Szeroka metalowa pułapka na KRETY i NORNICE

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 9,99 zł 9.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 1060

Opis

SZEROKA METALOWA PUŁAPKA
NA KRETY I NORNICE


KRETY I NORNICE
PUŁAPKA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

 

  • wysoka skuteczność,
  • mocna i niezawodna sprężyna.

 


OPIS PRODUKTU

Pułapka służy do niszczenia gryzoni i innych szkodników w ogrodach przydomowych. Do instalacji wyłącznie w korytarzach i w pobliżu kopców.  Bardzo skuteczna łapka do wyłapywania szkodników w ogrodzie, w tym nornic i kretów.

Kret europejski zimuje w korytarzach w glebie na głębokości 50–60 cm (poniżej poziomu zamarzania), ale nie zapada w sen zimowy. Wiosną kopie pod powierzchnią gleby korytarze tworząc kretowiska. Drążąc podziemne korytarze w poszukiwaniu pożywienia kret niszczy korzenie roślin, bulwy i kłącza, które przewracają się i zamierają. Kretowiska utrudniają koszenie traw i inne zabiegi agrotechniczne.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 października 2011 r. w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną (Dz. U. Nr 237, poz. 1419) kret podlega częściowej ochronie gatunkowej. Z ochrony jest wyłączony na terenach ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek, lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych.

ZASTOSOWANIE

Pułapka nie jest potrzaskiem chwytającym zwierzę za kończynę, nie służy do uciążliwego dręczenia zwierząt. Pułapka nie służy do pozyskiwania zwierząt zgodnie z Ustawą Łowiecką, lecz służy wyłącznie do eliminacji uciążliwych gryzoni w ogrodzonych ogrodach przydomowych, analogicznie do pułapek na szczury, myszy, nornice itp.

SPOSÓB UŻYCIA

Odkryć podziemny kanał - miejsce, w którym znajdują się krety lub nornice - ma głębokość ok. 15-25 cm zwracając uwagę, by korytarz pozostał drożny. Naciągnąć łapkę i unieruchomić ją mechanizmem blokującym. Pułapkę umieścić w kanale i przykryć odwróconym do góry dnem wiadrem. Wiadro warto przysypać ziemią przy jego brzegach, by uchronić osłonę przed działaniem silnego wiatru.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium