Akcesoria pszczelarskie: Badź bezpieczny podczas pracy w pasiece!

W ofercie sklepu posiadamy profesjonalną odzież ochronną zapewniającą bezpieczeństwo podczas pracy w pasiekach. Można ją również stosować do likwidacji gniazd owadów żądlących takich jak osy czy szerszenie. W ofercie akcesoriów pszczelarskich posiadamy takie produkty jak:

  • Odzież pszczelarska - Oferujemy odzież pszczelarską, która wykonana jest z wysokiej jakości tkaniny, takiej jak drelich,który stanowi najlepszą ochronę przed pszczołami czy osamii. Wytrzymała bluza i spodnie pszczelarskie z praktycznymi kieszeniami oraz ściągaczami gumowymi gwarantują wygodę i bezpieczeństwo podczas prac w pasiekach. Ponadto odzież tego typu jest niezastąpionym elementem dla profesjonalnych ekip dezynsekcyjnych, chroniąc ludzi podczas usuwania gniazd niebezpiecznych owadów.

  • Kapelusze i rękawice ochronne - W asortymencie posiadamy kapelusze pszczelarskie, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów z siatką gwarantującą doskonałą widoczność oraz skuteczną ochronę przed ukąszeniami pszczół. Dodatkowo oferujemy rękawice skórzane w uniwersalnym rozmiarze, które są idealnym dopełnieniem kombinezonu pszczelarskiego. Dzięki temu masz gwarancję kompleksowej ochrony podczas prac w otoczeniu pszczół.

Zapewnij sobie profesjonalną ochronę podczas pracy z pszczołami i wybierz wysokiej jakości akcesoria pszczelarskie. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej odzieży praca w pasiekach stanie się bezpieczna i komfortowa, niezależnie od rodzaju wykonywanych zadań.

AKCESORIA PSZCZELARSKIE

Pszczelarstwo: Jak zachować bezpieczeństwo podczas pracy z pszczołami ?

Praca w pasiece pszczelarskiej wymaga szczególnej ostrożności w celu zachowania bezpieczeństwa dla pszczelarza i ewentualnych osób jemu towarzyszących. Oto kilka praktycznych porad pomagających utrzymać zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w pasiekach:

  1. Higiena osobista - Przed pracą w pasiece, załóż czystą odzież ochronną i umyj ręce. Unikaj stosowania perfumowanych środków kosmetycznych, mydeł zapachowych, czy też perfum, które mogą imitować naturalny zapach nektarów kwiatowych do jakich pszczoły przywykły w naturalnym środowisku.

  2. Odpowiednia odzież - Należy założyć profesjonalną odzież ochronną, która powinna być czysta i najlepiej w jasnych kolorach, unikając materiałów kosmatych i puszystych kojarzonych przez pszczoły z pyłkami kwiatów. Zalecane jest stosowanie odzieży drelichowej, lnianej lub bawełnianej.

  3. Rękawice gumowe - Jeśli używasz rękawic ochronnych, wybierz gumowe, które są łatwiejsze w czyszczeniu i odkażaniu. Rękawice gumowe stanowią również barierę zabezpieczającą przed ukąszeniami pszczół. Rękawice myjemy detergentami (np. denaturat), które znakomicie zmywają kit i wosk pszczeli, a także mają właściwości odkażające.

  4. Zabezpieczenie głowy - Należy zastosować ochronę głowy, którą zapewnia założenie kapelusza z siatką, która chroni twarz przed atakiem pszczół i zapobiega przypadkowemu wplątaniu pszczół we włosy.

  5. Solidne obuwie - Obuwie używane w pasiece powinno być wykonane z solidnych i grubych materiałów przeznaczone wyłącznie do pracy pszczelarza. Najlepiej stosować obuwie gumowe, które można odkażać 1% roztworem ługu sodowego.

  6. Higiena narzędzi i akcesoriów pszczelarskich - Po przeglądzie rodzin pszczół, obowiązkowe jest dokładne umycie rąk oraz odkażenie odzieży, rękawic, obuwia, sprzętu pszczelarskiego i artykułów pasiecznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium