RATIMOR kostka na MYSZY i SZCZURY brodifakum 5 kg

Dostępność: brak towaru
Cena: 249,00 zł 249.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: UNICHEM
Kod produktu: 2062

Opis

RATIMOR
BARDZO SKUTECZNA I MOCNA KOSTKA

BRODIFACOUM NA MYSZY I SZCZURY 5 KG


CHĘTNIE POBIERANA TRUTKA
SKUTECZNA NA MYSZY I SZCZURY

 

  • bardzo skuteczna - zabija po jednorazowym spożyciu
  • szybkie działanie - zwalczenie gryzoni nawet w 2 tygodnie
  • gotowy do użycia - wystarczy wyłożyć
  • bezpieczny - zawiera gorzką substancję

 

OPIS PRODUKTU

RATIMOR to skuteczny preparat w postaci kostki do zwalczania szczurów i myszy. Preparat zawiera brodifacoum oraz dodatek bitreksu (benzoesanu denatonium), który ze względu na gorzki smak zapobiega przypadkowemu spożyciu przez ludzi i zwierzęta domowe.

ZASTOSOWANIE

Kostka RATIMOR przeznaczona jest do stosowania w miejscach, gdzie występują gryzonie. Preparat rozpoczyna działanie chwilę po zażyciu, a gryzonie giną w ciągu kilku dni, nie wzbudzając nieufności innych gryzoni i nie powodując w nich awersji na preparat, co umożliwia całkowitą deratyzację. Myszy i szczury poddane działaniu trucizny, już po pierwszej dawce odczuwają duszenie i szukają otwartych przestrzeni. Giną już po jednorazowym spożyciu, w ciągu 4-10 dni od pobrania przynęty. Całkowite zwalczenie gryzoni może być spodziewane już w ciągu 2 tygodni.

SPOSÓB UŻYCIA

Przed wyłożeniem RATIMOR kostki należy przeprowadzić dokładną lustrację obszaru zasiedlonego przez gryzonie, aby precyzyjnie określić lokalizację wszystkich wejść do nor miejsc gnieżdżenie się i żerowania, a w przypadku szczurów miejsc pobierania wody. W tym celu należy przeszukać ciemne zakamarki, miejsca składowania śmieci, miejsca przebiegu rur wodnokanalizacyjnych  i c.o., strychy, przestrzenie pomiędzy ścianami i podłogami. Preparat umieszczać w specjalnych kominkach deratyzacyjnych dla szczurów i mysz, pod osłonami, na tackach plastikowych lub tekturowych, gdzie będzie on niedostępny dla dzieci, zwierząt i ptactwa. Ponadto gryzonie czują się bezpieczniej żerując w miejscach osłoniętych. Jako osłony mogą służyć rurki drenarskie, płytki ceramiczne lub płyty drewniane oparte o ścianę. Myszy i szczury powinny móc swobodniej przechodzić pod zastosowanym przykryciem.

W przypadku zasiedlenia przez szczury należy stosować do 60 g przynęty w karmniku. Umieszczać karmniki z przynętą w odległości 10 m od siebie (niska infestacja), zmniejszając dystans do 5 m w obszarach silnie zasiedlonych (wysoka infestacja). Karmników z przynętą nie należy przenosić, ani poruszać przez kilka dni po wyłożeniu przynęty. Jeśli w pobliżu przynęty nie zostaną zanotowane ślady aktywności szczurów po 7-10 dniach, należy przenieść przynętę w obszar o większej aktywności.

W przypadku zasiedlenia przez myszy należy stosować do 20 g przynęty w karmniku. Umieszczać karmniki z trutka w odległości 5 m od siebie (niska infestacja), zmniejszając dystans do 2 m w obszarach silnie zasiedlonych (wysoka infestacja). Myszy są bardzo ciekawskie, więc program kontrolny można wspomóc przenosząc przynętę co 2-3 dni, w przypadku gdy karmniki z przynętą zostały już przez nie zbadane.

W kanałach ściekowych stosować 10-200 g przynęty na każdą studzienkę kanalizacyjną. Przynętę należy umieścić w taki sposób, aby nie miała kontaktu z wodą i nie była wymywana przez wodę.


skład: brodifakum 0,0029 g/kg, bitrex
numer pozwolenia: PL/2016/0223/MR

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium