Tetrametryna: Praktyczne informacje

Tetrametryna (oznaczenie CAS: 7696-12-0) jest syntetyczną substancją czynną, która należy do grupy pyretroidów. Tetrametryna jest insektycydem, który działa poprzez blokowanie kanałów sodowych, co zaburza przewodnictwo nerwowe i doprowadza do paraliżu i śmierci owadów.

Jak działa tetrametryna ?

Tetrametryna jest powszechnie stosowana w preparatach biobójczych do zwalczania owadów, takich jak muchy, komary, karaluchy, pchły, wszy i inne. Substancja ta ma właściwości wiążące się z powierzchnią ciała owada i jest wchłaniana przez naskórek. Tetrametryna wykazuje również działanie żołądkowe poprzez połykanie przez owada pokarmu.

Jakie ma zastosowanie tetrametryna ?

Tetrametryna jest powszechnie stosowana w zabiegach dezynsekcyjnych zwalczających insekty w domach, biurach, zakładach przemysłowych czy gospodarstwach rolnych. W procesie dezynsekcji tetrametryna jest używana w postaci aerozoli, sprayów, żeli i innych preparatów owadobójczych. Substancja ta jest również stosowana w przemyśle, w szczególności w rolnictwie oraz leśnictwie. W branży rolniczej tetrametryna jest używana w zwalczaniu szkodników roślin, takich jak mszyce, ćmy czy szarańcze. W leśnictwie może być stosowana do zwalczania szkodników drzew, takich jak korniki czy chrabąszcze.

Jakie preparaty dezynsekcyjne zawierają tetrametrynę ?

Tetrametryna to substancja czynna, która stosowana jest w wielu dostępnych środkach owadobójczych. Oto przykłady kilku preparatów zawierających ten związek:

  • KOMARON FORTE - Jest to skoncentrowany środek na insekty w postaci wodnej mikroemulsji (płyn) o działaniu bójczym i rezydualnym. Preparat należy rozcieńczyć w wodzie przed jego użyciem. Produkt znajduje zastosowanie w zwalczaniu owadów latających (muchy, komary, w tym komary tygrysie, komary brzęczące, widliszki, osy i szerszenie) oraz biegających (kleszcze miękkie, kleszcze twarde, karaluchy, mrówki).

  • DRAKER 10.2 - Jest to insektycyd w postaci koncentratu mikrokapsułkowanej emulsji do oprysku. Środek ten przeznaczony jest do zwalczania owadów latających i biegających takich jak: pluskwy domowe, komary, osy, mrówki, karaczany oraz pchły i kleszcze.

  • 4INSECT BOMB - Jest to gotowy do użycia mocny środek owadobójczy w postaci aerozolu samowyładowczego, przeznaczony do zwalczania owadów biegających takich jak pchły, pluskwy, karaczany, pająki, mrówki, rybiki i owady latające m.in. muchy, komary, meszki. Zawartość pojemnika wystarcza na 200-240 m3 kubatury pomieszczenia poddawanego zabiegowi dezynsekcji.

Wzór chemiczny i właściwości:

Tetrametryna posiada następujący wzór chemiczny C19H25NO4 . Związek ten ma również następujące właściwości:

  • Aktywność przeciwko wielu gatunkom szkodników - Tetrametryna jest substancją czynną, która jest skuteczna w zwalczaniu wielu gatunków owadów, pajęczaków i mięczaków.

  • Wysoka wydajność - Tetrametryna jest bardzo wydajną substancją czynną, dlatego jej stosowanie pozwala na uzyskanie dobrych efektów dezynsekcyjnych przy użyciu niewielkich ilości preparatu.

  • Odporność na działanie czynników atmosferycznych - Substancja ta jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana w warunkach na zewnątrz pomieszczeń.

Tetrametryna

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium