Deltametryna: Praktyczne informacje

Deltametryna to jedna z najważniejszych substancji aktywnych w branży dezynsekcji, która znana jest ze swojej skuteczności w zwalczaniu insektów. Deltametryna jest organicznym związkiem chemicznym sklasyfikowanym jako syntetyczny insektycyd z grupy pyretroidów. Deltametryna stosowana jest również jako środek do ochrony roślin w uprawach rolniczych, warzywniczych i sadowniczych oraz w szkółkach leśnych.

Jak działa deltametryna ?

Deltametryna to syntetyczny pyretroid, substancja aktywna wykorzystywana w preparatach owadobójczych, która jest powszechnie wykorzystywana w dezynsekcji. Deltametryna jest przeznaczona do zwalczania szkodników o aparacie gębowym gryzącym i ssącym.

Substancja ta przenika do układu nerwowego szkodników, co prowadzi do ich paraliżu. Deltametryna działa kontaktowo i żołądkowo i zakłóca neuroprzekaźniki owadów, co wywołuje nadpobudliwość ruchową, a następnie jego porażenie i śmierć.

Jakie gatunki owadów zwalcza deltametryna ?

Deltametryna jest skuteczna w definitywnej eliminacji różnych gatunków insektów takich jak: pająki, pluskwy, karaczany, komary, muchy i pasożyty. Jest wykorzystywana zarówno w kontroli populacji owadów w budynkach, jak i w rolnictwie, gdzie może pomóc w ochronie upraw przed atakiem szkodników.

Jakie preparaty zawierają deltametrynę ?

Deltametryna używany jest w wielu dostępnych środkach owadobójczych. Oto przykłady kilku preparatów zawierających tą substancję:

  • STRONG DELTACAPS FORTE - Jest to bardzo mocny preparat owadobójczy w formie płynnego koncentratu do sporządzania zawiesiny wodnej. Przeznaczony jest do zwalczania owadów biegających w higienie sanitarnej, takich jak prusaki, karaluchy, ale także pluskwy, mrówki, rybiki cukrowe oraz szkodniki magazynowe. Wykazuje silne działanie pokarmowe i kontaktowe.

  • K-OTHRINE 2,5 FLOW - Preparat ten służy do sporządzania roztworu wodnego. Jest przeznaczony do oprysków zwalczających prusaki, karaluchy, muchy, komary, pluskwy, mrówki faraona, szkodniki magazynowe w higienie sanitarnej. Dzięki działaniu kontaktowemu efekt biobójczy następuje niezwłocznie po zetknięciu owada z opryskaną powierzchnią.

  • GETOX ULTRA - Jest to skuteczny środek do zwalczania pcheł i pluskiew. Preparat w sprayu zawiera formułę mikrokapsułek, co czyni go idealnym do rozpylania substancji. Duże opakowanie z atomizerem oraz jego zalety w postaci braku zapachu i długiego czasu działania sprawiają, że jest to jeden z najczęściej kupowanych preparatów do zwalczania owadów w Polsce.

Wzór chemiczny i właściwości:

Deltametryna to syntetyczny związek chemiczny, a jego wzór to C22H19Br2NO3 . Jest to substancja o relatywnie niskim napięciu powierzchniowym, co sprawia, że jest on idealnie przystosowana do dawkowania na powierzchniach, na których mogą przebywać szkodniki. Oto kilka kluczowych właściwości, jakie posiada ta substancja:

  • Skuteczność w zwalczaniu wielu gatunków szkodników - Substancja ta szerokie zastosowanie, gdyż jest skuteczna w zwalczaniu różnych gatunków owadów biegających i latających takich jak: pająki, pluskwy, karaczany oraz komary i muchy.

  • Długotrwała ochrona - Preparaty zawierające deltametrynę charakteryzują się długotrwałym działaniem biobójczym, co ogranicza konieczność częstego powtarzania zabiegów dezynsekcyjnych.

  • Ochrona upraw rolniczych - Deltametryna jest z powodzenie stosowane w ochronie upraw rolniczych przed atakami szkodników, co pomaga zwiększyć produkcję plonów i zminimalizować straty.

 

Deltametryna

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium