Antywirusowa Maska OCHRONNA filtrująca półmaska z 2 zaworami FFP1 NR JACKSON

Dostępność: brak towaru
Cena: 22,99 zł 22.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.4
Producent: Jackson Safety
Kod produktu: 2206

Opis

 ANTYWIRUSOWA MASECZKA JACKSON R10 FFP1 NR


KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO
SKUTECZNA OCHRONA UKŁADU ODDECHOWEGO

 

  • szeroka taśma nagłowia dla lepszego dopasowania półmaski
  • 2 zawory wydechowe dla szybkiego pozbycia się dwutlenku węgla!
  • bardzo wytrzymała konstrukcja i anatomiczne ukształtowanie
  • maksymalna skuteczność przy niskich oporach oddychania
  • elastyczny zacisk pozwalający na doszczelnienie nosa
  • komfort pracy bez podrażnień i uczuleń

 

OPIS PRODUKTU

Półmaska filtrująca JACKSON R10 FFP1 NR przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego przed aerozolami cząstek stałych, aerozolami na bazie wody (pył, dym) oraz aerozolami z ciekłą fazą rozproszoną (mgły) dla których NDS jest ≥0,05 mg/m3 o ile stężenie fazy rozproszonej nie przekracza 4 x NDS. JACKSON R10 FFP1 NR są półmaskami czaszowymi, jednorazowego użytku, przeznaczone na jedną zmianę roboczą (max. 8 godzin). Nie należy stosować ich, gdy stężenie tlenu w powietrzu jest mniejsze niż 17%. Półmaski są wyrobem antyelektrostatycznym - mogą być używane w strefie zagrożonej wybuchem.

ZASTOSOWANIE

Najczęściej stosowane w przemyśle rolniczym, spożywczym, kamieniołomach, cementowniach, w budownictwie, przy obróbce drewna miękkiego (iglastego) a w szczególności dla pyłów i dymów takich substancji jak: węglan wapnia, grafit, gips, kreda , cement, tynk, marmur, tlenek cynku, pyłki roślinne, celuloza, siarka, bawełna, opiłki metali żelaznych, pył węglowy – do 4 x NDS.

CHARAKTERYSTYKA

Półmaska filtrująca JACKSON R10 FFP1 NR składa się z:

- czaszy wykonanej z wielowarstwowej włókniny filtracyjnej
- szerokiej, wygodnej taśmy nagłowia
- zacisku nosowego
- uszczelniacza nosowego
- 2 zaworów wydechowych

Półmaska jest tak skonstruowana, aby można było w niej z łatwością oddychać w trakcie całej zmiany roboczej. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz zaciskowi nosowemu, półmaska jest łatwa do dopasowania dla większości kształtów twarzy, tak aby zapewnić konieczną szczelność.

SPOSÓB UŻYCIA

Półmaski należy przechowywać w temperaturze od -20°C do +40°C i wilgotności poniżej 70%. Przed użyciem półmaski, należy sprawdzić jej stan techniczny: czy jej elementy nie są uszkodzone. Półmaski uszkodzone oraz takie, których data ważności została przekroczone nie mogą być użyte. Półmaski nie należy składać i zaginać. W celu zapewnienia jak najlepszej szczelności części twarzowej, sposób zakładania i dopasowywania półmasek powinien przebiegać wg następującego schematu:

1. przed założeniem półmaski, wstępnie ukształtować zacisk nosowy poprzez jego zaciśnięcie, co poprawia późniejsze dopasowanie półmaski do twarzy,
2. umieścić część twarzową tak, aby przykrywała usta i nos,
3. taśmę nagłowia założyć tak, aby dolna taśma obejmowała kark poniżej ucha, a górna przechodziła z tyłu głowy nad uchem;
4. dopasować wstępnie uformowany zacisk nosowy tak, aby zapewnić szczelność;
5. sprawdzić prawidłowość założenia; przyłożyć dłonie i przytrzymać czaszę; mocno wydmuchnąć powietrze; w przypadku nieszczelności wyregulować pozycję czaszy, zacisk nosowy lub taśmy nagłowia.

W trakcie użytkowania półmaski następuje wzrost oporów oddychania powodowany osadzaniem się na niej pyłu. Jeżeli użytkownik uzna, że opór znacznie wzrósł, półmaskę należy wymienić na nową.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium