Trutki na szczury i myszy - wybieramy najlepszą

Trutka na szczury

Trutki na szczury, najlepsze trutki na myszy jak wybrać odpowiednia ?

Aby deratyzacja odbyła się skutecznie należy odpowiednik dobrać trutkę na gryzonie. Skutecznym sposobem na gryzonie są rodentycydy drugiej generacji posiadające aktualne atesty i pozwolenia Ministerstwa Zdrowia. Najskuteczniejsze działanie maja zazwyczaj trutki w formie saszetek z pasta ponieważ zawierają silne substancje wabiące myszy i szczury. Trutki posiadają właściwości mumifikujące. 

Aby odpowiednio dobrać trutkę zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Doradca podpowie w jaki sposób pozbyć się szczurów oraz jak zabezpieczyć obiekt. 

 

Jaka trutkę na szczura wybrać? 

Na rynku znajdziemy wiele produktów do zwalczania gryzoni. Aby pozbyć się wyjątkowo odpornego i trudnego szczura polecamy trutki w formie płynnej do zatrutej przynęty lub piany która pokrywa ciało gryzonia. Trutki w formie pasty w saszetkach oraz kostek woskowych zalecamy umieszczać w bezpiecznych karmnikach deratyzacyjnych, które ochronią przed przypadkowym spożyciem przez np. zwierzęta domowe. 

Pasta w saszetkach to skuteczna trutka najchętniej pobierana przez szczury i myszy. Atrakcyjne tłuszcze wabiące powodują, że jest to najczęściej stosowana przez profesjonalistów forma trutki na szczury.

Trutka granulowana to najpopularniejsza forma trutki na szczury i myszy z uwagi na przystępną cenę i proste użycie. Granulaty można używać w odpowiednio zabezpieczonych karmnikach deratyzacyjnych w budynkach i poza nimi.

Kostki na szczury są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, nie pleśnieją. Kostki na gryzonie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy problem z podwyższoną wilgotnością. Polecamy stosować jesienią na zewnątrz budynków w odpowiednio zabezpieczonych karmnikach deratyzacyjnych.

Zatrute zboże zapewnia wysoką skuteczność w przypadku gryzoni przyzwyczajonych do zbóż jako swojego głównego pożywienia. Z tego powodu zatrute ziarno jest szczególnie popularna i skuteczna w rolnictwie.

 

 

Sprawdź również: trutka na myszy mumifikująca

 

szczury

 

Trutka na bazie brodifacoum - najszybciej działająca substancja do zwalczania myszy i szczurów dostępna w formie pasty oraz kostek woskowych.

 

Trutka na szczury, co zrobić jeśli zje ją kot lub pies?

W przypadku stosowania trutki na gryzonie w miejscach gdzie kontakt z preparatem mogą mieć inne zwierzęta należy pamiętać o zabezpieczeniu trutki poprzez umieszczenie jej w specjalnych karmnikach deratyzacyjnych.

W przypadku kontaktu zwierząt domowych z trutką najbezpieczniejsza (wywołująca mniejsze szkody w dłuższym czasie choć mniej skuteczna na szczury) jest trutka oparta o substancję -  bromadiolon.

 

Jak bezpiecznie pozbyć się gryzoni?

  • umieść trutkę w karmnikach deratyzacyjnych,
  • zastosuj odpowiednie oznaczenie urządzeń deratyzacyjnych "uwaga trutka na gryzonie",
  • stosuj trutki odpowiednie dla danego urządzenia - najbezpieczniejsza w tym przypadku będzie trutka w formie pasty w saszetkach lub kostki - można ją umieścić w urządzeniu na drucikach dzięki czemu kot lub pies mają do niej ograniczony dostęp,


Co zrobić gdy kot lub pies zjadł trutkę na szczury?

Jeśli zorientujesz się, ze pies połknął trutkę na szczury należy niezwłocznie skontaktować się z weterynarzem. Antidotum jest witamina K2.

Która trutka na szczury będzie najsilniejsza?

Najsilniejszą substancją gryzoniobójczą dla szczurów i myszy jest substancja brodifakum.Najlepsze trutki na szczury posiadają w swym składzie właśnie ten preparat i najczęściej występują zazwyczaj w kolorze niebieskim. Brodifakum to trutka jednodawkowa co oznacza że pojedyncze pobranie przez gryzonia doprowadzi go do śmierci.  Jego stosowanie jest zalecane kiedy inne substancje zwalczające gryzonie nie zadziały lub gdy zależy Ci na natychmiastowym efekcie (większa skuteczność przy mniejszej ilości preparatu).

 

Jak wykonać skuteczną deratyzację?

Dobieranie odpowiednich substancji czynnych zawartych w trutkach może stanowić o sukcesie lub niepowodzeniu deratyzacji. Nie sposób dobrać trutkę nie posiadając wiedzy na temat gatunku gryzonia z jakim mamy do czynienia. Szczur i mysz różnią się znacznie pod względem dobowego zapotrzebowania na pokarm i ilości posiłków. Bardzo ważnym aspektem jest również miejsce występowania gryzoni, czy jest do pole kukurydzy, dom mieszkalny,obora, gołębnik, czy piwnica. Doświadczony deratyzator powinien oceniając sytuację dobrać odpowiednią metodę zwalczania gryzoni. 

Ile jedzą szczury? Dorosłe szczury spożywają zazwyczaj około 30 g karmy dziennie podzielonych w średnio 10 porcjach. Oznacza to, że jeśli dobrze dobierze się substancję czynną to szczur powinien przyjąć śmiertelną dawkę trutki w czasie krótszym niż pół dnia.

Ile jedzą myszy? Myszy odżywiają się znacznie częściej bo spożywają nawet aż 20 posiłków dziennie. Przyjmują w tym czasie około 2-3 g pokarmu. Śmiertelna dawka trutki może zatem zostać połknięta przez mysz w zaledwie kilka
godzin.

Jak prawidłowo rozmieścić trutkę na gryzonie by była skuteczna?

Trutkę na szczury należy wykładać zawsze w urządzeniach do tego przeznaczonych, oznaczonych karmnikach lub stacjach deratyzacyjnych, co zmniejsza ryzyko i wpływ produktów biobójczych na zdrowie ludzi, zwierząt domowych.


W przypadku szczurów trutkę należy rozmieścić, co 5-10 metrów. Gdy deratyzacja dotyczy myszy warto zagęścić punkty deratyzacyjne i umieścić je co 2-5 m. Przy rozmieszczaniu punktów deratyzacyjnych powinniśmy również brać pod uwagę charakterystyczny sposób poruszania się gryzoni (wzdłuż ścian) i odpowiednio ustawić stacje deratyzacyjne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium