uprawie wykonać próbny zabieg w celu sprawdzenia, czy w ciągu 7 dni nie wystąpiły objawy uszkodzenia rośliny. Preparat działa wyłącznie mechanicznie w kontakcie ze szkodnikami, dlatego wymagane jest całkowite pokrycie powierzchni liści, także od spodu. Zaleca się powtórzyć zabieg po 5-7 dniach, w przypadku zauważenia żywych poruszających się szkodników.

  • karencja: nie dotyczy,
  • prewencja: nie dotyczy.


skład: dioktylosulfonobursztynian sodu

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium