Sens wabiąca pułapka na ŚLIMAKI z atraktantem 2 szt.

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 18,99 zł 18.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.4
Producent: -
Kod produktu: 353

Opis

Sens
pułapka z atraktantem 2 szt.


OPIS PRODUKTU

W Polsce można spotkać ok. 20 gatunków ślimaków. Zarówno ślimaki bezskorupkowe jak skorupkowe są zwierzętami rozwijającymi się najlepiej w środowisku bogatym w wilgoć. Większość ślimaków żeruje na produktach powstałych z rozkładu roślin, ale również często żerują na żywych roślinach - liściach, korzeniach, łodygach. Wszystkie ślimaki są obupłciowe, co ułatwia im namnażanie się. Ich cykl rozwojowy obejmuje składanie jajek, z których w zależności od warunków w ciągu 10-21 dni wykluwają się małe ślimaki identyczne wyglądem z dorosłymi. W ciągu 2-12 miesięcy małe ślimaki dorastają do rozmiaru postaci dorosłych. Dorosłe ślimaki mogą żyć kilka lat.

Pułapka na ślimaki z atraktantem Sens przeznaczona jest do monitorowania obecności ślimaków bezskorupkowych i skorupkowych poprzez ich odławianie.

Jedna pułapka zabezpiecza ok. 20 m2 powierzchni ogrodu.

Rozmieszczenie pułapek w ogrodzie jest metodą:

całkowicie bezpieczną dla otoczenia,
nie wymagającą stosowania szkodliwych substancji chemicznych,
gwarantującą stałą kontrolę nad mogącymi pojawić się w ogrodzie ślimakami.

Uwaga! Pułapki stosowane równocześnie z chemicznymi środkami przeciw ślimakom mogą być mniej skuteczne.

ZASTOSOWANIE

Pułapki najlepiej jest rozmieszczać na obrzeżach ogrodu. Na miejsca wystawienia pułapek należy wybierać miejsca w pobliżu tras ich przemieszczania się - należy tu obserwować pozostawione na podłożu smugi. Przy pierwszym wystawieniu pułapek lub w przypadku przedłużających się okresów bezdeszczowej pogody w celu zaktywizowania ślimaków, wskazane jest (jeżeli ogród nie jest zaopatrzony w system automatycznego nawadniania) w porze wieczornej intensywne podlanie ogródka. Czynność tę warto wykonać przynajmniej raz w tygodniu.

SPOSÓB UŻYCIA

Wybrać miejsce do rozmieszczenia pułapki. Wykopać łopatką płytki otwór w ziemi - adekwatny do głębokości spodu pułapki. Spód pułapki ma przekrój kwadratu, co ułatwia wykopanie dołka łopatką. Nalać do spodu pułapki piwo w ilości ok. 300 ml i dodać 1-2 krople atraktantu. Atraktant jest substancja spożywczą nieszkodliwą dal ludzi i zwierząt domowych. Piwo połączone z atraktantem przywabia ślimaki 20 razy silniej niż samo piwo. Nałożyć wieko na spód pułapki.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium