Difenakum: Praktyczne informacje

Difenakum (oznaczony nr CAS: 56073-07-5) to organiczny związek chemiczny należący do grupy antykoagulantów. Jest stosowany jako rodentycyd, czyli środek gryzoniobójczy zwalczający szkodniki takie jak myszy i szczury.

Jak działa difenakum ?

Difenakum to substancja czynna, która jest antagonistą witaminy K. Witamina K jest niezbędna do prawidłowego krzepnięcia krwi. Difenakum posiada właściwości, które hamują działanie enzymów odpowiedzialnych za prawidłowy metabolizm witaminy K. Spożycie substancji wywołuje krwotoki wewnętrzne u gryzoni. Śmierć szkodników następuje na ogół po kilku dniach, ponieważ difenakum jest substancją o opóźnionym działaniu.

Jakie ma zastosowanie difenakum ?

Difenakum jest powszechnie używaną substancją do zwalczania myszy, szczurów, nornic i innych gryzoni. Przynęty zawierające difenakum najczęściej są produkowane w formie granulatu, kostek lub pasty. Difenakum jest używany przez profesjonalistów do spraw zwalczania szkodników, rolników oraz wyspecjalizowane firmy odpowiedzialne za kontrolę populacji szkodników w miejscach publicznych, takich jak magazyny, składy, czy zakłady przemysłowe.

Jakie preparaty deratyzacyjne zawierają difenakum ?

Difenakum to organiczny związek, który powszechnie używany w wielu dostępnych środkach gryzoniobójczych. Oto przykłady kilku preparatów zawierających tę substancję czynną:

  • STRONG TRUCIZNA NA DUŻE GRYZONIE - Jest to skuteczny środek przeciw trudnym do zwalczania gryzoniom. Preparat dzięki smakowitym składnikom mieszkanki jest wykrywany przez gryzonie nawet ze znacznej odległości i jest w 100% śmiertelny już po jednorazowym spożyciu przez szkodnika.

  • BEST NORMIX - Środek w formie granulatu działający jako jednodawkowa trująca przynęta pokarmowa. Preparat zawiera denatonium, który ze względu na gorzki smak zapobiega przypadkowemu spożyciu przez ludzi i zwierzęta domowe. Preparat BEST NORMIX jest przeznaczony do zwalczania różnych gryzoni, w tym szczurów (szczur wędrownyszczur śniady) i myszy (mysz domowa) wewnątrz oraz wokół budynków, a także do zwalczania szczurów na terenach otwartych i na składowiskach odpadów.

  • VIGONEZ MARS - Preparat skutecznie zwalczający myszy i szczury w pomieszczeniach zamkniętych oraz na zewnątrz budynków. Jego skład jest specjalnie dostosowany do preferencji i potrzeb żywieniowych gryzoni, dzięki temu jest niezwykle atrakcyjny w stosunku do naturalnego pożywienia. Unikalna formuła pasty pozwala na monitorowanie pobrań preparatu przez gryzonie. Pozostawione ślady na paście u informują, z jakim gryzoniem mamy do czynienia. Preparat zawiera środki mumifikujące gryzonie.

Wzór chemiczny i właściwości:

Difenakum posiada następujący wzór chemiczny: C31H24O3 Substancja ta posiada następujące właściwości:

  • Antagonista witaminy K - Difenakum to związek chemiczny będący antagonistą witaminy K, który blokuje enzymy odpowiedzialne za regenerację aktywnej formy witaminy K. Difenakum zaburza proces prawidłowego krzepnięcia krwi, a jej deficyt prowadzi rozległych krwotoków u gryzoni.

  • Długi czas działania - Difenakum charakteryzuje się długotrwałym działaniem, co oznacza, że myszy i szczury spożywające substancję nie od razu wykazują objawy zatrucia. To nie wzbudza podejrzeń u gryzoni i pozwala na bardziej skuteczne zwalczanie intruzów.

  • Niska rozpuszczalność w wodzie - Difenakum jest zazwyczaj słabo rozpuszczalny w wodzie, co wpływa na jego stabilność i trwałość w różnych środowiskach. Ograniczona rozpuszczalność tej substancji jest jedną z przyczyn jego skuteczności jako rodentycydu.

Difenakum

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium