BIOMASS Naturalnie skuteczny środek zwalczający PĘDRAKI, NICIENIE i OPUCHLAKI 1 l

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 124,00 zł 124.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.67
Producent: -
Kod produktu: 1556

Opis

NATURALNIE SKUTECZNY ŚRODEK ZWALCZAJĄCY
PĘDRAKI, NICIENIE I OPUCHLAKI 1 L


SKUTECZNIE CHRONI PRZED SZKODNIKAMI
PRZYSPIESZA WZROST SYSTEMU KORZENIOWEGO TRAW I WZMACNIA UPRAWY

 

  • skuteczne eliminuje pędraki, nicienie i opuchlaki
  • stymuluje wzrost oraz krzewienie się darni
  • wspomaga rozwój organizmów pożytecznych
  • przyspiesza wzrost systemu korzeniowego traw
  • pozwala drobnoustrojom metabolizować nadmiar azotu w glebie
  • przyczynia się do ogólnej poprawy żyzności i właściwości gleby
  • często stosowany wzmacnia uprawy chroniąc je przed chorobami

 

OPIS PRODUKTU

Naturalny środek stymulujący rozwój systemu korzeniowego to unikalna formuła złożona z cukrów, makroelementów i pierwiastków śladowych wytwarzana z surowców odnawialnych na bazie ekstraktów z trzciny cukrowej, będący preparatem zwalczającym szkodniki, umieszczony w wykazie nawozów i środków poprawiających właściwości gleby, zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom ogranicza rozwój pędraków i larw opuchlaków oraz zwalcza nicienie glebowe.

ZASTOSOWANIE

Preparat oprócz ochrony przed szkodnikami stymuluje wzrost oraz krzewienie się darni, przyspiesza wzrost systemu korzeniowego traw i poprzez regulację stosunku węgla do azotu w glebie wspomaga rozwój organizmów pożytecznych oraz produkcję enzymów przez drobnoustroje.

Oprócz tego intensyfikuje życie biologiczne gleby, a dodatkowy węgiel pozwala drobnoustrojom żyjącym w glebie metabolizować nadmiar azotu.

Podsumowując, preparat przyczynia się do ogólnej poprawy żyzności, właściwości fizycznych i struktury gleby, czyli ogólnie rzecz biorąc środowiska życia roślin, dzięki przyspieszeniu i intensyfikacji rozwoju populacji drobnoustrojów oraz ich relacji symbiotycznych z roślinami.

Co więcej, jego częste stosowanie w sezonie wzmacnia uprawy, chroniąc je przed wpływem czynników zewnętrznych i chorobami.

SPOSÓB UŻYCIA

Trawniki: pierwsza dawka: 40-80 l preparatu rozpuszczone w 360-720 l wody, w sumie 400-800 l/ha (lub 4-8 cm3/m2). Kolejne dawki: 40 l rozpuszczone w 360 l wody (w sumie 400 l/ha) co 3-4 tygodnie (lub 4 cm3/m2). Kurację powtarzać co 3-4 tygodnie w celu utrzymania zdrowej darni. Rośliny ozdobne, truskawki: 40 l/ha (4 cm3/m2) środka w przypadku kwiatów w uprawach gruntowych, zabiegi powtarzać co 3-4 tygodnie. Kwiaty wrażliwe: dawkę zmniejszyć do 20 l/ha (nie stosować w uprawach paproci). Warzywa, uprawy gruntowe (rozpocząć podawania 3 tygodnie od siewu/sadzenia): początek sezonu, pierwsza dawka: 20-40 l/ha (w sumie 500-600 l/ha cieczy roboczej). Kurację należy powtarzać co 2-4 tygodnie w celu utrzymania zdrowych roślin. Nawożenie warzyw wrażliwych, np. warzywa dyniowate: 20 l/ha (lub 2 cm3/m2). Uprawy sadownicze i winorośla: pierwsza dawka: 80 l/ha, w sumie 500-600 l/ha cieczy roboczej (lub 8 cm3/m2). Potwórz zabieg jeszcze dwa razy, lub co 2-3 tygodnie (w sumie trzy aplikacje).

Sposób użycia z zastosowaniem kapilar, taśm kroplujących, nadawania lub oprysku: Po oprysku spłukać liście, nie stosować w pełnym słońcu. Opryskiwanie ręczne: rozpuścić 1 l w 9 l wody. Po opryskaniu nawodnić do 8-10 dm3/m2. Przy systemie nawadniania: rozpuścić wstępnie w wodzie w stosunku 1:1. Podawać razem z nawadnianiem. Dawka nawodnienia powinna wynosić 8-10 dm3/m2.

Uwaga: Aby umożliwić odpowiednie rozprowadzenie preparatu, wilgotność gleby przed zabiegiem powinna wynosić 60-70% (nie dotyczy podawania preparatu razem z intensywnym nawodnieniem). Jeśli jest sucho, konieczne jest wstępne nawodnienie do poziomu 8-10 mm (8-10 l/m2). Środek należy stosować wyłącznie na dobrze ukorzenionych roślinach, które rozwijały się prawidłowo przez minimum 3 tygodnie od sadzenia. Następnie nawożenie należy powtarzać co 2-4 tygodnie. Stosować zawsze niższą dawkę, gdy rośliny są poddawane silnym stresom. Wykonać test wrażliwości uprawianych odmian i gatunków. Nie mieszać z nawozami na bazie mocznika.

Walka z pędrakami, nicieniami i larwami opuchlaków: preparat podawać w dzień deszczowy i pochmurny, koniecznie na mokre podłoże. Na koniec glebę obficie podlać, wmywając środek na głębokość 10-15 cm, tak żeby dotarł do szkodników. Zabieg powtarzać co dwa tygodnie, regularnie trzy lub więcej razy.


skład: Saccharum Officinarum Extract

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

27 marca 2018

Bardzo dobrze poradził sobie z opuchlakami, dlatego polecam zdecydowanie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium