przewin

REPEL 50 DEETfree spray 60 ml KOMARY

na OWADY LATAJĄCE
29
PLN
REPEL 50 DEETfree spray 60 ml KOMARY
REPEL 50 DEETfree spray 60 ml KOMARY
in_stock
Dostępność
duża ilość
Wysyłka w
3 dni
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:
587
Cena: 29,00 zł
Cena netto: 26,85 zł
szt

REPEL 50 DEETFREE
SPRAY 60 ML


TROPIKALNE KOMARY,
GROŹNE MOSKITY,
NIEBEZPIECZNE KLESZCZE

STRZEŻ SIĘ ŚMIERTELNYCH CHORÓB PRZENOSZONYCH PRZEZ OWADY

 

 • nie zawiera DEET,
 • chroni przed komarami i kleszczami,
 • skuteczna ochrona nawet do 4 godzin,
 • o przyjemnym zapachu,
 • dla dorosłych i dla dzieci.

 


OPIS PRODUKTU

Skuteczność REPEL 50 DEETfree jest porównywalna z innymi repelentami o zawartości DEET 50% i powyżej, natomiast formuła zdecydowanie przyjemniejsza w użyciu. REPEL 50 DEETfree jest wodorozcieńczalny, ma przyjemny cytrusowy zapach. Jest bezpieczny dla odzieży outdoorowej. Jeden z niewielu środków odstraszających owady, sprawdzony w tak wielu rejonach naszego globu.

Kariera N,N-dietylo-m-toluamidu (DEET) zaczyna się od tropikalnych lasów Pacyfiku podczas II wojny światowej, następnie Korea i Wietnam. Wymyślony przez armię, sprawdzony przez żołnierzy na całym świecie. Do użytku cywilnego wprowadzony w 1957 roku.

REPEL 50 DEETfree nie tylko zapobiega irytacji wywołanej chmarą otaczających owadów, a przez to obniża ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi za ich pośrednictwem (kleszczowe zapalenie opon mózgowych, borelioza, gorączka nilowa, malaria, japońskie zapalenie mózgu).

Jednakże DEET jako substancja aktywna potrafi w wysokich stężeniach być niebezpieczna. Może powodować uczulenia, a nawet poparzenia skóry. Nie zaleca się stosowania u dzieci, a także aplikowania jej na elementy plastikowe, tj. okulary, zegarki, syntetyczną garderobę - ze względu na możliwość jej uszkodzenia. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie w repelentach ikarydyny.

Ikarydyna jest specyfikiem przeznaczonym do odstraszania komarów i innych owadów, w swoim działaniu przypominająca DEET jest jednak przyjemniejsza w użyciu i mniej podatna na wywoływanie podrażnień skóry, jak również znacznie bezpieczniejsza. Ta pochodna piperydyny została opracowana w laboratoriach firmy Bayer i wprowadzona na rynek europejski w 1998 roku prawie natychmiast stając się jednym z najpopularniejszych repelentów. Wziąwszy pod uwagę skuteczność, bezpieczeństwo oraz właściwości kosmetyczne ikarydyny, w 2000 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła ten preparat najlepszym spośród dostępnych repelentów. Eksperci WHO zaznaczyli również, że w pewnych okolicznościach ikarydyna w swoim działaniu bywa skuteczniejsza od DEET! Badania dermatologiczne wykazały, że ikarydyna w odróżnieniu od DEET jest prawie bezzapachowa i nie podrażnia skóry – zostało to potwierdzone w artykule nowojorskiego lekarza dermatologii dr. Noah Scheinfelda opublikowanym w  branżowym, wydawanym w Stanach Zjednoczonych dwumiesięczniku Journal of Drugs in Dermatology (styczeń-luty 2004). W 2005 roku amerykańskie centra zarządzania kryzysowego wpisały ikarydynę na swoją listę certyfikowanych repelentów zapobiegających rozprzestrzenianiu się gorączki zachodniego nilu.

Ikarydyna, bądź pikarydyna jak nazywana jest w Ameryce Północnej została również przetestowana pod kątem reagowania z niektórymi substancjami chemicznymi występującymi w gospodarstwach domowych. Badania te wykazały, że ikarydyna w odróżnieniu od DEET w ogóle lub jedynie w bardzo niskim stopniu może zachodzić w reakcję z niektórymi polimerami.

ZASTOSOWANIE

Zarówno badania laboratoryjne jak i te przeprowadzane w warunkach polowych wykazały skuteczność pikarydyny w odstraszaniu licznych gatunków komarów, much, kleszczy oraz wielu innych owadów „gryzących”, w tym między innymi:

 • Aedes albopictus (azjatycki komar tygrysi),
 • Aedes aegypti (gatunek przenoszący żółtą febrę),
 • Aedes taeniorhynchus (gorączka zachodniego nilu),
 • Anopheles stephensi, Anopheles sinensis and Anopheles dirus (azjatyckie gatunki przenoszące malarię),
 • Culex pipiens (gatunek występujący w Polsce),
 • Ixodes ricinus (kleszcz pastwiskowy),
 • Ixodes scapularis (kleszcz jeleni, będący nosicielem boreliozy),
 • Rhipicephalus sanguineus (kleszcz psi),
 • Simuliidae (meszkowate),
 • Culex quinquefasciatus Tabanidae (mucha końska),
 • Musca domestica (mucha domowa),
 • Stomoxys calcitrans (bolimuszka kleparka).

Powyższe gatunki przenoszą boreliozę, malarię, gorączkę zachodniego nilu oraz inne choroby niezwykle niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

SPOSÓB UŻYCIA

Produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego, do stosowania bezpośrednio na skórę i odzież wierzchnią. Wstrząsnąć przed użyciem. Spryskiwać równomiernie nieosłonięte części ciała i/lub odzieży. Na twarz nanosić pośrednio: nanieść preparat na dłoń, a następnie lekko natrzeć skórę twarzy, unikając okolic oczu i ust. Po zastosowaniu produktu umyć dokładnie ręce. Nie stosować, gdy skóra ciała jest uszkodzona.

Efekt odstraszania komarów uzyskuje się po 10 minutach i utrzymuje się do 4 godzin od zastosowania produktu. Można stosować go u dzieci od 3-ego roku życia.


skład: ikarydyna 20g/100g
numer pozwolenia: 4858/12

Pliki do pobrania

Opinie o produkcie (0)

Sposoby płatności

Zlokalizuj przesyłkę

Dzięki szczegółowym aktualizacjom w czasie rzeczywistym widzisz jak przesyłka porusza się siecią DHL.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
wypisz się »

Facebook

Jeśli lubisz naszą firmę, polub nas na Facebooku!

Zobacz, gdzie znajdują się nasze sklepy

 

CENTRUM
sklep stacjonarny

al. Solidarności 113d 
na tyłach Kina FEMINA
tel. (22) 846-15-83

Godziny otwarcia

Pon-Pt 10:00 - 18:00
Sobota 9:00 - 15:00
(sobota w sezonie letnim)


ZOBACZ, JAK DOJECHAĆ »

 

BIAŁOŁĘKA
zamówienia internetowe

ul. Czarnocińska 25
wjazd od ul. Drogowej
tel. (22) 846-15-83

Godziny otwarcia

Pon-Pt 9:00 - 18:00
Sobota nieczynne


ZOBACZ, JAK DOJECHAĆ »

Sklep internetowy Shoper.pl