SECURA 3021 A1 filtropochłaniacz przeciwgazowy zestaw 2 szt.

SECURA 3021 A1 filtropochłaniacz przeciwgazowy zestaw 2 szt.
  • nowość
Dostępność: brak towaru
Cena: 54,99 zł 54.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Secura
Kod produktu: 2247

Opis

SECURA 3021 A1
FILTROPOCHŁANIACZ 2 SZT.


PEWNOŚĆ NAJWYŻSZYCH PARAMETRÓW OCHRONNYCH
PO SKOMPLETOWANIU Z PÓŁMASKĄ LUB MASKĄ SECURA

 

  • chroni układ oddechowy
  • długi czas przechowywania
  • łatwy montaż i demontaż

 

OPIS PRODUKTU

Pochłaniacze 3021 A1 po skompletowaniu z półmaską SECURA 2000, SECURA 3000 lub pełną maską wyposażoną w odpowiednie złącza bagnetowe, chronią układ oddechowy przed gazami i parami substancji organicznych, których temperatura wrzenia jest wyższa niż 65ºC.

ZASTOSOWANIE

Przykładowe substancje, przed którymi chronią pochłaniacze: alkohole, aldehydy, estry, etery, ketony, kwasy organiczne, styren przy łącznym objętościowym stężeniu nie przekraczającym wartości 0,1% (pochłaniacze klasy 1).


SPOSÓB UŻYCIA

Wyjąć pochłaniacze z opakowania, sprawdzić dane identyfikacyjne (kolor kodu, oznaczenie literowe), by upewnić się, że dobrane elementy oczyszczające są właściwe dla danego zastosowania. Przyłożyć pochłaniacz do złącza półmaski/maski tak, aby wypustki złącza wpasowały się w otwór pochłaniacza. Jeden z wypustków jest węższy i otwór pasuje do złącza tylko w jednej pozycji. Należy docisnąć pochłaniacz do półmaski - wypustki złącza schowają się we wnętrzu pochłaniacza. Przekręcić pochłaniacz do oporu, w kierunku ruchu wskazówek zegara.

Zabrania się stosowania półmasek, jeżeli zawartość tlenu w powietrzu nie przekracza 17% obj. oraz w przestrzeniach zamkniętych o niewielkiej kubaturze. Zabrania się stosowania półmasek, jeżeli zanieczyszczenia są bezwonne. Półmaski i maski z pochłaniaczami 3025 ABEK1 nie chronią przed tlenkiem węgla. Nie wolno stosować półmasek z pochłaniaczami w pobliżu pożarów.

Jeśli w trakcie używania pochłaniaczy poczuje się charakterystyczną woń szkodliwej substancji, należy opuścić zagrożony teren i wymienić oba elementy oczyszczające jednocześnie.

Jeśli w trakcie użytkowania pochłaniaczy poczuje się istotny wzrost oporów oddychania, należy opuścić zagrożony teren i wymienić oba elementy oczyszczające jednocześnie.

Pochłaniacze należy przechowywać w pomieszczeniach suchych, pozbawionych szkodliwych par i gazów, zapewniających utrzymanie temperatury od -5 do +40 ºC i wilgotności  względnej poniżej 80 %. Pochłaniacze nie powinny być przechowywane razem z substancjami wydzielającymi nieprzyjemne zapachy, toksycznymi i działającymi agresywnie na materiały, z których są wykonane.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium