Ptaszyniec kurzy - skuteczne zwalczanie

Nie ulega wątpliwości, że jednym z niezwykle poważnych zagrożeń w hodowli drobiu jest atak bardzo niebezpiecznego i uciążliwego pasożyta, jakim jest ptaszyniec kurzy. Ten niewielki gatunek roztocza powoduje wiele poważnych chorób drobiu (cholerę, białaczkę czy toksoplazmozę), które w niektórych przypadkach mogą przejść na człowieka poprzez kontakt z zakażonym mięsem.

Dlatego tak ważne jest skuteczne zwalczanie ptaszyńca w taki sposób, aby chronić hodowany drób przed ukąszeniami tego pasożyta. W takich przypadkach miejscowe oddziaływanie nie daje efektów, bowiem gatunki te są niezwykle wytrzymałe i potrafią przeżyć w niemal każdych warunkach, nawet bez pożywienia przez długi czas.

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie tzw. deakaryzacja. Jest to opryskanie całego kurnika specjalną mieszanką, którą można nabyć w profesjonalnym sklepie, w formie proszku bądź płynu. Cały proces jest dość długi, jednak sprawia, że skutecznie pozbędziemy się tego problemu. 

Warto stosować środki zwalczające ptaszyńca a jednocześnie bezpieczne dla zwierząt: np. BioPowder

Jak wygląda deakaryzacja?

W pierwszej kolejności należy oczyścić cały kurnik z jakichkolwiek nieczystości. Pozbywamy się ściółki, pokarmu, kurzu, brudu i wszystkich innych zanieczyszczeń. Aby usprawnić ten proces, najlepiej wykorzystać odkurzacz, a także sprężone powietrze.

Następnie wszystkie elementy wyposażenia kurnika (poidła, grzędy, karmniki i inne) należy wynieść i dokładnie oczyścić je przy pomocy gorącej wody. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku myjka ciśnieniowa, która pomoże usunąć cały brud.

Kiedy już kurnik jest dokładnie oczyszczony, można przystąpić do właściwej deakaryzacji. W tym celu wykorzystuje się specjalne aparaty rozpylające oraz odpowiednio dopasowane środki. Nasz sklep online oferuje kilka wariantów tego rodzaju preparatów. Aby zapewnić skuteczne zabezpieczenie przed ptaszyńcami kurzymi, należy opryskać wszystkie elementy kurnika – ściany, ziemię, dachy i inne.

Aby zagwarantować długotrwałe działanie środków, deakaryzację należy powtórzyć dwa lub trzy razy w odstępach 7 do 10 dni. Dzięki temu masz pewność, że pozbędziesz się wszystkich pasożytów z kurnika i zapewnisz bezpieczeństwo swoim kurom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl