Aspermet 200 EC oprysk na KOMARY, KLESZCZE, PLUSKWY, PRUSAKI o działaniu odstraszającym PERMETRYNA 100 ml

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 54,99 zł 54.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.47407
Producent: ASPLANT
Kod produktu: 471

Opis

ASPERMET 200 EC
SKUTECZNY OPRYSK O DZIAŁANIU ODSTRASZAJĄCYM
NA KOMARY, KLESZCZE, PRUSAKI I PLUSKWY 100 ML


UCIĄŻLIWE KOMARY, NIEBEZPIECZNE KLESZCZE,
ODPYCHAJĄCE PLUSKWY

BARDZO SKUTECZNY DO OPRYSKU I ZAMGŁAWIANIA

 

 • skuteczny na komary
 • odpowiedni na kleszcze
 • bardzo dobry na pluskwy
 • do wewnątrz i na zewnątrz
 • do oprysku i zamgławiania
 • zawiera permetrynę 20% - skutecznie odstrasza owady

 

 OPIS PRODUKTU

Środek owadobójczy Aspermet 200 EC w formie koncentratu stężonej emulsji do rozcieńczania wodą do opryskiwania lub mieszaniny z olejem do aerozolowania.

ZASTOSOWANIE

Preparat Aspermet 200 EC przeznaczony jest do zwalczania owadów w higienie sanitarnej: much, komarów, kleszczy, prusaków, karaluchów, pluskiew, mrówek faraona, rybików cukrowych itp. Środek przeznaczony jest także do zwalczania szkodliwych owadów, głównie takich jak: wołek zbożowy, mól ziarniak, mklik mączny itp. Może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, biurowych, fabrycznych, magazynowych, inwentarskich, a także w szpitalach (z wyjątkiem sal chorych), przedszkolach i innych, przy ścisłym przestrzeganiu środków ostrożności.

Uwaga! Preparat ze względu na właściwości repelentne (odstraszające) można stosować w celu zabezpieczenia pomieszczeń przed pluskwą domową. Wystarczy wykonać oprysk w miejscach możliwego nachodzenia owadów, m.in. ramy drzwi i okien, parapety, kratki wentylacyjne itp.

SPOSÓB UŻYCIA

Zwalczanie owadów w pomieszczeniach:

 • metoda oprysku: zalecane stężenie: 2% (200 ml środka w 10 l wody), przy dawce 1 litr cieczy roboczej na 20 m2 powierzchni,
 • zamgławianie za pomocą wytwornic aerozolowych: w dawce 0,15 l preparatu w 1,3 l bezwonnego oleju wazelinowego na 1000 m2 dezynsekowanej powierzchni.

Zwalczanie komarów na zewnątrz budynków:

 • zabieg ULV ("zimna mgła"): sporządzić 5% roztwór wodny preparatu, część użytej do sporządzenia roztworu wody zaleca się zastąpić nośnikiem stosowanym w zabiegach ULV (np. SUPEROMIX), która poprawia efekt skuteczności "zimnej mgły", 10 litrów cieczy roboczej wystarcza do opryskania powierzchni 1 ha,
 • zabieg "gorąca mgła": sporządzić ciecz roboczą rozcieńczając preparat w ilości 0,5 l i 0,5-1,5 litra nośnika wodą do 5 litrów, tak przygotowana ciecz robocza wystarcza do zamgławiania 1 ha powierzchni.

Zwalczanie kleszczy na zewnątrz budynków:

 • metoda oprysku: sporządzić 1% roztwór preparatu w wodzie (100 ml preparatu w 10 litrach wody) i wymieszać intensywnie, stosować w dawce 1 l roztworu roboczego na 20 m2 powierzchni.

Sposób wykonania zabiegu:

 • pomieszczenia zamknięte:

Zabieg może być wykonany za pomocą większości typów opryskiwaczy używanych do zwalczania owadów w pomieszczeniach zamkniętych. Podstawową zasadą właściwego wykonania zabiegu jest dokładne pokrycie cieczą (do momentu początku jej minimalnego ściekania) dezynsekowanych powierzchni. Opryskiwać należy nie więcej niż 1/3 powierzchni pomieszczenia. W przypadku zwalczania owadów biegających (prusaków, karaluchów itp.) szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca ich gnieżdżenia (naroża ścian i podłóg, szpary, szczeliny, przejścia rur i przewodów, miejsca za listwami, tapetami i wykładzinami, wannami, szafkami zlewozmywaków, tyle części mebli i obrazów, okapy itp.). W przypadku zwalczania much opryskiwać należy powierzchnie, na których muchy przebywają najchętniej (nasłonecznione fragmenty ścian, okolice okien, lamp, słupy nośne, przegrody, miejsca składowania odpadków - o ile nie są wykorzystywane jako karma dla zwierząt itp.).

 • powierzchnie zewnętrzne (zwalczanie komarów i kleszczy):

Zabieg należy wykonać równomiernie na całej powierzchni przeznaczonej do dezynsekcji w ciepłe i bezwietrzne popołudnia, podczas którego nie są spodziewane opady deszczu. Unikać wykonywania zabiegu przy ekstremalnie wysokich temperaturach, które mogą spowodować osłabienie skuteczności działania substancji aktywnej. Nie ma przeciwwskazań do przebywania na terenie objętym zabiegiem dezynsekcji zaraz po jego zakończeniu, jednak nie wcześniej niż po opadnięciu mgły dezynsekcyjnej.

Sporządzanie cieczy użytkowej:

Ustalić potrzebną ilość preparatu. Zawartość butelki dobrze wymieszać. Odmierzyć ustaloną ilość preparatu Aspermet 200 EC i wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego w części wodą. Całość dobrze wymieszać. Opróżnione opakowanie trzykrotnie przepłukać wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza. Uzupełnić zbiornik wodą do wymaganej objętości i ponownie wymieszać do uzyskania jednolitej zawiesiny. Niezwłocznie wykonać zabieg. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć. Resztki nieużytej cieczy użytkowej rozcieńczyć wodą i wypryskać na powierzchni poprzednio opryskiwanej, stosując te same środki ochrony osobistej.

Czas działania:

Czas działania preparatu zależny jest od jakości wykonanego zabiegu, rodzaju opryskiwanej powierzchni, temperatury, wilgotności, zapylenia itp. Na powierzchniach bielonych wapnem szybko ulega dezaktywacji. Zabieg należy wykonać równomiernie na całej powierzchni przeznaczonej do odkomarzania w ciepłe i bezwietrzne popołudnie, podczas którego nie są spodziewane opady deszczu. Preparat przestaje działać po umyciu, wytarciu, spłukaniu itp. opryskanej powierzchni.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.


skład: permetryna 200 g/1 l
numer pozwolenia: 3869/09

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (9)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

13 sierpnia 2015

Koncentrat o jednym z silniejszych stężeń permetryny. Świetnie odstrasza wszelkie owady na tarasie i w domku dla dzieci, w ogrodzie. Pomaga pozbyć się kleszczy przez opryskanie miejsc (różne wnęki, schody itp.), w których przebywają koty i psy.

17 sierpnia 2015

Rewelacja końskie muchy i komary wreszcie dały spokój

30 marca 2016

Świetnie nadaje się do odstraszania komarów i kleszczy. Polecam nasączyć namiot w tym środku :)

20 kwietnia 2016

Stosuje do odstraszania pluskiew już dłuższy czas i nie przechodzi mi to dziadostwo więc polecam ten środek.

30 maja 2016

Skuteczna środek z permetryną do odstraszania owadów, u mnie sprawdził się również do zwalczania roztoczy - polecam

5 czerwca 2016

Mieszkam przy lesie, aspermet skutecznie chroni mój dom przed pająkami i komarami. Szybka przesyłka - Polecam zakupy w pryskaj.pl

16 lutego 2017

Zdecydowanie najlepszy oprysk na prusaki chroni i zabezpiecza mieszkanie!

5 marca 2019

Bardzo dobry środek odstrasza pluskwy. Po opryskaniu uciekają jak szalone :0

11 października 2019

Środek skutecznie wybił i odstraszył czerwone mrówki faraonki z mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Polecam każdemu kto ma z nimi problem.. Teraz mogę spokojnie zostawić kanapkę na blacie, w kuchni, nie martwiąc się, że zaraz coś tam "wlezie"! Dziękuję za pomoc i fachowe doradztwo! Będę Was polecać każdemu kto będzie miał z czymkolwiek problem! Pozdrawiam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium