Cyromazyna: Praktyczne informacje

Cyromazyna (oznaczenie CAS: 66215-27-8) to związek chemiczny należący do grupy organicznych związków fosforylowych. Substancja ta działa jako insektycyd, zaburzając procesy rozwojowe larw owadów. Jest to substancja stosowana przeciwko larwom much, które są szkodnikami w hodowli zwierząt i rolnictwie.

Jak działa cyromazyna ?

Cyromazyna wpływa na rozwój larw, hamując aktywność ich enzymów. W efekcie powoduje to zaburzenia w przewodnictwie nerwowym u larw owadów, co prowadzi do zahamowania ich rozwoju. W rezultacie owady nie mogą wytwarzać nowego pancerza i giną. Cyromazyna ma znakomite działanie na larwy, co czyni ją skuteczną substancją do zwalczania owadów w stadium larwalnym, zwłaszcza much. Związek ten ma ograniczony wpływ na dorosłe osobniki, jest często stosowana jako środek kontrolujący populację szkodników we wczesnych fazach rozwojowych.

Jakie ma zastosowanie cyromazyna ?

Cyromazyna jest powszechnie wykorzystywana jako insektycyd w rolnictwie i hodowli zwierząt do kontroli szkodników, zwłaszcza larw much. Może być również stosowana do zwalczania insektów w innych obszarach, takich jak budynki mieszkalne i komercyjne, gdzie owady stanowią problem. W hodowli bydła cyromazyna jest wykorzystywana przede wszystkim do zwalczania much bydlęcych, much końskich i much domowych. Cyromazyna ma również szerokie zastosowanie w rolnictwie i weterynarii. W produkcji rolniczej jest stosowana do zwalczania popularnych szkodników upraw, takich jak muchy, komary, mrówki, mszyce, przędziorki, gąsienice czy chrząszcze. Jest również stosowana do zwalczania szkodników w magazynach i obiektach przemysłowych.

Jakie insektycydy zawierają cyromazynę ?

Cyromazyna to substancja chemiczna stosowana w preparatach owadobójczych jako środek insektycydowy. Oto kilka przykładów produktów zawierających tą substancję:

  • ONE SHOT LARWY MUCH - Jest produktem przeznaczonym do zwalczania larw much w pomieszczeniach typu obory, stajnie, chlewnie, w oborniku i ściółce oraz w śmietnikach. Nie zabija przy tym dorosłych owadów. Likwiidacja dorosłej populacji much następuje stopniowo i staje się widoczna od jednego do dwóch tygodni po zastosowaniu preparatu.

  • MAGGOTS 2 SG - Granulat do zwalczania larw much w oborach, stajniach, chlewach oraz w śmietnikach. Środek należy stosować tylko w miejscach rozmnażania się much. Nie zaleca się stosowania preparatu na miejsca odpoczywania much (ściany, sufit), ponieważ nie działa na dorosłe osobniki much.

  • AC OKS - Jest to płynny preparat do zwalczania larw much w oborach, stajniach, kurnikach, szambach i wysypiskach śmieci. Skutecznie zapobiega rozwojowi larw, a co za tym idzie, zapobiega wylęganiu się dorosłych osobników much i innych insektów.

Wzór chemiczny i właściwości:

Cyromazyna to związek chemiczny, który możemy zaprezentować według następującego wzoru chemicznego: C6H10N6. Oto podstawowe właściwości fizycznych tej substancji:

  • Stan fizyczny - Cyromazyna występuje zazwyczaj w formie białego lub lekko żółtawego krystalicznego proszku.

  • Działanie - Cyromazyna jest insektycydem z grupy regulatorów wzrostu owadów. Działa poprzez hamowanie enzymów, które są podstawowymi składnikami pancerza owadów. W wyniku tego, owady nie mogą dokończyć fazy rozwoju i w konsekwencji giną.

  • Rozpuszczalność -Substancja wykazuje właściwości rozpuszczalne w wodzie i innych organicznych rozpuszczalnikach.

Cyromazyna

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium