Maseczka antysmogowa półmaska X210SV

Dostępność: brak towaru
Cena: 9,99 zł 9.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.1275
Producent: OXYLINE
Kod produktu: 1524

Opis

SMOG X210SV
WIELORAZOWA PÓŁMASKA ANTYSMOGOWA


KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO
SKUTECZNA OCHRONA UKŁADU ODDECHOWEGO

 

 • przesuwna taśma nagłowia dla lepszego dopasowania półmaski
 • zawór wydechowy dla szybkiego pozbycia się dwutlenku węgla
 • bardzo wytrzymała konstrukcja i anatomiczne ukształtowanie
 • maksymalna skuteczność przy niskich oporach oddychania
 • elastyczny zacisk pozwalający na doszczelnienie nosa
 • chłonne uszczelnienie jako dodatkowe zabezpieczenie
 • komfort pracy bez podrażnień i uczuleń

 

OPIS PRODUKTU

Półmaska filtrująca SMOG X210SV z zaworem wbudowanym w czaszę ułatwiającym usunięcie wydychanego powietrza z wnętrza półmaski, przeznaczona do ochrony układu oddechowego przed wdychaniem pyłów PM10 i PM2,5 (pyły zawieszone o wielkościach cząstek odpowiednio mniejszych niż 10µm i 2,5µm) związanych ze zjawiskiem smogu wraz z bardzo często przylegającymi do nich kancerogennymi, wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi (WWA*): benzo(a)pirenem, naftalenem - substancjami rakotwórczymi i powodującymi silne zatrucia.

Należy dodać, że smog to zanieczyszczenie powietrza, będące wynikiem działalności człowieka, powstaje wskutek przedostawania się do atmosfery substancji stałych tzw. pyłów zawieszonych wraz z bardzo często przyległymi do nich kancerogennymi, wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi - WWA (benzo(a)piren, naftalen). W smogu mogą występować również szkodliwe gazy jak tlenki siarki czy tlenek azotu.

Półmaska składa się z:

 • wielowarstwowego materiału filtracyjnego - polipropylenu,
 • zacisku nosowego dla formatowania półmaski w obrębie nosa,
 • taśm nagłowia wykonanych z nitek gumowych w oplocie,
 • zaworu wydechowego z tworzywa sztucznego,
 • uszczelki nosowej wykonanej z pianki poliuretanowej.

Półmaska jest tak skonstruowana, aby można było w niej z łatwością oddychać w trakcie całej zmiany roboczej. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz zaciskowi nosowemu i znajdującej się pod spodem piance, półmaska jest łatwa do dopasowania dla większości kształtów twarzy, tak aby zapewnić konieczną szczelność.

*WWA - Wielopierścieniowe Węglowodory Aromatyczne (m.in. benzo(a)piren) - organiczne związki chemiczne - substancje rakotwórcze i powodujące silne zatrucia.

ZASTOSOWANIE

Konstrukcja półmaski SMOG X210SV ułatwia swobodne oddychanie, przez co sprawdza się w codziennym użytkowaniu, w drodze do pracy lub szkoły. Filtrowanie zabezpiecza nasz układ oddechowy, dlatego stosowanie półmaski antysmogowej jest zalecane nawet przy krótkotrwałym przebywaniu w środowisku, gdzie występuję przekroczenie dopuszczalnych norm smogu. Ponadto półmaska posiada chłonne uszczelnienie „komfort”, będące dodatkowym zabezpieczeniem i wchłaniające pot.

Nie używać, gdy stężenie tlenu w powietrzu jest niższe od 17%. Zarost lub inne specyficzne cechy ukształtowania twarzy mogą zmniejszać skuteczność działania. Półmaski bez warstwy węgla aktywnego nie chronią przed parami i gazami niebezpiecznymi dla życia. Półmaski z warstwą węgla aktywnego tylko częściowo redukują działanie szkodliwych gazów. W przypadku stwierdzenia występowania ponadnormatywnego stężenia gazów, w celu skutecznej ochrony należy użyć maski przeciwgazowej.

SPOSÓB UŻYCIA

Przed użyciem półmaski SMOG X210SV sprawdzić stan techniczny. Produkt uszkodzony nie nadaje się do użycia ani naprawy. W razie wykrycia jakichkolwiek uszkodzeń NIE UŻYWAĆ! Należy wziąć nową. W celu zapewnienia jak najlepszej szczelności części twarzowej, sposób zakładania i dopasowywania półmasek powinien przebiegać wg następującego schematu:

 • ułożyć maskę na dłoni przytrzymując palcami za część nosową, paski mocujące powinny luźno zwisać pod dłonią,
 • przyłożyć maskę do twarzy tak, aby część nosowa maski znajdowała się na grzebiecie nosa,
 • naciągnąć dolny pasek mocujący z tyłu głowy umieszczając go pod uszami, naciągnąć górny pasek mocujący z tyłu głowy umieszczając go nad uszami,
 • docisnąć miękką część nosową aby dokładnie dopasowała się do kształtu nosa,
 • sprawdzenie dopasowania: objąć półmaskę dłońmi robiąc mocny wdech, wewnątrz półmaski powinno powstać ciśnienie, jeżeli wokół nosa przedostaje się powietrze, docisnąć część nosową, jeżeli powietrze przedostaje się przez krawędzie maski, poprawić pozycje maski oraz paski mocujące.

Czas użytkowania zależy od stężenia pyłów w powietrzu i intensywności oddychania. Nie można go precyzyjnie określić. Jeżeli oddychanie staje się trudne, maskę należy wymienić na nową. Maski można używać wielokrotnie aż do zatkania (utrudnione oddychanie) lub zniszczenia. Po każdorazowym użyciu maskę od strony wewnętrznej (twarzy) należy zdezynfekować poprzez natryśnięcie płynem dezynfekującym lub przetrzeć chusteczką dezynfekującą i odłożyć w czyste i suche miejsce zgodnie z warunkami przechowywania (temp. od -30°C do +50°C, wilg. względna < 70%).

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

23 listopada 2017

Dobra i wygodna maseczka antysmogowa, polecam!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium