Skuteczne sposoby na muchy

Skuteczne sposoby na muchy - które wybrać?

Na rynku istnieje mnóstwo preparatów oraz wiele metod radzenia sobie z muchami. Klienci czasem mają duży problem, żeby znaleźć idealny sposób na muchy, taki, który usunie je szybko, ale będzie w miarę bezpieczny oraz w dobrej cenie.

Dlatego zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z naszymi propozycjami w zakresie skutecznych sposobów na muchy!

Pułapki na muchy

Jeśli muchy niepokoją nas w domu, warto rozważyć zakup pułapki na muchy. Na rynku jest ich sporo, mają najróżniejsze formy, różnią się też substancjami czynnymi zastosowanymi w nich. Wiele z nich jest produktami ekologicznymi!

Wśród ekoproduktów polecamy Państwa uwadze pułapkę na muchy Zielona Moc renomowanej firmy BROS. Jest to całkowicie nietoksyczna pułapka wabiąca muchy, która dzięki dużemu rozmiarowi jest w stanie pomieścić ich nawet do kilku tysięcy. Zastosowana na zewnątrz domu skutecznie wabi muchy i sprawia, że nie wlatują one do domu. Jednak duża liczba zwabionych much może być sygnałem, że konieczne jest zastosowanie profesjonalnego oprysku na muchy.

Polecamy również narożną pułapkę Eco Vaco. W odróżnieniu od poprzedniej pułapki, ta powinna być używana wewnątrz domu (lub np. punktu gastronomicznego), gdzie pełni funkcję detektora much, które skutecznie wabi i unieszkodliwia. Również jest produktem ekologicznym, w pełni bezpiecznym dla dzieci, a swoją trwałość zachowuje nawet przez 6 miesięcy.

Inaczej działającym produktem jest Pułapka na osy i muchy od BROS. Jej działanie opiera się o feromony oraz naturalne aromaty, które są bardzo atrakcyjne dla much (i os) i skutecznie je wabią. Przynęta jest w formie płynnej, a całość ma postać pojemnika z pokrywką, do którego wlewa się przynętę. Muchy do niej wchodzą, ale nie są w stanie wyjść. Pułapka ta jest bezpieczna i nie zawiera środków owadobójczych. Działa ok. 4 tygodni i można ją stosować na zewnątrz, zwłaszcza w przydomowych ogrodach.

Warto wspomnieć także o starym, poczciwym lepie na muchy! Proponujemy go Państwu w nowoczesnej odsłonie - lep na muchy od firmy BROS nie jest zwykłym lepem, został bowiem ozdobiony kwiatami i wygląda, jak ciekawa dekoracja do przyklejenia na oknie. Aby rozpoczął wabienie much, wystarczy przykleić go na oknie. Jest skuteczny przez wiele miesięcy, a zawarte w nim feromony skutecznie wabią muchy i muszki owocówki.

Lampy owadobójcze

Lampy owadobójcze to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się much (ale też innych uciążliwych owadów). Ich działanie opiera się na połączeniu emisji promieniowania UV oraz siatki rażącej, zwalczającej owady. Emitowane promieniowanie jest całkowicie nieszkodliwe dla człowieka i zwierząt domowych.

Mocną stroną lamp owadobójczych jest fakt, że nie są one szkodliwe dla środowiska, nie zawierają substancji chemicznych, są bezpieczne i skuteczne. Dostępne są wersje o różnej mocy i zasięgu działania.

Firma BROS ma w swojej ofercie lampę owadobójczą chroniącą przed muchami obszar do 16 m2. Można jej używać zarówno wewnątrz pomieszczeń (zarówno domowych, jak i niewielkich pomieszczeniach gospodarskich), jak i na zewnątrz, np. na tarasach, w altankach ogrodowych.

Na uwagę zasługują lampy owadobójcze od firmy Sanico. Dostępne są wersje o różnych wielkościach i mocy (są takie, które działają na powierzchni 40 m2, 60, 80, a nawet 100 m2. Są one przeznaczone przede wszystkim do użytku w kuchniach, piekarniach, restauracjach, kawiarniach, hotelach i innych punktach usługowych, w których jedzenie może wabić owady. Owady giną w zetknięciu z naelektryzowaną siatką, wpadają dyskretnie do specjalnej tacki, dzięki czemu nie robi się nieestetyczny bałagan. Siatka jest skuteczna, bezpieczna i działa bez użycia jakiejkolwiek chemii.

Bardzo ciekawą propozycją jest lepowa lampa owadobójcza Pomel Marvel Steel. Lampa ta ma bardzo atrakcyjny wygląd, jest ukryta za frontem ze stali nierdzewnej, który wygląda jak domowy kinkiet. W tylnej części obudowy znajduje się lep, do którego przyklejają się owady, nie powodując cieni. Można ją stosować na małych powierzchniach, do 30m2, a więc w domach czy małych restauracjach i innych punktach gastronomicznych.

Jeśli mają Państwo dom urządzony w drewnie, to świetnie skomponuje się z nim lampa owadobójcza od firmy PestWest Sunburst Naturale. Ona również ma postać kinkietu, lecz jej front wykonany został z drewna bambusowego, które nadaje jej naturalnego wyglądu. Lampa nie przypomina tradycyjnych lamp owadobójczych, działa bardzo dyskretnie, ale skutecznie. Ona również ma lep, do którego przyklejają się owady. Nadaje się do użytku w domach i lokalach gastronomicznych, działa do 35m2.

Typowo pokojową lampą owadobójczą jest z kolei model Pomel Defi 001. Ma ona wygląd lampy pokojowej, z abażurem w kwiaty (abażury można zmieniać) i w żaden sposób nie przywodzi na myśl lamp owadobójczych, dlatego nikt postronny nie domyśli się, że posiada ona takie właściwości. Model może być wykorzystywanych w domach, hotelach, restauracjach, wszędzie tam, gdzie oprócz funkcjonalności ważna jest także estetyka. Zasięg działania tego modelu to 30m2.

Preparaty do oprysku na muchy

Na rynku można nabyć także całe mnóstwo preparatów do oprysku na muchy. Począwszy od powszechnie znanych aerozoli typu Muchospray (BROS) Muchozol po nowsze preparaty, jak rewelacyjny środek Stop Owadom domowym. Ten ostatni ma działanie kontaktowo-żołądkowe, jest bardzo wydajny, wystarcza na oprysk 11m2, działa błyskawicznie, nie wymaga żadnych przygotowań.

Te preparaty przeznaczone są do użytku indywidualnego na niewielkich powierzchniach. W przypadku, kiedy konieczne jest przeprowadzenie oprysku na większych powierzchniach polecamy HARD KILLER® Fly&Mosquito, który  można zastosować wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz. Jest bardzo skuteczny, działa nawet 2 miesiące, jest przy tym bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Innym godnym polecenia preparatem jest także BEST ASCYP PBO - oprysk z mikrokapsułkami. Jest to jeden z najskuteczniejszych preparatów dostępnych na rynku. Działa wewnątrz i na zewnątrz budynków i zwalcza nie tylko muchy, ale też wiele innych owadów, zarówno biegających, jak i fruwających.

 

Przedstawione sposoby dają 100% pewności, że pozbędziemy się much na jakiś czas. Ważne, aby były używane zgodnie z zaleceniami producenta i instrukcjami.

Czy muchy są groźne i należy je zwalczać?

Muchy należą do najbardziej znienawidzonych owadów: kojarzą się z brudem i niskimi standardami, są uciążliwe, a ich obecność zdecydowanie nie jest pożądana.

Rozmnażają się w miejscach zanieczyszczonych: na odchodach, gnijącym mięsie, rozkładającej się materii. Po złożeniu jaj i ich wylęgu larwy mają od razu dostęp do jedzenia, dlatego dorosłe muchy tak chętnie fruwają w najbardziej zanieczyszczonych i obrzydliwych dla nas miejscach.

Niestety oznacza to, że muchy przenoszą wiele drobnoustrojów chorobotwórczych. Przyczynia się do tego nie tylko ich upodobanie do brudnych miejsc, ale również budowa ciała - muchy są pokryte mnóstwem małych włosków, na których łatwo trzymają się bakterie.

Oczywiście są mechanizmy, dzięki którym muchy nie są źródłem epidemii. Same promienie słoneczne unieszkodliwiają część drobnoustrojów przenoszonych przez muchy. Ludzie mają system immunologiczny, który radzi sobie z nimi. Niemniej jednak są dowody, że nie przed wszystkim jesteśmy w stanie się obronić. Naukowcy znaleźli u much chociażby bakterie Helicobacter Pylori, odpowiedzialne za wywoływanie wrzodów żołądka. Oznacza to, że muchy mogą mieć istotną rolę w zachorowaniu na tę chorobę. Mogą też prowadzić do chociażby zatruć pokarmowych.

Dlatego muchy powinno się zwalczać, aby nie dopuszczać do mnożenia się problemów związanych z zachorowaniami na groźne choroby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium