Odstraszacz na GOŁĘBIE i MEWY innowacyjne tacki z żelem BIRD FREE MAGNETYCZNE 15 szt.

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 469,00 zł 469.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.73473
Producent: BIRD FREE LTD
Kod produktu: 2477

Opis

BIRD FREE MAGNETIC
DŁUGOTRWALE ODSTRASZAJĄCE INNOWACYJNE

I DYSKRETNE TACKI Z ŻELEM NA GOŁĘBIE I MEWY 15 SZT.


NAWET SIEDEM LAT OCHRONY
WYGODNA FORMA APLIKACJI

 

długie działanie - nawet do 7 lat

bezpieczny - bez użycia chemii

skuteczny - wpływa na zachowanie ptaków

✅ stosowany na całym świecie

magnes umożliwiający mocowanie bez kleju

 

OPIS PRODUKTU

Bird Free MAGNETIC jest opatentowanym preparatem zawierającym naturalne oleje spożywcze, utrzymującym wszystkie ptaki z dala od chronionych obiektów, nie wyrządzając im krzywdy. Nie zabija ani nie wyłapuje ptaków, lecz bezpośrednio wpływa na ich zachowanie, sprawiając, że odlatują. Ptaki zupełnie opuszczą środowisko naturalne, z którego korzystały od lat - wystarczy tylko poprawnie zamontować całą instalacje.

ZASTOSOWANIE

Opracowany przez naukowców w Japonii, Bird Free MAGNETIC jest tak obmyślony by ptaki nie podlatywały w jego pobliże: ptaki widzą światło ultrafioletowe, które oddziałuje na ich zmysł wzroku. Efekt optycznego odstraszania jest dodatkowo wzmacniany przez wyselekcjonowane oleje roślinne zawarte w żelu, które budzą odrazę działając na zmysły węchu i smaku ptaków. Efekt odstraszający ptaki utrzymuje się przez dłuższy okres. Pozostawiony nienaruszony, żel będzie skuteczny przez minimum dwa lata, przy prawidłowej instalacji, nawet w najbardziej narażonych warunkach (instalacje tacek, zastosowane na obiektach w Japonii pozostają skuteczne nawet po siedmiu latach).

Bird Free MAGNETIC został specjalnie zaprojektowany by sprostać wszystkim warunkom klimatycznym, nie jest wrażliwy wysokie ani niskie temperatury jak również wiatr, deszcz czy śnieg. Może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektów. Znalazł zastosowanie na całym świecie w tysiącach komercyjnych miejsc włączając porty, lotniska, obiekty wojskowe, dworce kolejowe, mosty, budynki użyteczności publicznej i wiele innych miejsc, gdzie ptaki są problemem czy zagrożeniem dla zdrowia. Rozłożenie żelu jest szybkie i łatwe, ponieważ produkt jest umieszczony na tackach do bezpośredniego wyłożenia.

SPOSÓB UŻYCIA

Wskaźniki rozmieszczenia/stosowania:

  • zabezpieczenie przed gołębiami:

  • wysoka determinacja ptaków (gniazdowanie i nocne przesiadywanie) co 15 cm,
  • średnia determinacja (przesiadywanie w ciągu dnia/tereny poszukiwania pokarmu) co 20 cm,
  • niska determinacja (nowe budynki i sporadyczne tereny przesiadywania) co 25 cm,

  • zabezpieczenie przed mewami:

  • tacki powinny być centralnie rozmieszczone co 50 cm (dwie na metr),
  • zabezpieczenie miejsc gniazdowania mew - rozmieścić dziewięć tacek co 30 cm na planie kwadratu w miejscu zeszłorocznego gniazda,

  • zabezpieczenie przed wronami - tacki centralnie rozmieszczone co 30 cm,
  • zabezpieczenie przed szpakami - tacki centralnie rozmieszczone co 20 cm,
  • zabezpieczenie przed wróblami - tacki centralnie rozmieszczone co 15 cm.

Wskazówki:

Bird Free MAGNETIC zawsze będzie skuteczny, jeżeli zostanie zastosowany w środowisku ptaka (gniazda, miejsca nocnego odpoczynku, itp.). Jednak zastosowanie go w otoczeniu czy peryferiach gniazd nie zniechęci ptaków do powrotu do niezabezpieczonych miejsc gniazdowania. Jeżeli miejsca te są dla nas niedostępne (np. znajdują się pod panelami słonecznymi) i nie możemy ich wyczyścić, wówczas należy otwory do tych miejsc zabezpieczyć siatką. By powstrzymać ptaki przed powrotem do ich gniazd na balkonach, żel musi być wyłożony dokładnie w miejscu gniazdowania.

Bird Free MAGNETIC może być zastosowany na pochyłych dachach oraz innych powierzchniach pod ostrym kątem bez ryzyka wydostania się z tacki.

Każde miejsce zabezpieczenia wymaga przemyślenia zgodnie z indywidualnymi warunkami konstrukcji i otoczenia. Częstotliwość rozmieszczenia może być odpowiednio zwiększona lub zmniejszona. Zasadniczo, przestrzenie pomiędzy tackami powinny być nie większe niż rozpiętość skrzydeł ptaków.

Zalecana procedura instalacji:

Na początku określić ilość i miejsce rozmieszczenia tacek zgodnie ze wskazówkami ich rozkładania. Przymocować tacki do silikonu. Po tygodniu od zabezpieczenia skontrolować miejsce montażu. Tacki magnetyczne Bird Free MAGNETIC mogą być wykorzystane na konstrukcjach metalowych np. wiaduktach kolejowych. Do zamocowania tacek można również użyć klipsów narynnowych.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium