MOSKITO GUARD Chusteczki z balsamem odstraszającym KOMARY, KLESZCZE, MESZKI bez DEET 15 szt

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 44,99 zł 44.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.28571
Producent: DAKEM S.A.
Kod produktu: 1866

Opis

MOSKITO GUARD
CHUSTECZKI Z BALSAMEM ODSTRASZAJĄCYM
KOMARY, KLESZCZE I MESZKI 15 SZT

TROPIKALNE KOMARY,
GROŹNE MOSKITY,
NIEBEZPIECZNE KLESZCZE

STRZEŻ SIĘ ŚMIERTELNYCH CHORÓB PRZENOSZONYCH PRZEZ OWADY

 

nie zawiera DEET

chroni przed komarami, kleszczami i meszkami

skuteczna ochrona nawet do 8 godzin

przyjemny zapach

dla dorosłych i dla dzieci powyżej 2 lat

✅ wodoodporny balsam nawilża i pielęgnuje skórę

✅ dozwolone w kabinie pasażerskiej samolotu

✅ rekomendowane przez WHO

 

OPIS PRODUKTU

Chusteczki MOSKITO GUARD nasączone balsamem, przeznaczone do odstraszanie komarów (w tym komarów tygrysich), meszek, oraz kleszczy. Produkt zawiera substancję czynną - ikarydynę, nie zawiera DEET.

Ikarydyna jest specyfikiem przeznaczonym do odstraszania komarów i innych owadów, w swoim działaniu przypominająca DEET jest jednak przyjemniejsza w użyciu i mniej podatna na wywoływanie podrażnień skóry, jak również znacznie bezpieczniejsza. Ta pochodna piperydyny została opracowana w laboratoriach firmy Bayer i wprowadzona na rynek europejski w 1998 roku prawie natychmiast stając się jednym z najpopularniejszych repelentów. Wziąwszy pod uwagę skuteczność, bezpieczeństwo, oraz właściwości kosmetyczne ikarydyny, w 2000 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła ten preparat najlepszym spośród dostępnych repelentów. Eksperci WHO zaznaczyli również, że w pewnych okolicznościach ikarydyna w swoim działaniu bywa skuteczniejsza od DEET! Badania dermatologiczne wykazały, że ikarydyna w odróżnieniu od DEET jest prawie bezzapachowa i nie podrażnia skóry – zostało to potwierdzone w artykule nowojorskiego lekarza dermatologii dr. Noah Scheinfelda opublikowanym w  branżowym, wydawanym w Stanach Zjednoczonych dwumiesięczniku Journal of Drugs in Dermatology (styczeń-luty 2004). W 2005 roku amerykańskie centra zarządzania kryzysowego wpisały ikarydynę na swoją listę certyfikowanych repelentów zapobiegających rozprzestrzenianiu się gorączki zachodniego nilu.

Ikarydyna, bądź pikarydyna jak nazywana jest w Ameryce Północnej została również przetestowana pod kątem reagowania z niektórymi substancjami chemicznymi występującymi w gospodarstwach domowych. Badania te wykazały, że ikarydyna w odróżnieniu od DEET w ogóle lub jedynie w bardzo niskim stopniu może zachodzić w reakcję z niektórymi polimerami.

ZASTOSOWANIE

Chusteczki MOSKITO GUARD z balsamem odstraszającym, przeznaczone są do użytku zewnętrznego, do stosowania bezpośrednio na skórę, zarówno przez dorosłych, jak i dzieci powyżej 2 roku życia.

Zarówno badania laboratoryjne jak i te przeprowadzane w warunkach polowych wykazały skuteczność pikarydyny w odstraszaniu licznych gatunków komarów, much, kleszczy oraz wielu innych owadów „gryzących”, w tym między innymi:

 • Aedes albopictus (azjatycki komar tygrysi),
 • Aedes aegypti (gatunek przenoszący żółtą febrę),
 • Aedes taeniorhynchus (gorączka zachodniego nilu),
 • Anopheles stephensi, Anopheles sinensis and Anopheles dirus (azjatyckie gatunki przenoszące malarię),
 • Culex pipiens (gatunek występujący w Polsce),
 • Ixodes ricinus (kleszcz pastwiskowy),
 • Ixodes scapularis (kleszcz jeleni, będący nosicielem boreliozy),
 • Rhipicephalus sanguineus (kleszcz psi),
 • Simuliidae (meszkowate),
 • Culex quinquefasciatus Tabanidae (mucha końska),
 • Musca domestica (mucha domowa),
 • Stomoxys calcitrans (bolimuszka kleparka).

Powyższe gatunki przenoszą boreliozę, malarię, gorączkę zachodniego nilu oraz inne choroby niezwykle niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Balsam, którym są nasączone chusteczki MOSKITO GUARD, nawilża i pielęgnuje skórę, a dodatkowo jest wodoodporny i ma przyjemny zapach. Saszetka zawierająca 15 sztuk chusteczek może być przewożona w kabinie pasażerskiej samolotu. Produkt jest rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

SPOSÓB UŻYCIA

Przetrzeć chusteczką wszystkie odsłonięte części ciała, omijając okolice oczu i ust. Po zakończeniu aplikacji dokładnie umyć ręce.

Aplikacja na skórę:

 • 2 razy dziennie - dzieci powyżej 2 roku życia
 • 3 razy dziennie - dzieci od 12 roku życia, oraz osoby dorosłe


skład: ikarydyna 20g/100g (4g/chusteczka)
numer pozwolenia: 7737/19

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium