KARBID do ogrodu. Wysokiej jakości karbid wydzielający acetylen STRONG 900 g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 33,99 zł 33.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.6
Producent: STRONG
Kod produktu: 317

Opis

Wysokiej jakości karbid granulowany STRONG - 900 g

Uniwersalny karbid do wszechstronnego zastosowania w branży spawalniczej, ogrodniczej, hutniczej i chemicznej!

Preparat zawierający duże bryłki karbidu o działaniu reaktywnym w kontakcie z wodą!

✅ wszechstronność zastosowanie – karbid znajduje szerokie zastosowanie w różnych branżach, takich jak przemysł chemiczny, metalurgiczny, górniczy oraz ogrodnictwo i rolnictwo,

✅ aktywny w kontakcie z wodą – karbid reaguje błyskawicznie z wodą, wydzielając acetylen, co jest przydatne w procesach wymagających szybkiego wytworzenia gazu,

✅ poręczne opakowanie – STRONG KARBID jest sprzedawany w szczelnych, metalowych puszkach, które zapewniają wygodne, bezpieczne przechowywanie i transport, chroniąc produkt przed wilgocią,

✅ długa trwałość – karbid jest stabilny w suchych warunkach, co pozwala na jego przechowywanie w gospodarstwach rolnych i ogrodniczych przez długi czas.

 

STRONG KARBID do zadań specjalnych! Wszachstronne zastosowanie i wydajny karbid w każdym kawałku!

Opis produktu:

Produkt STRONG KARBID jest związkiem chemicznym, którego głównym składnikiem jest węglik wapnia (CaC₂) – substancja o numerze CAS: 75-20-7. Preparat zawiera także tlenek wapnia (CaO) o numerze CAS: 1305-78-8, będący naturalną pozostałością powstającą w procesie produkcji karbidu.

Produkt STRONG KARBID występuje w formie dużych granulowanych kawałków i dostępny jest w poręcznej puszce o pojemności 900 g netto, która zapewnia wygodne i bezpieczne przechowywanie substancji.

STRONG KARBID w akcji! Natychmiastowa reakcja z wilgocią gleby, niezawodne rezultaty!

Zastosowanie:

Karbid jest substancją, która znajduje szerokie zastosowanie jako materiał oraz półprodukt w różnych gałęziach przemysłu. Jest wykorzystywany do produkcji acetylenu – gazu używanego w procesach spawania i cięcia metali, oraz cyjanamidu wapnia – związku chemicznego stosowanego w przemyśle chemicznym i rolnictwie.

przemyśle metalurgicznym, karbid jest stosowany jako odsiarczacz w piecach hutniczych, gdzie redukuje zawartość siarki w gorących metalach. Karbid znajduje także zastosowanie w odlewniach żelaza i stali, wspomagając procesy metalurgiczne. Na poziomie konsumenckim, karbid może być wykorzystywany do zasilania lamp karbidowych, szczególnie popularnych w przemyśle górniczym oraz speleologii. Karbid może być stosowany w analizatorach wilgotności oraz w procesach spawania.

Karbid znajduje także szerokie zastosowanie w innych dziedzinach życia – od przetwarzania gazu do celów przemysłowych, poprzez zastosowania w rolnictwie i ogrodnictwie.

Skład:

węglik wapnia/karbid: 75%-80% wag./ Nr CAS: 75-20-7 / Nr WE: 200-848-3, tlenek wapnia: 15-<20% wag./ Nr CAS: 1305-78-8 / Nr WE: 215-138-9

Niebezpieczeństwo:

Zwroty określające rodzaj zagrożenia:

H260 W kontakcie z wodą uwalnia łatwopalne gazy, które mogą ulec samozapaleniu. H315 Działa drażniąco na skórę.`H318 Powoduje poważne uszkodzenia oczu. H335 Może powodowac podrażnienia dróg oddechowych.

Zwroty określające środki ostrożności:

P102 Chronic przed dziećmi. P103 Przed użyciem przeczytać etykietę. P223 Chronic przed wszelkim kontaktem z wodą z powodu gwałtownej reakcji i możliwości wystąpienia błyskawicznego pożaru. P231 Używać w atmosferze obojętnego gazu. P261 Unikać wdychania pyłu/gazu. P264 Dokładnie umyć ręce i twarz po użyciu. P271 Stosować wyłacznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. P280 Stosować rękawice ochronne/ odzież ochronną/ ochronę oczu/ ochronę twarzy.

Czy wiesz, że?

Karbid był niegdyś powszechnie używany w lampach karbidowych, które oświetlały kopalnie i jaskinie, zanim wynaleziono nowoczesne latarki elektryczne. Lampy karbidowe działały na zasadzie reakcji węgliku wapnia z wodą, która wytwarzała acetylen – łatwopalny gaz emitujący w trakcie spalania jasne, trwałe światło. Do dziś lampy karbidowe są wykorzystywane przez niektórych speleologów (badaczy jaskiń) oraz kolekcjonerów starego sprzętu górniczego jako ciekawe, działające relikty z przeszłości.

 

 

 

 




 

STREFA WIEDZY

Uniwersalne zastosowanie karbidu. Gdzie wykorzystuje się karbid?

Karbid, a w szczególności węglik wapnia (CaC₂), to niezwykle uniwersalny związek chemiczny, który odgrywa istotną rolę w wielu gałęziach przemysłu i codziennym użytkowaniu. Unikalne właściwości karbidu sprawiają, że jest on niezastąpiony w wielu procesach technologicznych, od produkcji chemicznej po ogrodnictwo. Poniżej przedstawiamy najważniejsze branże, w których karbid znajduje swoje zastosowanie.

Przemysł chemiczny

Karbid popularnym surowcem wykorzystywanym w procesie produkcji acetylenu, gazu o wysokiej kaloryczności, wykorzystywanego w procesach spawania i cięcia metali. W wyniku reakcji karbidu z wodą wydziela się acetylen, który znany jest z szerokie zastosowania w syntezach chemicznych i w produkcji chemikaliów organicznych. Karbid jest surowcem do wytwarzania cyjanamidu wapnia, który znajduje zastosowanie jako nawóz w rolnictwie.

Przemysł metalurgiczny

W branży metalurgicznej karbid może być stosowany w procesie odsiarczacza, co pozwala na usunięcie siarki z metali w piecach hutniczych. W trakcie odlewania żelaza i stali karbid przyczynia się do poprawy jakości produktów końcowych, likwidując niepożądane zanieczyszczenia. Wysoka reaktywność karbidu pozwala zwiększyć efektywność procesów metalurgicznych.

Przemysł górniczy

Karbid był surowcem tradycyjnie używanym w lampach karbidowych, które emitują światło w wyniku reakcji z wodą. Mimo że nowoczesne technologie oświetleniowe zdominowały rynek, lampy karbidowe nadal znajdują zastosowanie w niektórych dziedzinach, takich jak speleologia czy górnictwo, gdzie brak dostępu do energii elektrycznej czyni je niezastąpionymi.

Przemysł spawalniczy

W branży spawalniczej karbid odgrywa ważną rolę jako źródło acetylenu, który jest używany w procesach spawania gazowego. Wytwarzany z karbidu acetylen pozwala na osiągnięcie wysokich temperatur, co ułatwia łączenie różnych materiałów i cięcie konstrukcji metalowych.

Ogrodnictwo i rolnictwo

Karbid, choć najczęściej jest używany w sektorze przemysłowym, od lat znajduje swoje tradycyjne gospodarcze zastosowanie w ogrodnictwie i rolnictwie. Bywa często stosowany jako stary, domowy sposób na zwalczanie szkodników żerujących w glebie, takich jak krety i nornice.

Karbid w kontakcie z wilgocią zawartą w glebie ulega reakcji chemicznej, w wyniku której powstaje acetylen - gaz o bardzo nieprzyjemnym i duszącym zapachu. Wydzielający się karbid jest drażniący dla układu oddechowego i działa jako odstraszacz na krety i pozostałe gryzonie. Szkodniki, chcąc uniknąć nieprzyjemnego zapachu, opuszczają swoje nory i szukają nowych terenów do żerowania.

Tradycyjne, domowe stosowanie karbidu na krety daje mozłiwość zabezpieczyć trawniki i chronić warzywa, korzenie oraz rośliny użytkowe przed zniszczeniem jakie powodują gryzonie. Karbid na krety od dziesięcioleci był wykorzystywany jako domowy sposób w walce z gryzoniami. Dzięki swoim unikalnym cechom chemicznym tworzącym nieprzyjemny, drażniący zapach - karbid znany jest z silnych właściwości odstraszających krety.

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

8 stycznia 2020

Bardzo dobry kontakt ze sprzedającym, szybka dostawa, polecam.

13 marca 2020

mozna strzelac????

24 czerwca 2020

ten produkt bardziej slynie ze strzelania niz odstraszania kretow

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium