Środek na przędziorka: Chroń rośliny przed atakiem szkodnika!

Przędziorek chmielowiec, (z łac. tetranychus urticae) to niewielki owad, który stanowi poważne zagrożenie dla roślin ogrodowych. Szkodnik jest niezwykle trudny do zauważenia gołym okiem, gdyż mierzy zaledwie kilka milimetrów. Przędziorek mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafi wyrządzić ogromne szkody w uprawach. Pojawia się więc pytanie: Jak się rozmnaża i czym się żywi przędziorek ? Szkodnik rozmnaża się w ekspresowym tempie i w zaledwie kilka dni potrafi osiągnąć dojrzałość płciową. Żywi się sokami i enzymami roślin poprzez wysysanie ich składników odżywczych. To prowadzi do ich osłabienia i w konsekwencji do zniszczenia plonów warzywnych i owocowych.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz skuteczne preparaty pozwalające zwalczać przędziorki i inne szkodniki ogrodowe, przywracając roślinom i krzewom zdrowy wzrost i obfite plony. Jednym z nich jest środek o nazwie SILTAC EC, który skutecznie tępi nie tylko przędziorki, ale również zwalcza mszyce i wciornastki. Skład tego preparatu opiera się na polimerach silikonowych, co sprawia, że jest niezwykle efektywny w zwalczaniu tych miniaturowych szkodników. Preparat należy rozcieńczyć z wodą i wykonać oprysk, dzięki temu na powierzchni rośliny powstaje specyficzna struktura polimerowa, która unieruchamia i obezwładnia owady oraz roztocza, co prowadzi do ich definitywnego wyginięcia.

Środek na przędziorka

Substancje czynne do zwalczania przędziorka chmielowca!

W ofercie sklepu posiadamy preparat o nazwie COŚ NA... PRZĘDZIORKI, który jest gotowym do użycia opryskiem do zwalczania mszyc, przędziorków, miseczników, tarczników w amatorskich uprawach roślin. Środek ten zawiera substancje czynne takie jak dioktylosulfobursztynian sodu i naturalne polisacharydy. Preparat działa w sposób mechaniczny poprzez utworzenie błony okrywającej i unieruchamiającej szkodniki przebywające na powierzchni liści. Środek ten nie zakłóca procesów fizjologicznych roślin, co czyni go w pełni bezpiecznym dla upraw.

Preparat COŚ NA...PRZĘDZIORKI należy stosować po zaobserwowaniu pierwszych szkodników. Zabieg wykonać wcześnie rano lub późnym wieczorem tj. przed, lub po oblocie pszczół, w porze bezdeszczowej, ponieważ preparat powinien szybko wyschnąć na roślinie. Opryskać całą roślinę z odległości około 30 cm tak, aby była wilgotna. Dokładnie pokryć preparatem również dolną stronę liści. Unikać nanoszenia preparatu na płatki kwiatów. W razie konieczności zabieg powtarzać kilkakrotnie co 7-14 dni.

Naturalne i ekologiczne rozwiązania: STRONG na mszyce i przędziorki

W ofercie sklepu posiadamy STRONG AEROZOL NA MSZYCE, który jest ekologicznym preparatem do higieny i oczyszczania roślin ozdobnych, domowych i doniczkowych. Aerozol zawiera związki powierzchniowo-czynne z ekstraktami czosnku, papryki chili i usuwa z liści żywe i martwe mszyce, roztocza, przędziorki oraz stare lub zmatowiałe naloty, np. po nabłyszczaczach. Preparat należy rozpylać zwłaszcza na dolne (spodnie) części liści tak, aby były wilgotne, ale nie mokre. Zabiegi powtarzać co 7-10 dni. Podczas upałów lub silnego nasłonecznienie zabieg wykonać późnym wieczorem. Stosując ten preparat, oczyszczasz roślinę z mszyc i przędziorków oraz przywracasz im zdrowy wygląd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium