Brodifakum: Praktyczne informacje

Brodifakum (oznaczenie CAS: 56073-10-0)  to substancja chemiczna należąca do tzw. antykoagulantów, które mają powszechne zastosowanie w branży deratyzacji. Brodifakum to związek organiczny służący do zwalczania gryzoni, takich jak myszy (mus musculus) i szczury (rattus norvegicus). Brodifakum jest trucizną przeciwzakrzepową, wpływającą na zakłócenie procesów związanych z metabolizmem witaminy K w organizmach gryzoni. W ostatnich latach stał się jednym z najczęściej stosowanych rodentycydów na świecie.

Jak działa brodifakum ?

Brodifakum jest substancją antykoagulacyjną, która wywołuje w organizmach gryzoni zakłócenia w procesie krzepnięcia krwi. Spożycie tej substancji prowadzi do wewnętrznych krwawień i stopniowego osłabienia szkodników. Brodifakum charakteryzuje się skutecznym działaniem, co sprawia, że jej jednorazowe spożycie prowadzi do definitywnej eliminacji myszy i szczurów. Brodifakum znany jest ze stopniowego uwalniania się w organizmach szkodników, a nie natychmiastowego zatrucia. Ten czynnik jest istotny, gdyż opóźnione działanie substancji jest sprytnym sposobem na osłabienie czujności myszy i szczurów.

Jakie gatunki gryzoni zwalcza brodifakum ?

Brodifakum jest skuteczny w definitywnej eliminacji różnych gatunków gryzoni, w szczególności myszy (mus musculus), szczurów (rattus norvegicus) oraz nornic (myodes glareolus).

Jakie preparaty zawierają brodifakum ?

Brodifakum używany jest w wielu dostępnych środkach owadobójczych. Oto kilka przykładów preparatów zawierających tę substancję:

  • STRONG BRODIFACOUM GRANULATJest to bardzo skuteczny środek gryzoniobójczy w formie niebieskiego granulatu do zwalczania myszy i szczurów. Gryzonie po przyjęciu dawki preparatu giną z powodu wewnętrznego krwotoku długo po spożyciu (produkt nie prowadzi do zgonu przed upływem 48 godzin, nawet po spożyciu dużej dawki) i daleko od miejsca wyłożenia.

  • MURIBROM - To skuteczny preparat w formie pasty lub kostki, który zawiera smakowite składniki mieszanki i jest wykrywana przez myszy i szczury z dużej odległości. Działa na szczury śniade i wędrowne, myszy itp., w tym na gryzonie odporne na kumarynę i warfarynę.

  • MURIN FACOUM - Jest to nowoczesny i wyjątkowo skuteczny preparat do zwalczania szczurów i myszy. Jest powszechnie stosowany w wielu krajach świata. Skomponowany został na bazie produktów zbożowych i doskonałych atraktantów zapachowo-smakowych. Preparat ten zawiera bitrex oraz substancje mumifikujące. Gryzonie giną po jednorazowym pobraniu trutki.

Wzór chemiczny i właściwości:

Brodifakum to organiczny związek chemiczny, a jego wzór to C31H23BrO3 . Oto kilka kluczowych właściwości, jakie posiada ta substancja:

  • Antykoagulant drugiej generacji - Brodifakum należy do antykoagulantów drugiej generacji, co oznacza, że związek organiczny zakłóca proces krzepnięcia krwi, podobnie jak antykoagulanty z tak zwanej pierwszej generacji, takie jak np. warfaryna.

  • Opóźnione działanie - Brodifakum uwalnia się powoli w organizmach gryzoni i działa z opóźnieniem, co oznacza, że nie powoduje natychmiastowej śmierci gryzoni po spożyciu trucizny. Umożliwia to myszom i szczurom opuszczenie terenu, na którym został zastosowany preparat.

  • Skuteczność wobec różnych gatunków gryzoni - Brodifakum jest skuteczny w zwalczaniu wielu gatunków gryzoni, włączając w to myszy, szczury, nornice, a nawet krety.

Brodifakum

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium