Środek na turkucia: Zastosuj nawóz organiczny lub obornik koński!

Turkucie, to grupa szkodników, którą spotyka się w wielu gospodarstwach rolniczych i ogrodach. Jednym z ich przedstawicieli jest turkuć podjadek (łac. gryllotalpa gryllotalpa). Jest to duży owad o charakterystycznej wydłużonej budowie ciała, które pokryte jest twardym pancerzem. Owad posiada mocne szczęki, które wykorzystuje do kopania w ziemi. Turkuć podjadek żywi się korzeniami i pędami roślin, co czyni go szkodnikiem w rolnictwie i ogrodnictwie. Owady intensywnie kopią tunele pod ziemią, co oprócz uszkodzeń korzeni prowadzi do osłabienia roślin i w konsekwencji przyczynia się do obniżenia ich plonów.

Turkuć podjadek jest bardzo ciężko usuwalnym szkodnikiem w przydomowych uprawach. Skutecznie niszczy plony, powodując zamieranie roślin i żółknięcie trawników. Jest istną zmorą dla ogrodników. Wiele osób stosuje środki chemiczne i insektycydy, które negatywnie wpływają na ekologię, zabijają pożyteczne organizmy, wyjaławiają glebę, a w dodatku nie nadają się do użycia w miejscu uprawy roślin jadalnych. Na rynku istnieją skuteczne i nietoksyczne sposoby na turkucia podjadka, takie jak zastosowanie obornika końskiego lub organicznego nawozu mineralnego.

Środek na turkucia

Walka z turkuciem podjadkiem: Jak nawóz mineralny i obornik koński stoją na wysokości zadania ?

Jeśli szukasz środka zwalczającego turkucia podjadka to możesz zastosować nawóz organiczny pochodzenia roślinnego taki jak TALPAX. Jest on pozyskiwany w procesie tłoczenia nasion roślin oleistych. Preparat zawiera wysoką zawartość azotu, a także innych cennych dla rozwoju roślin pierwiastków i składników odżywczych.

TALPAX stanowi doskonałe, naturalne źródło nawożenia upraw roślinnych. Nawóz wykazuje naturalne właściwości tworzące niesprzyjające warunki dla bytowania szkodników takich jak: turkuć podjadek, drutowce, nicienie oraz krety i nornice. Jest to produkt ekologiczny pochodzenia całkowicie roślinnego. Powoduje powolne oraz stopniowe uwalnianie się minerałów do gleby w czasie wynoszącym około 80-90 dni.

Kolejnym niezawodnym sposobem zwalczania turkucia podjadka może być zastosowanie obornika końskiego. Jest to nawóz uniwersalny w 100 % pochodzący z naturalnej hodowli koni. Zwalczanie turkucia podjadka polega na tym, że jesienią należy wykopać w ogrodzie, w okolicach żerowania owada, dość głęboki dół. Później należy wyłożyć go folią i napełnić obornikiem końskim w ilości ok. 30 litrów. Następnie należy wlać 1 wiadro wody, by obornik był wilgotny i wydzielał zapach, który w niezwykły sposób wabi szkodniki w zimie. Wiosną po roztopach, należy wyjąć całą zawartość obornika wraz z wyłapanymi turkuciami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium