Szkodniki magazynowe: Chroń zapasy żywności!

Szkodniki magazynowe to grupa owadów, które często występują w miejscach przechowywania żywności takich jak magazyny zbożowe i spożywcze, spiżarnie, komory suszenia żywności, spichlerze oraz silosy zbożowe i paszowe. Istnieje mnóstwo szkodników, które mogą poważnie zaszkodzić zapasom żywności oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Do grupy najbardziej znanych szkodników należy między innymi wołek zbożowy, który atakuje zboże, mąkę, otręby, kaszę, ryż i inne. Kolejnym intruzem jest mącznik młynarz, którego larwy są szczególnie szkodliwe, gdy żerują na otrębach, mące, płatkach śniadaniowych i suchym jedzeniu. To częsty problem w magazynach i hurtowniach artykułów spożywczych.

Trojszyk ulec to inny szkodnik magazynowy, który może uszkadzać zapasy żywności, zwłaszcza ziarna i kasze. Wyrządza bardzo duże straty, ponieważ obniża masę magazynowanych produktów i pozostawia po sobie zanieczyszczenia takie jak kał i pył, który powstaje wskutek żerowania. Spichrzel surynamski to kolejny intruz niszczący produkty w magazynach spożywczych. Jest to ruchliwy, brązowy chrząszcz o długości ok. 3 cm. Gatunek ten intensywnie żeruje na produktach zbożowych i często infekuje on ziarna pospolitych zbóż i roślin. Zaatakowane przez niego produkty nadają się tylko i wyłącznie do utylizacji, gdyż nie da się usunąć z nich jaj i larw bez szkody dla żywności.

SZKODNIKI MAGAZYNOWE

Praktyczne rozwiązania: Jak zwalczać wołki zbożowe, mączniki, trojszyki i spichrzele ?

Środki biobójcze w postaci płynnej umożliwiają wykonanie oprysków, pokrycie powierzchni i penetrację miejsc, gdzie szkodniki mogą się skrywać. Aerozole są przydatne w trudno dostępnych miejscach oraz w przypadku zwalczania owadów latających. Tego typu preparaty możemy rozprowadzić w postaci mgły, co jest niezawodnym sposobem na likwidację szkodników, które trudno zauważyć gołym okiem. Spraye są wygodne i nadają się do doraźnego rozpylania na mniejszych obszarach, co pozwala na natychmiastowe działanie w przypadku nagłego zauważenia szkodnika.

W ofercie naszego sklepu znajduje się niezawodny środek biobójczy o nazwie ALL 1. Preparat ten jest niezwykle wydajny i skuteczny i nie wymaga rozcieńczania. Przed rozpoczęciem zabiegu należy jednak pozamykać okna, drzwi oraz wyłączyć wentylatory i urządzenia klimatyzacyjne, a także sygnalizatory pożarowe. W naszej ofercie posiadamy również tradycyjne pułapki klejące z substancją wabiącą. Są to pułapki na wołki, trojszyki, szubaki oraz chrząszcze spożywcze. Dzięki nim można profilaktycznie kontrolować populację szkodników w wybranych strefach w magazynach spożywczych.

Uniknij inwazji w magazynie: Dlaczego warto zwalczać szkodniki ?

  • Zachowanie jakości produktów - Likwidacja szkodników magazynowych takich jak wołek zbożowy, mącznik młynarek czy trojszyk ulec pomaga w utrzymaniu jakości przechowywanych zapasów produktów zbożowych

  • Oszczędność finansowa - Skuteczna redukcja populacji szkodników magazynowych zmniejsza ryzyko strat spowodowanych zniszczoną żywnością, co przekłada się na duże oszczędności finansowe.

  • Dłuższy okres przechowywania - Skuteczne wytępienie populacji szkodników przedłuża okres przechowywania żywności. Likwidacja intruzów jest ważna np. w branży rolniczej, gdzie istnieje konieczność magazynowania zebranej paszy na okres wielu miesięcy.

  • Ochrona wizerunku przedsiębiorstw - Przedsiębiorstwa z sektora spożywczego i zbożowego, które dbają o czystość i higienę swoich magazynów oraz jakość sprzedawanych produktów, zyskują zaufanie klientów i budują pozytywny wizerunek firmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium