XC 110 V FFP1 R D półmaska filtrująca z aktywnym węglem

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 8,99 zł 8.99
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -
Kod produktu: 1303

Opis

XC 110 V FFP1 R D
PÓŁMASKA FILTRUJĄCA Z WĘGLEM AKTYWNYM


KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO
SKUTECZNA OCHRONA UKŁADU ODDECHOWEGO

 

 • przesuwna taśma nagłowia dla lepszego dopasowania półmaski,
 • zawór wydechowy dla szybkiego pozbycia się dwutlenku węgla,
 • bardzo wytrzymała konstrukcja i anatomiczne ukształtowanie,
 • maksymalna skuteczność przy niskich oporach oddychania,
 • elastyczny zacisk pozwalający na doszczelnienie nosa,
 • ochrona przed pyłami i aerozolami - 4xNDS,
 • komfort pracy bez podrażnień i uczuleń.

 


OPIS PRODUKTU

Półmaska filtrująca XC 110 V FFP1 R D przeznaczona do ochrony układu oddechowego przed aerozolami cząstek stałych (pył) oraz ciekłych (mgły) o ile stężenie substancji szkodliwej nie przekracza 4xNDS. Warstwa węgla aktywnego zmniejsza negatywne skutki związane z przykrymi zapachami, czy emisją spalin i może być stosowana w środowiskach, gdzie występują pary i gazy organiczne lub nieorganiczne o koncentracji poniżej NDS*.

Półmaska składa się z:

 • wielowarstwowego materiału filtracyjnego - polipropylenu,
 • warstwy wewnętrznej węgla aktywnego,
 • zacisku nosowego dla formatowania półmaski w obrębie nosa,
 • taśm nagłowia wykonanych z nitek gumowych w oplocie,
 • zaworu wydechowego z tworzywa sztucznego,
 • mocowania taśm nagłowia wykonanego z tworzywa sztucznego,
 • uszczelki nosowej wykonanej z pianki poliuretanowej.

Półmaska jest tak skonstruowana, aby można było w niej z łatwością oddychać w trakcie całej zmiany roboczej. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz zaciskowi nosowemu i znajdującej się pod spodem piance, półmaska jest łatwa do dopasowania dla większości kształtów twarzy, tak aby zapewnić konieczną szczelność.

Półmaska jest zgodna z:

 • europejską normą zharmonizowaną PN-EN 149:2001+A1:2010 (EN 149:2001+A1:2009) „Sprzęt ochrony układu oddechowego - Półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami. Wymagania, badanie, znakowanie”,
 • przepisami dyrektywy Rady Wspólnot Europejskich 89/686/EWG w sprawie zbliżenia ustawodawstw Państw Członkowskich odnoszących się do środków ochrony osobistej, wprowadzonej w Polsce na mocy ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku (Dz. U. nr 166, poz. 1360) i rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 roku (Dz. U. z 2008 r. nr 259, poz. 2173) zastępującego z dnia 31 marca 2003 roku (Dz. U. nr 80, poz. 725).

Uwaga! Półmaska nie zapewnia szczelności jeżeli będzie noszona na twarzy nieogolonej lub brodatej.

ZASTOSOWANIE

Przykładowe zastosowanie dla półmaski filtrującej XC 110 V FFP1 R D to przemysł rolniczy, spożywczy, pyły nietoksyczne, zastosowanie w kamieniołomach, cementowniach, przemyśle drzewnym przy obróbce drewna miękkiego (iglaste), a szczególnie zaś do takich pyłów jak węglan wapnia, grafit naturalny i syntetyczny, gips, kreda, cement, tynk, marmur, tlenek cynku, pyłki roślinne, celuloza, siarka, bawełna, opiłki metali żelaznych, pył węglowy zawierający poniżej 10% wolnej krzemionki.

Półmaska nie dostarcza tlenu. Nie zapewnia ochrony układu oddechowego w warunkach niedoboru tlenu (poniżej 19%). Nie należy jej używać w przestrzeniach o niewielkiej kubaturze, zwłaszcza nie przewietrzanych, takich jak kanały, studzienki, zbiorniki itp. Półmaska nie chroni przed zanieczyszczeniami w postaci par gazów i mgły substancji szkodliwych dla zdrowia i niebezpiecznych dla życia. Nie stosować jeśli rodzaj, stężenie i właściwości substancji szkodliwych nie są znane. Nie używać podczas gaszenia pożaru.

SPOSÓB UŻYCIA

Przed użyciem półmaski XC 110 V FFP1 R D, należy sprawdzić jej stan techniczny: czy jej elementy nie są uszkodzone. Półmaski uszkodzone oraz takie, których data ważności została przekroczone nie mogą być użyte. Półmaski nie należy składać i zaginać. W celu zapewnienia jak najlepszej szczelności części twarzowej, sposób zakładania i dopasowywania półmasek powinien przebiegać wg następującego schematu:

 • przed założeniem półmaski, wstępnie ukształtować zacisk nosowy poprzez jego zaciśnięcie, co poprawia późniejsze dopasowanie półmaski do twarzy,
  umieścić część twarzową tak, aby przykrywała usta i nos,
 • taśmy nagłowia założyć tak, aby dolna taśma obejmowała kark poniżej ucha, a górna przechodziła z tyłu głowy nad uchem,
 • dopasować wstępnie uformowany zacisk nosowy tak, aby zapewnić szczelność,
 • sprawdzić prawidłowość założenia, przyłożyć dłonie i przytrzymać czaszę, mocno wydmuchnąć powietrze, w przypadku nieszczelności wyregulować pozycję czaszy, zacisk nosowy lub taśmy nagłowia.

W trakcie użytkowania półmaski następuje wzrost oporów oddychania powodowany osadzaniem się na niej pyłu. Jeżeli użytkownik uzna, że opór znacznie wzrósł, półmaskę należy wymienić na nową. Półmaska jest przeznaczona do stosowania przez okres jednej zmiany roboczej (max 8 godz.).

*NDS - Najwyższe Dopuszczalne Stężenie - stężenie substancji, średnie ważone, którego oddziaływanie na użytkownika w ciągu 8-godzinnego dobowego i 42-godzinnego tygodniowego wymiaru czasu pracy przez okres jego aktywności zawodowej nie powinno spowodować ujemnych zmian w jego stanie zdrowia oraz w jego przyszłych pokoleniach.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium