SECURA 3055 ABEK1 P3 filtropochłaniacz wielogazowy przeciwpyłowy filtr 2 szt.

Dostępność: brak towaru
Cena: 74,99 zł 74.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Secura
Kod produktu: 2650

Opis

SECURA 3055 ABEK1 P3
FILTROPOCHŁANIACZ WIELOGAZOWY PRZECIWPYŁOWY 2 SZT.


PEWNOŚĆ NAJWYŻSZYCH PARAMETRÓW OCHRONNYCH
PO SKOMPLETOWANIU Z PÓŁMASKĄ DLA PROFESJONALISTÓW SECURA 2000 lub SECURA 3000

 

  • chroni układ oddechowy
  • długi czas przechowywania
  • łatwy montaż i demontaż

 

OPIS PRODUKTU

Pochłaniacze wielogazowe 3055 ABEK1 P3 (pochłaniacz 3025 ABEK1 P3 + filtr SECAIR 3000.03 P3 R) po skompletowaniu z półmaską SECURA 2000, SECURA 3000 lub pełną maską wyposażoną w odpowiednie złącza bagnetowe, chronią układ oddechowy przed gazami i parami substancji organicznych i nieorganicznych, parami i gazami kwaśnymi, amoniakiem i jego pochodnymi organicznymi, a także mieszaninami w/w substancji przy łącznym objętościowym stężeniu nie przekraczającym wartości 0,1 % (pochłaniacze klasy 1). Filtry chronią także przed aerozolami cząstek stałych (pyły, dymy) i ciekłych (mgły), o ile stężenie fazy rozproszonej nie przekracza wartości 30 x NDS (Najwyższe Dopuszczalne Stężenie).

ZASTOSOWANIE

Pochłaniacze 3055 ABEK1 P3 chronią przed wszystkimi substancjami wymienionymi przy pochłaniaczach A1, B1, E1, K1, występującymi równocześnie, lub pojedynczo. Typowa ochrona filtrów w klasie P3: opary tlenków metali (cynku, otowiu, arsenu, wanadu, srebra) powstające w procesie wytopu, odlewania lub obróbki metali (spawanie, szlifowanie), urabianie węgla kamiennego w kopalniach, gdzie występują związki uranu i radu, garbarnie i galwanizernie (pyty i dymy chromianów), niektóre pigmenty (siarczek kadmu); sztuczne włókna mineralne, pyły azbestu, pyły i mgły surowców farmaceutycznych, mangan i jego związki, wodorotlenek sodu, wolfram i jego związki, pyły drewna twardego.


SPOSÓB UŻYCIA

Wyjąć pochłaniacze z opakowania, sprawdzić dane identyfikacyjne (kolor kodu, oznaczenie literowe), by upewnić się, że dobrane elementy oczyszczające są właściwe dla danego zastosowania. Przyłożyć pochłaniacz do złącza półmaski/maski tak, aby wypustki złącza wpasowały się w otwór pochłaniacza. Jeden z wypustków jest węższy i otwór pasuje do złącza tylko w jednej pozycji. Należy docisnąć pochłaniacz do półmaski - wypustki złącza schowają się we wnętrzu pochłaniacza. Przekręcić pochłaniacz do oporu, w kierunku ruchu wskazówek zegara.

Zabrania się stosowania półmasek, jeżeli zawartość tlenu w powietrzu nie przekracza 17% obj. oraz w przestrzeniach zamkniętych o niewielkiej kubaturze. Zabrania się stosowania półmasek, jeżeli zanieczyszczenia są bezwonne. Półmaski i maski z pochłaniaczami 3055 ABEK1P3 nie chronią przed tlenkiem węgla. Nie wolno stosować półmasek z pochłaniaczami w pobliżu pożarów.

Jeśli w trakcie używania pochłaniaczy poczuje się charakterystyczną woń szkodliwej substancji, należy opuścić zagrożony teren i wymienić oba elementy oczyszczające jednocześnie.

Jeśli w trakcie użytkowania pochłaniaczy poczuje się istotny wzrost oporów oddychania, należy opuścić zagrożony teren i wymienić oba elementy oczyszczające jednocześnie.

Pochłaniacze należy przechowywać w pomieszczeniach suchych, pozbawionych szkodliwych par i gazów, zapewniających utrzymanie temperatury od -5 do +40 ºC i wilgotności  względnej poniżej 80 %. Pochłaniacze nie powinny być przechowywane razem z substancjami wydzielającymi nieprzyjemne zapachy, toksycznymi i działającymi agresywnie na materiały, z których są wykonane.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Tylko zalogowani mogą dodawać opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium