Trutka na szczury i myszy - wybieramy najlepszą
Trutka na szczury

Trutki na szczury, jak wybrać odpowiednia ?

Aby deratyzacja odbyła się skutecznie należy odpowiednik dobrać trutkę na gryzonie. Skutecznym sposobem na gryzonie są rodentycydy drugiej generacji posiadające aktualne atesty i pozwolenia Ministerstwa Zdrowia. Najskuteczniejsze działanie maja zazwyczaj trutki w formie saszetek z pasta ponieważ zawierają silne substancje wabiące myszy i szczury. Trutki posiadają właściwości mumifikujące. 

Aby odpowiednio dobrać trutkę zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Doradca podpowie w jaki sposób pozbyć się szczurów oraz jak zabezpieczyć obiekt. 

 

 

Jaka trutkę wybrać? 

Na rynku znajdziemy wiele produktów do zwalczania gryzoni. Aby pozbyć się wyjątkowo odpornego i trudnego szczura polecamy trutki w formie płynnej do zatrutej przynęty lub piany która pokrywa ciało gryzonia. Trutki w formie pasty w saszetkach oraz kostek woskowych zalecamy umieszczać w bezpiecznych karmnikach deratyzacyjnych, które ochronią przed przypadkowym spożyciem przez np. zwierzęta domowe. 

Pasta w saszetkach to skuteczna trutka najchętniej pobierana przez szczury i myszy. Atrakcyjne tłuszcze wabiące powodują, że jest to najczęściej stosowana przez profesjonalistów forma trutki na szczury.

Trutka granulowana to najpopularniejsza forma trutki na szczury i myszy z uwagi na przystępną cenę i proste użycie. Granulaty można używać w odpowiednio zabezpieczonych karmnikach deratyzacyjnych w budynkach i poza nimi.

Kostki na szczury są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, nie pleśnieją. Kostki na gryzonie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy problem z podwyższoną wilgotnością. Polecamy stosować jesienią na zewnątrz budynków w odpowiednio zabezpieczonych karmnikach deratyzacyjnych.

Zatrute zboże zapewnia wysoką skuteczność w przypadku gryzoni przyzwyczajonych do zbóż jako swojego głównego pożywienia. Z tego powodu zatrute ziarno jest szczególnie popularna i skuteczna w rolnictwie.

 

 

szczury

 

Trutka na bazie brodifacoum - najszybciej działająca substancja do zwalczania myszy i szczurów dostępna w formie pasty oraz kostek woskowych. 

 

 

Trutka na szczury, co zrobić jeśli zje ją kot lub pies?

W przypadku stosowania trutki na gryzonie w miejscach gdzie kontakt z preparatem mogą mieć inne zwierzęta należy pamiętać o zabezpieczeniu trutki poprzez umieszczenie jej w specjalnych karmnikach deratyzacyjnych.

W przypadku kontaktu zwierząt domowych z trutką najbezpieczniejsza (wywołująca mniejsze szkody w dłuższym czasie choć mniej skuteczna na szczury) jest trutka oparta o substancję -  bromadiolon.

 

 

Jak bezpiecznie pozbyć się gryzoni?

  • umieść trutkę w karmnikach deratyzacyjnych,
  • zastosuj odpowiednie oznaczenie urządzeń deratyzacyjnych "uwaga trutka na gryzonie",
  • stosuj trutki odpowiednie dla danego urządzenia - najbezpieczniejsza w tym przypadku będzie trutka w formie pasty w saszetkach lub kostki - można ją umieścić w urządzeniu na drucikach dzięki czemu kot lub pies mają do niej ograniczony dostęp,

 


Co zrobić gdy kot lub pies zjadł trutkę na szczury?

Jeśli zorientujesz się, ze pies połknął trutkę na szczury należy niezwłocznie skontaktować się z weterynarzem. Antidotum jest witamina K2.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium