Jak odstraszyć myszy i szczury z domu?

Jak odstraszyć myszy i szczury z domu?

Odstraszacze myszy i szczurów

Kiedy kończy się lato i powoli zaczynamy czuć to specyficzne, jesienne powietrze, można zauważyć większą ilość myszy i szczurów w naszych domach, na działkach i innych pomieszczeniach. Niestety, to tylko mit, że gryzonie te pojawiają się tylko na wsiach – coraz częściej spotykamy je w blokowiskach, a co za tym idzie – prywatnych mieszkaniach.

Należy pamiętać, że zwierzęta te mogą roznosić groźne dla ludzi choroby, dlatego trzeba odpowiednio wcześniej znaleźć odpowiedni sposób walki i odstraszania gryzoni.

Na wielu stronach znaleźć można wiele domowych sposobów, takich jak chociażby podkładanie cytryn czy czosnku w miejsca, gdzie zwierzęta mogą przedostać się do domu. Doświadczenie jednak uczy, że są to jednak rozwiązania o niskiej skuteczności.

Inni zalecają stosowanie specjalnych pułapek, trutek czy klatek z zamykanym wejściem. Jednak takie rozwiązanie eliminuje wyłącznie pojedyncze osobniki. Nie jest to więc typowy sposób na odstraszenie gryzoni, a zlikwidowanie kolejnych zwierząt. Należy natomiast pamiętać, że mioty myszy czy szczurów są dość duże – ile więc klatek czy pułapek trzeba byłoby użyć?

Najlepszym rozwiązaniem wydają się elektroniczne, ultradźwiękowe odstraszacze myszy i szczurów. Są to niewielkie urządzenia, które stawia się niedaleko miejsc, w których mogą potencjalnie pojawić się gryzonie.

Po uruchomieniu urządzenia, generuje ono ultradźwięki, niesłyszalne co prawda dla ludzi, lecz bardzo nieprzyjemne dla myszy i szczurów. W rezultacie nie wejdą one do danego pomieszczenia czy domu. Niektóre modele generują również niewielkie wibracje, które również odstraszają gryzonie.

W asortymencie naszego sklepu znajdują się różnego rodzaju warianty elektronicznych odstraszaczy dla gryzoni. Każdy z nich posiada dokładny opis działania i preferowane zastosowanie, dzięki czemu w prosty sposób można wybrać urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. W razie potrzeby możesz również zgłosić się do nas – chętnie doradzimy najlepsze rozwiązanie na podstawie Twoich preferencji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium