Baycidal 25WP oprysk o niskiej toksyczności regulator wzrostu owadów 1 kg MUCHY, PLEŚNIAKOWCE

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 695,00 zł 695.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 949

Opis

BAYCIDAL 25WP
OPRYSK O NISKIEJ TOKSYCZNOŚCI
REGULATOR WZROSTU OWADÓW 1 KG


SKUTECZNA BROŃ W WALCE Z MUCHAMI
REGULUJE WZROST I ROZWÓJ OWADÓW

 

  • skuteczny - hamuje rozwój larw much,
  • bezpieczny - niska toksyczność dla ludzi,
  • polecany dla gospodarstw rolnych i hodowlanych.

 


OPIS PRODUKTU

Baycidal 25WP to preparat owadobójczy w formie proszku do sporządzania zawiesiny wodnej. Zawiera triflumuron - insektycyd będący związkiem z grupy regulatorów wzrostu i rozwoju owadów. Charakteryzuje się niską toksycznością dla ludzi i zwierząt stałocieplnych.

ZASTOSOWANIE

Baycidal 25WP przeznaczony jest do zwalczania much w oborach, chlewniach, kurnikach, na śmietnikach, w dołach kloacznych, na wysypiskach śmieci. Może być również stosowany do zwalczania chrząszcza ściółkowego (pleśniakowca lśniącego – Alphitobius diaperinus) w pomieszczeniach inwentarskich. Preparat hamuje rozwój larw much. Niszczy larwy w kale, nawozie, gnojownicy. Nie zabija dorosłych owadów.

Skuteczność Baycidalu 25WP jest tym większa, im wcześniej na wiosnę zastosujemy preparat pierwszy raz, aby uniknąć masowego pojawienia się much. Larwy much rozwijają się w odchodach, ściółce lub gnojownicy; przed przepoczwarzeniem przemieszczają się do warstw powierzchniowych podłoża, dlatego preparatem wystarczy potraktować powierzchnie ściółki lub gnojowicy i nie trzeba go mieszać z całą warstwą podłoża. Dla uzyskania większej skuteczności zaleca się muchy dorosłe zwalczać klasycznym preparatem owadobójczym.

SPOSÓB UŻYCIA

Baycidal 25WP jest proszkiem, który przed użyciem miesza się z wodą tworząc zawiesinę. Proszek należy odmierzyć za pomocą załączonej miarki i zmieszać z wodą w pojemniku (np. w wiadrze).

Aby zapobiec rozwijaniu się much w pomieszczeniach gospodarskich (stajniach, oborach, kurnikach, itp.), ważne jest przeprowadzenie pierwszego opryskiwania gdy tylko zauważone będą pierwsze muchy. Traktowanie ściółki środkiem należy wykonywać w ciągu całego sezonu wylęgu much, aż do momentu, gdy muchy nie nadlatują już do pomieszczeń z zewnątrz. Do opryskiwania (np. opryskiwaczem plecakowym) należy zmieszać odpowiednią ilość (10 lub 20 g) preparatu z ilością wody wystarczającą do potraktowania 10 m2 powierzchni nawozu (np. z 1 litrem). W przypadku używania konewki – można użyć 10 lub 20 g preparatu na 3–5 l wody, aby umożliwić równomierne rozprowadzenie preparatu.

Załączona do opakowania miarka mieści 10 g Baycidalu 25WP.

1 kg preparatu wystarcza na 500–1000 m2 powierzchni nawozu.

W miejscach gdzie ze względu na szybki rozwój populacji owadów może pojawić się odporność powinno stosować się rotację preparatów tzn. używać środków zawierających substancje czynne należące do różnych grup chemicznych. Pierwszy raz należy zastosować 20 g preparatu na 10 m2 powierzchni; kolejne razy – 10 g preparatu na 10 m2. Odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi dezynsekcjami powinny wynosić na początku 2 tygodnie (od pierwszego do trzeciego opryskiwania), potem zaś – 3 tygodnie. Stosowanie w odstępach 3 tygodniowych należy kontynuować aż do zakończenia sezonu.


skład: triflumuron 250 g/kg (25%), alkiloarylosulfonian sodu (3,5% wag.)
numer pozwolenia: 0552/04

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium