MOSKITO GUARD balsam odstraszający KOMARY, KLESZCZE, MESZKI bez deet 75 ml

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 57,99 zł 57.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: INNY
Kod produktu: 1814

Opis

MOSKITO GUARD
BALSAM ODSTRASZAJĄCY
KOMARY, KLESZCZE, MESZKI 75 ML


TROPIKALNE KOMARY,
GROŹNE MOSKITY,
NIEBEZPIECZNE KLESZCZE

STRZEŻ SIĘ ŚMIERTELNYCH CHORÓB PRZENOSZONYCH PRZEZ OWADY

 

 • nie zawiera DEET
 • chroni przed komarami, kleszczami i meszkami
 • skuteczna ochrona nawet do 8 godzin
 • przyjemny zapach
 • wodoodporny
 • dla dorosłych i dla dzieci powyżej 2 roku życia

 

OPIS PRODUKTU

MOSKITO GUARD to skuteczny i bezpieczny w użyciu balsam, zamknięty w trwałym aluminiowym flakonie z atomizerem. Preparat przeznaczony jest do ochrony przed komarami (w tym: komarami tygrysimi), meszkami, oraz kleszczami. MOSKITO GUARD nie tylko zapobiega irytacji wywołanej chmarą otaczających owadów, a także obniża ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi za ich pośrednictwem (kleszczowe zapalenie opon mózgowych, borelioza, gorączka nilowa, malaria, japońskie zapalenie mózgu).

Ikarydyna jest specyfikiem przeznaczonym do odstraszania komarów i innych owadów, w swoim działaniu przypominająca DEET jest jednak przyjemniejsza w użyciu i mniej podatna na wywoływanie podrażnień skóry, jak również znacznie bezpieczniejsza. Ta pochodna piperydyny została opracowana w laboratoriach firmy Bayer i wprowadzona na rynek europejski w 1998 roku prawie natychmiast stając się jednym z najpopularniejszych repelentów. Wziąwszy pod uwagę skuteczność, bezpieczeństwo oraz właściwości kosmetyczne ikarydyny, w 2000 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła ten preparat najlepszym spośród dostępnych repelentów. Eksperci WHO zaznaczyli również, że w pewnych okolicznościach ikarydyna w swoim działaniu bywa skuteczniejsza od DEET! Badania dermatologiczne wykazały, że ikarydyna w odróżnieniu od DEET jest prawie bezzapachowa i nie podrażnia skóry – zostało to potwierdzone w artykule nowojorskiego lekarza dermatologii dr. Noah Scheinfelda opublikowanym w  branżowym, wydawanym w Stanach Zjednoczonych dwumiesięczniku Journal of Drugs in Dermatology (styczeń-luty 2004). W 2005 roku amerykańskie centra zarządzania kryzysowego wpisały ikarydynę na swoją listę certyfikowanych repelentów zapobiegających rozprzestrzenianiu się gorączki zachodniego nilu.

Ikarydyna, bądź pikarydyna jak nazywana jest w Ameryce Północnej została również przetestowana pod kątem reagowania z niektórymi substancjami chemicznymi występującymi w gospodarstwach domowych. Badania te wykazały, że ikarydyna,w odróżnieniu od DEET,w ogóle, lub jedynie w bardzo niskim stopniu może zachodzić w reakcję z niektórymi polimerami.

ZASTOSOWANIE

Zarówno badania laboratoryjne jak i te przeprowadzane w warunkach polowych wykazały skuteczność pikarydyny w odstraszaniu licznych gatunków komarów, much, kleszczy oraz wielu innych owadów „gryzących”, w tym między innymi:

 • Aedes albopictus (azjatycki komar tygrysi),
 • Aedes aegypti (gatunek przenoszący żółtą febrę),
 • Aedes taeniorhynchus (gorączka zachodniego nilu),
 • Anopheles stephensi, Anopheles sinensis and Anopheles dirus (azjatyckie gatunki przenoszące malarię),
 • Culex pipiens (gatunek występujący w Polsce),
 • Ixodes ricinus (kleszcz pastwiskowy),
 • Ixodes scapularis (kleszcz jeleni, będący nosicielem boreliozy),
 • Rhipicephalus sanguineus (kleszcz psi),
 • Simuliidae (meszkowate),
 • Culex quinquefasciatus Tabanidae (mucha końska),
 • Musca domestica (mucha domowa),
 • Stomoxys calcitrans (bolimuszka kleparka).

Powyższe gatunki przenoszą boreliozę, malarię, gorączkę zachodniego nilu oraz inne choroby niezwykle niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Okres działania odstraszającego komary i meszki: 7-8 godzin od zastosowania produktu.
Okres działania odstraszającego kleszcze: 1,5 godziny od zastosowania produktu.

SPOSÓB UŻYCIA

Produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego, do stosowania bezpośrednio na skórę. Wstrząsnąć przed użyciem. Spryskiwać równomiernie nieosłonięte części ciała. Na twarz nanosić pośrednio: nanieść preparat na dłoń, a następnie lekko natrzeć skórę twarzy, unikając okolic oczu i ust. Po zastosowaniu produktu umyć dokładnie ręce. Nie stosować, gdy skóra ciała jest uszkodzona. Aplikacja na skórę: 1 raz dziennie - dzieci powyżej 2 lat; 2 razy dziennie - dzieci od 12 roku życia, oraz osoby dorosłe.

skład: ikarydyna 20g/100g
numer pozwolenia: 7259/17

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium