SECURA 2045 ABEK1P2 R D filtropochłaniacz wielogazowy 2 szt.

Dostępność: chwilowo niedostępny
Cena: 85,00 zł 85.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Secura
Kod produktu: 800

Opis

SECURA 2045 ABEK1P2 R D
FILTROPOCHŁANIACZ WIELOGAZOWY 2 SZT.


PEWNOŚĆ NAJWYŻSZYCH PARAMETRÓW OCHRONNYCH
PO SKOMPLETOWANIU Z PÓŁMASKĄ DLA PROFESJONALISTÓW SECURA 2000

 

  • chroni układ oddechowy
  • długi czas przechowywania
  • łatwy montaż i demontaż

 


OPIS PRODUKTU

Filtropochłaniacz SECURA 2045 ABEK1P2 R D wykonany jest w postaci cylindrycznej, czarnej puszki z tworzywa sztucznego (polipropylenu) o średnicy 80 mm i wysokości 48 mm i umieszczonej na nim cylindrycznej, białej obudowy (polipropylenowej) o średnicy 70 mm i wysokości 12 mm. Te dwa elementy połączone są trwale czarnym pierścieniem z tworzywa sztucznego. Czarna puszka (pochłaniacz) wypełniona jest masą sorpcyjną na bazie węgla aktywnego. Biała obudowa (filtr) zawiera wysokoskuteczny, plisowany materiał filtracyjny na bazie włókna szklanego. W dolnej czesci filtropochłaniacza znajduje się łącznik umożliwiający połączenie z częściami twarzowymi półmasek i masek posiadającymi złącza typu bagnetowego, np. SECURA 2000 (do nabycia osobno). Na bocznej powierzchni naklejona jest brązowo-szaro-żółto-zielono-biała etykieta zawierająca informacje o wyrobie. Filtropochłaniacze pakowane są po 2 szt. w hermetycznie zamknięte torebki barierowe.

Dlaczego SECURA 2000 to dobry wybór:

  • wąski profil wokół nosa umożliwiający pracę w okularach,
  • złącza bagnetowe umożliwiające szybkie i pewne mocowanie pochłaniaczy, filtrów i filtropochłaniaczy,
  • krzyżak równo rozkładający docisk do twarzy, nawet przy najcięższych filtropochłaniaczach,
  • nagłowie tekstylno-gumowe z plastikowymi taśmami nie drażniące skóry i nie szarpiące włosów,
  • pewny i wygodny system zapinania z tyłu głowy,
  • system wygodnego i szybkiego dociągania taśm nagłowia na twarzy użytkownika,
  • zawór wydechowy usytuowany w najniższym miejscu dla dobrego odprowadzania skroplonej pary wodnej.

Podstawową cechą tej półmaski jest pewność osiągnięcia najwyższych parametrów ochronnych w każdym z jej zastosowań oraz możliwość zastosowania jej przeciwko wszystkim zagrożeniom, w których dopuszcza się stosowanie półmasek.

Półmaski SECURA 2000 posiadają pozytywną ocenę typu WE na zgodność z Dyrektywą 89/686/EWG oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 roku (Dz. U. Nr 259, poz. 2173) wg normy PN-EN 140:2001 co upoważnia do znakowania wyrobu znakiem CE.

ZASTOSOWANIE

Filtropochłaniacz SECURA 2045 ABEK1P2 R D, po skompletowaniu z półmaską lub maską, chroni układ oddechowy przed gazami organicznymi i nieorganicznymi, parami i gazami substancji organicznych, parami i gazami kwaśnymi, amoniakiem i jego pochodnymi organicznymi oraz pyłami, dymami i mgłami, a także mieszaninami w/w substancji. Dopuszczalne stężenie par i gazów wynosi 0,1% obj. a stężenie fazy rozproszonej aerozolu nie może przekraczać wartości 10 x NDS w przypadku  skompletowania z półmaską i 16,5 x NDS w przypadku skompletowania z maską.

Najczęściej spotykane substancje, przed którymi chroni filtropochłaniacz SECURA 2045 ABEK1P2 R D (więcej w spisie substancji) - wszystkie substancje wymienione przy filtropochłaniaczach A1P2 R D, B1P2 R D, E1P2 R D, K1P2 R D, występujące równocześnie lub pojedynczo.

SPOSÓB UŻYCIA

Zabrania się stosowania półmasek, jeżeli zawartość tlenu w powietrzu nie przekracza 17% obj. oraz w przestrzeniach zamkniętych o niewielkiej kubaturze. Zabrania się stosowania półmasek, jeżeli zanieczyszczenia są bezwonne.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium