Żel trutka na prusaki i karaluchy KARAT profesjonalny 35 G

Dostępność: brak towaru
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.55556
Producent: PRYSKAJ
Kod produktu: 2670

Opis

KARAT
GOTOWY DO UŻYCIA ŻEL
NA KARALUCHY I PRUSAKI
35 G


PROFESJONALNY ŚRODEK NA KARALUCHY I PRUSAKI
W WYGODNEJ W UŻYCIU STRZYKAWCE

 

  • bardzo wydajny - wystarcza na ok. 350 m²
  • bardzo skuteczny - efekt widoczny już po 24h od zastosowania
  • długotrwała skuteczność - 2 miesiące od zastosowania
  • zwalcza nimfy i osobniki dorosłe
  • wygodna aplikacja - gotowy do użycia żel w strzykawce
  • do użytku profesjonalnego


OPIS PRODUKTU

KARAT to innowacyjny środek owadobójczy w żelu, gotowy do użycia, do zwalczania podstawowych gatunków karaczanów (karaczan prusak, karaczan wschodni); działa skutecznie na karaczany w każdym wieku, nimfy i osobniki dorosłe obu płci. Przynęta przygotowana została z zastosowaniem substancji o wysokiej atrakcyjności. Zbilansowane proporcje substancji odżywczych sprawiają, że receptura preparatu jest bardzo apetyczna dla podstawowych gatunków karaczanów, osobników dorosłych i nimf, powodując wysoką śmiertelność w ciągu 24 godzin od zastosowania. KARAT zalecany jest do stosowania w miejscach wymagających specjalnej ostrożności, wszędzie tam gdzie znajdują się urządzenia elektryczne - sprzęt biurowy (komputery, drukarki, kasy fiskalne, maszyny) - sprzęt gospodarstwa domowego (mikrofalówki, piecyki, podstawki pod czajniki elektryczne, agregaty lodówek itp.).

Zalety preparatu:

  • bardzo ekonomiczny - jedno opakowanie wystarcza do zabezpieczenia nawet ok. 350 m² powierzchni
  • wysoka skuteczność już po 24 godzinach
  • gotowy do użytku preparat w postaci żelu
  • cechuje go wysokie bezpieczeństwo wobec ludzi i zwierząt domowych

Wykładanie żelu jest wyjątkowo proste. Nie wymaga również wcześniejszego przygotowania. Może odbywać się w obecności ludzi nie naruszając ich codziennych czynności.

ZASTOSOWANIE

KARAT jest szczególnie atrakcyjny dla karaluchów i prusaków, gdyż stanowi kombinacje bardzo skutecznej substancji czynnej ze smakowita przynętą. Jako trutka pokarmowa musi zostać zjedzony i po pewnym czasie ujawnia swoje działanie. Insekty giną w swoich kryjówkach lub gniazdach, dlatego często martwe owady wcale nie są widoczne. Niezjedzona trutka pozostaje atrakcyjna dla owadów nawet  przez wiele miesięcy - chroniąc w ten sposób dany obiekt przed ponownym rozwojem populacji. 
Aktywny składnik imidachlopryd, działa poprzez wiązanie się z neuronami owadów. Wiązanie to powoduje zakłócenia w przenoszeniu bodźców nerwowych, które jest letalne dla docelowego owada. Owady są przyciągane przez składniki odżywcze w przynęcie. Rozprzestrzeniają one żel przez poruszanie się i zanieczyszczają inne owady, powodując zatrucie przez kontakt i spożycie. KARAT może być stosowany do zwalczania szkodników w miejscach takich jak: domy, piwnice, budynki użyteczności publicznej, hotele, restauracje, szkoły, przedszkola, szpitale, środki transportu, magazyny itp.

SPOSÓB UŻYCIA

Trutkę należy wycisnąć ze strzykawki w miejscach osłoniętych, na krawędziach, w pęknięciach, szczelinach, dziurach, pod szafkami, blisko kryjówek owadów, miejsc ich gromadzenia się lub tras wędrówek. Przed użyciem należy usunąć jak najwięcej naturalnych źródeł pokarmu dla owadów (odpady, resztki żywności itp.) z zainsektowanego obszaru, zachęcając do spożycia żelu.
Podczas kontroli, należy sprawdzić obszar poddany działaniu i w razie potrzeby wymienić żel z wydzieliną i odchodami karaluchów w celu przyciągnięcia innych osobników tego gatunku. Wysuszony żel powinien być zastąpiony w celu utrzymania smaku produktu. Nie wystawiać kropli preparatu na działanie promieni słonecznych lub źródła ciepła (np. kaloryfera).

Dawkowanie: na 1 m² powierzchni nanosi się 1 - 3 krople żelu (gdzie 1 kropla posiada średnicę 5 mm - masa 0,1 g).

Dezynsekcja wykonana przy wykorzystaniu preparatów w formie żelu jest jedną z najbezpieczniejszych technik stosowanych przez profesjonalne ekipy dezynsekcyjne.
Aplikować produkt wyłącznie na powierzchnie twarde. Nie stosować na powierzchniach chłonnych. Nie stosować produktu w miejscach, w których może on mieć kontakt z żywnością, wodą przeznaczoną do spożycia, paszą, przyborami i powierzchniami mającymi kontakt z żywnością. Trzymać poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Środek można stosować w specjalnych karmnikach na żel (do nabycia osobno).


skład: imidachlopryd 2,15%
numer pozwolenia: PL/2017/0283/MR

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium