Nie daj sie przechytrzyć: Sposób na lisa, żywołowna pułapka na lisa, pułapka humanitarna, ocynkowana pułapka na dzikie zwierzęta

Pułapka na lisa: Chroń kurnik przed rudym drapieżnikiem!

Lis pospolity, lis rudy (Vulpes vulpes) to jeden z najpowszechniej występujących drapieżników w Polsce. Zwierzę znane jest ze swojej inteligencji, sprytu i zdolności adaptacyjnych. Lisy pospolite mogą stwarzać zagrożenie dla gospodarstw rolnych, zwłaszcza w których hodowany jest drób i ptaki, takie jak gołębie. Lisy często wyrządzają szkody, atakując kury, króliki oraz inne małe zwierzęta domowe, co powoduje znaczne straty dla rolników i hodowców.

Aby skutecznie zapobiec pojawieniu się lisów i minimalizować wyrządzane przez te drapieżniki szkody, można zastosować kilka skutecznych metod. Warto pożądnie zabezpieczyć kurniki i wybiegi dla ptaków solidnymi ogrodzeniami oraz siatkami, które uniemożliwią lisom przedostanie się do zwierząt. Należy systematycznie usuwać odpadki i zabezpieczać koszy na śmieci, aby nie przyciągały szkodników.

Kolejnym sposobem na lisy może być montowanie urządzeń emitujących dźwięki lub jaskrawe światło, które zniechęcają lisy do zbliżania się do określonych obszarów. W celu schwytania intruza możemy zastosować żywołowną pułapkę na lisa, taką jak dwuwejściowa klatkę ZL130.31.36. Tego typu pułapka na dzikie zwierzęta które pozwalaj na humanitarne chwytanie i przenoszenie i wypuszczanie schwytanych stworzeń z dala od zabezpieczonych miejsc.

Jakie zagrożenie stwarza lis pospolity?

Lisy pospolite, zwane lisami rudymi mogą być nosicielami wielu chorób, w tym wścieklizny, co stanowi potencjalne zagrożenie zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Obecność rudych drapieżnikom może również prowadzić do spadku liczby ptaków gniazdujących na ziemi oraz małych ssaków. Lisy przedostające się do siedlisk człowieka lisy mogą przewracać kosze na śmieci, poszukując pożywienia, co prowadzi do nieporządku i problemów sanitarnych.

Lisy są sprytnymi drapieżnikami, które potrafią wyrządzić znaczne szkody w różnych miejscach. Ich obecność może stanowić poważne zagrożenie dla gospodarstw rolnych, hodowli drobiu, a także dla ogrodów i środowiska naturalnego. Lisy często atakują kurniki i hodowle drobiu, ponieważ ptaki są dla nich łatwym i atrakcyjnym celem. Szkodniki potrafią sforsować słabe lub nieszczelne ogrodzenia i wtargnąć na teren zagrody, by polować na kury, kaczki, indyki i pozostałe ptaki hodowlane. Ataki rudych lisów mogą prowadzić do znacznych strat, zarówno w zakresie liczby zabitych ptaków, jak i zniszczonych jaj.

Jak humanitarnie złapać szkodnika? Gdzie ustawić żywołowną pułapkę na lisa?

Najlepsze miejsce na ustawienie żywołownej pułapki na lisa to obszar blisko regularnie używanych ścieżek lisów. Żywołapkę można ustawić wzdłuż płotów, w pobliżu miejsc, gdzie lisy regularnie przechodzą lub tam, gdzie zaobserwowano ich aktywność. Wybierz solidną, metalową pułapkę żywołowną o odpowiednich rozmiarach, aby lis mógł swobodnie do niej łatwo wejść i być bezpiecznie zatrzaśnięty.

Umieść przynętę we wnętrzu pułapki, tak aby lis musiał wejść do środka, aby ją zdobyć. Możesz użyć surowego mięsa, ryb, jaj lub resztek jedzenia. Ważne jest, aby przynęta była przyciągała zapachem i była atrakcyjna dla lisa. Po złapaniu intruza należy jak najszybciej przystąpić do jego przeniesienia i wypuszczenia, aby zminimalizować czas spędzony w pułapce. Podczas obsługi żywołapki i przenoszenia lisa zawsze używaj rękawic ochronnych, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z dzikim zwierzęciem, które może być nosicielem chorób.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium